English version Strona główna

   Podsumowanie VII Mistrzost Polski Tang Soo DoW dniach 24-25 października w Hali Sportowej w Pionkach odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do. Organizatorami mistrzostw były Polska Federacja Tang Soo Do, Burmistrz Miasta Pionki i Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do.

Wzięło w nich udział ponad dwustu zawodników z dwudziestu klubów, miedzy innymi z Warszawy, Krakowa, Częstochowy, Ostródy, Zawiercia, Barczewa, Rypina czy Mińska Mazowieckiego, reprezentujących nie tylko Tang Soo Do ale również taekwondo, karate i kickboxing.O tytuły mistrzowskie rywalizowano we wszystkich grupach wiekowych w konkurencjach technicznych: formy tradycyjne, formy z bronią, rozbicia i techniki specjalne – kopnięcie dosiężne oraz w walkach: touch contact (dzieci), semi contact, light contact i light kick. Odbyły się także walki drużynowe semi contact tag team. Jako nowość przeprowadzono walki light contact w grupie juniorów i seniorów. Po raz pierwszy na mistrzostwach naszej federacji zawodnicy od juniora wzwyż mogli więc startować w dwóch formułach walki ciągłej light contact i light kick.

Pierwszego dnia zawodów, podczas uroczystego otwarcia, przeprowadzono też konkurencje pokazowe: rozbicia ekstremalne, bicie rekordu Polski w kopnięciu dosiężnym i formy tradycyjne mistrzów. Konkurencje mistrzostw rozegrano na czterech matach i stanowisku do technik specjalnych. Sędzią Głównym był pan Marek Czapka III dan z Warszawy, którego na planszach wspierało 25 licencjonowanych sędziów.

Zwycięzcy wszystkich kategorii oprócz tytułów mistrzowskich otrzymywali bardzo oryginalne medale (trzy pierwsze miejsca) oraz dyplomy. Mistrzowskie trofea wręczali zaproszeni goście, reprezentujący Starostwo Powiatowe w Radomiu, Urząd Miasta w Pionkach, miejscowe instytucje i szkoły a także sponsorzy. Była również wśród nich Aleksandra Zając – Miss Studniówek Pionki 2015.

Na podstawie osiąganych wyników na bieżąco prowadzony był ranking najlepszych zawodników w poszczególnych grupach wiekowych oraz najlepszych klubów. Nowością tej edycji mistrzostw było ogłoszenie i nagrodzenie niezwykle okazałymi pucharami, nie tylko najlepszych zawodników wyłonionych na podstawie rankingu ale również klubów. Było to możliwe dzięki systemowi informatycznemu opracowanemu przez Macieja Sułka z Order Group.

Najwięcej medali rankingowych bo aż 77 (35 złotych, 23 srebrne i 19 brązowych) wywalczyli zawodnicy pionkowskiego Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do ale zgodnie z obowiązującymi zasadami nie byli oni uwzględniani w klasyfikacji drużynowej. Warto dodać, że reprezentacja pionkowskiego klubu liczyła aż 37 zawodników.

Drużynowo wygrał Klub Sportowy „Orient’ z Częstochowy: 18 złotych, 19 srebrnych i14 brązowych. W pierwszej piątce na kolejnych miejscach znalazły się Lubelski Klub Sportów Walki „Dan” Świdnik, TSD Ronin Stanisławów, Klub Sportowy „Egida” Barczewo i UKS Tom Bee Team.

Najlepszymi zawodnikami mistrzostw zostali:
Alicja Wiszniowska, TSD Pionki – kategoria dzieci,
Jakub Płachta, TSD Pionki – kategoria młodzików,
Patryk Banaszek, TSD Pionki – kategoria kadetów,
Michał Borkowski, TSD Pionki – kategoria juniorów,
Bartosz Zabłotny, KS „Egida” Barczewo – najlepszy senior,
Emila Szalak, LKSW „Dan” Świdnik – najlepsza kobieta.Mistrzostwa zostały sfinansowane przez Burmistrza Miasta Pionki w ramach zadania publicznego „ Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej”.
Niezwykle okazałe puchary dla najlepszych zawodników i klubów ufundował Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek.
Znaczący wkład finansowy i rzeczowy wnieśli też sponsorzy:
- Pan Tadeusz Bogobowicz – firma „Bochem”,
- Pan Tomasz Woźniak,
- Pani Marzena Grzywacz,
- Pani Agnieszka Banaszek,
- Pan Jarosław Trzos – firma „Sylwer”,
- Pan Marek Baran,
- Państwo Olga i Paweł Jurek – firma „Pawex”,
- Pan Krzysztof Kowalski – Piekarnia „Kosiek”,
- Piekarnia Paweł i Agnieszka Woźniak,
- Państwo Łukasz Maciejczyk i Wanda Maciejczyk,
- Państwo Izabela i Leszek Zaremba – Pizzeria „Duet”,
- Pan Michał Fila – firma „Hydromost”, - Pan Marek Figurski – Bar nad Stawem,
- Pan Marek Warchoł – Pizzeria Da Vinci,
- Sułtan Kebab Pionki,
- Pani Daria Adamiec – Restauracja Azjatycka Yao Ming,
- Firma Sokół Wiesław Żulewski Wojciech Żulewski.

W działaniach organizacyjnych swojego wsparcia udzielili też harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej i uczniowie klas mundurowych CKZiU Pionki.Patronami medialnymi, którzy na bieżąco publikowali informacje z przebiegu rywalizacji były: pionki24.pl i nadzagozdzonka.pl. Obsługę fotograficzną zapewnił FOTOTECHNIKstudio.zspg2. Mistrzostwa zostały bardzo sprawnie zorganizowane i przeprowadzone według najwyższych standardów obowiązujących w Polskiej Federacji Tang Soo Do. Do komitetu organizacyjnego imprezy napłynęło wiele ciepłych słów ze strony zawodników, trenerów czy widzów.

Dobrym podsumowaniem tych opinii niech będzie recenzja zamieszczona na portalach społecznościowych przez Prezesa PFTSD Mastera Marcina Kostyrę:
VII Mistrzostwa Polski Tang Soo Do przeszły do historii, historii, która jest pisana przez wielu ludzi od 2001 roku. Nie mam złudzeń, że Organizatorzy VII MP TSD dopisali do naszej „księgi pamięci” wartościowy rozdział, który na pewno będzie inspirował kolejnych organizatorów.

VII MP TSD przebiegły bardzo sprawnie w atmosferze koleżeństwa i szacunku. Były świętem sportów walki, bez względu na różnice stylowe. Widać było wiele dobrze współpracujących ze sobą części całości, którymi kierowali Panowie Dariusz Sułek i Tomek Tomasz Wozniak. Łatwiej recenzuje się zawody, które są pełne gaf, wpadek, niedociągnięć a VII MP były jakby „bezszelestne” (jak dobrze działająca maszyna). Mimo to zachęcam Państwa organizatorów do korzystania z doświadczenia i do udoskonalania wypracowanych metod, tak abyście w przyszłości sięgnęli po jeszcze wyższy poziom w kolejnych edycjach, choć jeśli pozostaniecie na obecnym poziomie, to będziecie nadal budzić szacunek i uznanie w środowisku sportowców.

Widowisko „Tang Soo Do moje życie”, które odbyło się w sobotni wieczór w przepięknych salach Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach, było rewelacyjnie wyreżyserowanym sportowym spektaklem. Sięgnęliście Państwo po najwyższe standardy, co zaskoczyło wielu z gości.

Dziękuje szczególnie wcześniej wspomnianym Panom Dariuszowi Sułkowi i Tomaszowi Woźniakowi za ogrom pracy i niezachwianą wiarę w powodzenie pomysłu. Pan Marek Czapka (Sędzia Główny), który z właściwą sobie sprawnością był „mózgiem” rywalizacji, trudno jest wyobrazić sobie sprawny przebieg zawodów bez tego człowieka. Pan Maciej Sułek, którego było widać, z nienaganną prezencja w różnych rolach, odegrał też ważną rolę na zapleczu, bowiem to on koordynował przebieg mistrzostw od strony informatycznej.

Wielkie brawa i gratulacje dla Pań: Anny Woźniak, Marioli Płachty, Agnieszki Banaszek, Marzeny Grzywacz i dla Pana Mirosława Płachty – którzy wykonali olbrzymią pracę na kulisach, bez której nie była by możliwa rywalizacja sportowa. Zawodnicy KS Centrum Tang Soo Do Pionki byli odpowiedzialnymi i świadomymi gospodarzami.

Dziękuję sponsorom, partnerom, gościom za niepowtarzalny klimat VII Mistrzostw Polski Tang Soo Do! Z wyrazami szacunku
Marcin Kostyra

« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Przychodź punktualnie na trening. Spóźnieniem okazujesz brak szacunku dla Trenera i swoich kolegów (koleżanek)
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript