English version Strona główna

   Otwarte Mistrzostwa Świata Kong Sao - Mikołów 2012W dniach 27/28 października 2012r. w Mikołowie na Górnym Śląsku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Świata Kong Sao (www.kongsao.pl).

Hala widowiskowo-sportowa w Mikołowie zgromadziła przeszło 150 zawodników reprezentujących różne style i sporty walki. Na matach pojawili się adepci karate, taekwondo, kick-boxingu, tangsoodo, różnych odmian ju-jitsu oraz kung-fu z różnych krajów Europy, a nawet Azji. Swoich przedstawicieli na turnieju miały, prócz Polski, drużyny Ukrainy, Czech a nawet z Azerbejdżanu. Każdy ze startujących mógł wybierać spośród wielu różnorodnych konkurencji: walki semi-contact, formy (kata) tradycyjne, formy (kata) z bronią, Open Kong Sao Combat (zbliżone do MMA), semi-contact drużynowy, kata synchroniczne. Konkurencje były rozegrane z podziałem na płeć, wiek, wagę oraz poziom zaawansowania.

W turnieju nie mogło również zabraknąć przedstawicieli tang soo do reprezentowanych przez Tang Soo Do „Ronin” UPLKS Stanisławów, dla których był to czwarty start w turnieju realizowanym przez Stowarzyszenie Kong Sao. Tym razem do zmagań o laury turnieju przystąpiło ośmioro zawodników klubu podejmując rywalizację w walkach semi-contact, kata, kata z bronią oraz kata drużynowo i semi-contact drużynowo.

Start ekipy zaowocował zdobyciem 7 medali Mistrzostw Świata: 2 złotych, 3 srebrnych i 2 brązowych oraz jednego specjalnego wyróżnienia.

Nasi reprezentanci: Patryk Gnich, Adrian Laskowski, Kamil Pasik, Kamil Zgódka, Przemysław Kosiński, Natalia Gawryś, Karol Kaps, Jacek Kesler, gościnnie Izabela Urbaniak (TSD/UFR). Trener: Jacek Kesler, kierownik ekipy: Anna Wieczorek, sędzia: Damian Buczek

Wyniki:
Adrian Laskowski - Puchar dla najlepszego technika semi-contact Mistrzostw Świata.
I I miejsce – semi-contact, II miejsce – kata

Patryk Gnich - I miejsce – semi-contact, III miejsce – kata z bronią
Kamil Pasik - II miejsce – semi-contact, II miejsce – kata z bronią, III miejsce – kata

Bliski wygranej o brąz był Kamil Zgódka, który uległ nieznacznie w finałowej batalii. W turnieju wzieli udział również debiutanci, dla których był to nie tylko wyjazd po naukę ale i wyróżnienie.« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Przychodź punktualnie na trening. Spóźnieniem okazujesz brak szacunku dla Trenera i swoich kolegów (koleżanek)
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript