English version Strona główna

   Otwarte Mistrzostwa Świata Kong Sao - Mikołów 2012



W dniach 27/28 października 2012r. w Mikołowie na Górnym Śląsku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Świata Kong Sao (www.kongsao.pl).

Hala widowiskowo-sportowa w Mikołowie zgromadziła przeszło 150 zawodników reprezentujących różne style i sporty walki. Na matach pojawili się adepci karate, taekwondo, kick-boxingu, tangsoodo, różnych odmian ju-jitsu oraz kung-fu z różnych krajów Europy, a nawet Azji. Swoich przedstawicieli na turnieju miały, prócz Polski, drużyny Ukrainy, Czech a nawet z Azerbejdżanu. Każdy ze startujących mógł wybierać spośród wielu różnorodnych konkurencji: walki semi-contact, formy (kata) tradycyjne, formy (kata) z bronią, Open Kong Sao Combat (zbliżone do MMA), semi-contact drużynowy, kata synchroniczne. Konkurencje były rozegrane z podziałem na płeć, wiek, wagę oraz poziom zaawansowania.

W turnieju nie mogło również zabraknąć przedstawicieli tang soo do reprezentowanych przez Tang Soo Do „Ronin” UPLKS Stanisławów, dla których był to czwarty start w turnieju realizowanym przez Stowarzyszenie Kong Sao. Tym razem do zmagań o laury turnieju przystąpiło ośmioro zawodników klubu podejmując rywalizację w walkach semi-contact, kata, kata z bronią oraz kata drużynowo i semi-contact drużynowo.

Start ekipy zaowocował zdobyciem 7 medali Mistrzostw Świata: 2 złotych, 3 srebrnych i 2 brązowych oraz jednego specjalnego wyróżnienia.

Nasi reprezentanci: Patryk Gnich, Adrian Laskowski, Kamil Pasik, Kamil Zgódka, Przemysław Kosiński, Natalia Gawryś, Karol Kaps, Jacek Kesler, gościnnie Izabela Urbaniak (TSD/UFR). Trener: Jacek Kesler, kierownik ekipy: Anna Wieczorek, sędzia: Damian Buczek

Wyniki:
Adrian Laskowski - Puchar dla najlepszego technika semi-contact Mistrzostw Świata.
I I miejsce – semi-contact, II miejsce – kata

Patryk Gnich - I miejsce – semi-contact, III miejsce – kata z bronią
Kamil Pasik - II miejsce – semi-contact, II miejsce – kata z bronią, III miejsce – kata

Bliski wygranej o brąz był Kamil Zgódka, który uległ nieznacznie w finałowej batalii. W turnieju wzieli udział również debiutanci, dla których był to nie tylko wyjazd po naukę ale i wyróżnienie.



« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami




Losowe zdjęcie





WYSZUKIWARKA





Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript