English version Strona główna

Walka na Mistrzostwach Europy Kickboxingu

W dniach 22-30 sierpnia w San Sebastian, Hiszpania odbyły się Mistrzostwa Europy w Kickboxingu Kadetów i Juniorów. Na starcie tej imprezy, firmowanej przez najbardziej prestiżową światową federację kickboxingu WAKO, stanęło ponad 1400 zawodników z 37 krajów europejskich. Zawodnicy rywalizowali we wszystkich możliwych formułach walk planszowych i ringowych oraz w formach przy muzyce.

Bardzo dobrze zaprezentowało się trzech zawodników Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do, chociaż żadnemu z nich nie udało się wywalczyć medalu.

Najbliżej miejsca na podium był Michał Borkowski, który reprezentował nasz kraj w walkach pointfightingu -84kg juniorów. W ćwierćfinale, po bardzo zaciętej walce uległ 19:17 zawodnikowi niemieckiemu i zakończył rywalizację na miejscu piątym (w przedziale 5-8). Tak o swojej decydującej walce powiedział Michał: „ W pierwszej rundzie prowadziłem już 4:1. W końcówce rywal wykonał silne kopnięcie na głowę, które przyjąłem na rękawicę. Sędziowie jednak byli innego zdania zaliczając technikę za 2 punkty i zrobiło się 4:3. Od tego momentu walka miała bardzo wyrównany charakter. Szliśmy równo punkt za punkt aż do końcówki trzeciej rundy. Wtedy postanowiłem zaatakować bardziej zdecydowanie i naraziłem się na kontrę rywala. Próbowałem jeszcze odrobić straty ale ponownie przeciwnik udanie skontrował i to on cieszył się z wygranej i medalu.”

Bardzo dobrze w eliminacjach pointfightingu kadetów starszych zaprezentowali się: Patryk Banaszek -47kg i Jakub Grzywacz -42kg. Patryk po bardzo zaciętej walce pokonał zawodnika z Wielkiej Brytanii 10:9. Największą niespodziankę sprawił jednak Kuba, który wysoko 6:0 pokonał reprezentanta Chorwacji. W walkach o wejście do strefy medalowej obaj nasi młodzi reprezentanci musieli uznać wyższość bardzo dobrych zawodników rosyjskich, którzy potem bez trudu dotarli do finałów zdobywając odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Ostatecznie Kuba z Patrykiem zostali sklasyfikowani na piątych miejscach swoich kategorii. To duży sukces naszych młodych zawodników, którzy dopiero od kilku miesięcy występują w grupie kadetów starszych.

Kuba Grzywacz wystąpił także w walkach light contact i tutaj również został sklasyfikowany na miejscu piątym, ulegając w ćwierćfinale po dobrej walce lepszemu technicznie zawodnikowi węgierskiemu.

Wyjazd kadry juniorów został całkowicie sfinansowany przez Ministerstwo Sportu natomiast wyjazd naszych kadetów został wsparty finansowo przez Wójta Gminy Pionki Mirosława Ziółka. Zarząd klubu, zawodnicy i ich rodzice są wdzięczni za okazaną pomoc.