English version Strona główna

   Mistrzostwa Europy Tae Kwon-Do International27 i 28. 11. 2012 r. w Wieliczce odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy Tae Kwon-Do International. W zawodach wzięło udział 850 zawodników z 19 krajów między innymi z Rosji, Angli, Węgier, Irlandii a nawet Stanów Zjednoczonych i Kanady. Zawody przeprowadzono na dziesięciu matach w hali sportowej Solne Miasto a do sprawnego przeprowadzenia konkurencji zatrudniono blisko 100 sędziów.

W tych bardzo prestiżowych mistrzostwach z dużym powodzeniem wystartowało 11 zawodników pionkowskiej sekcji Tang Soo Do, którzy wywalczyli 6 medali: 3 złote i 3 brązowe. Dwa złote medale wywalczył Piotr Olszewski: senior – 58 kg walki semi contact i walki light contact.Trzeci złoty medal wywalczyła Paulina Woźniak: junior + 61kg semi contact. Brązowe medale, wszystkie w konkurencji walk semi contact, wywalczyli:
Artur Kozłowski: junior -64 kg
Paulina Banaszek: junior +61 kg
Michał Borkowski: kadet +64 kg

Ponadto na matach w Wieliczce wystąpili: Grzegorz Amarowicz, Sebastian Woźniak, Agnieszka Woźniak, Michał Zawadzki, Patryk Banaszek i Kuba Grzywacz.To był bardzo wymagający turniej, kategorie były wyjatkowo liczne, nawet po 40 zawodników ( w formach nawet 70 zawodników) a poziom, który zaprezentowali uczestnicy był bardzo wysoki. Sędziowie dopuszczali do walk w silnym kontakcie co bardzo odróżniało mistrzostwa od rywalizacji w tangsoodo, kickboxingu czy UFR. Nasi zawodnicy szybko zaakceptowali ten fakt i dzięki temu wypadli tak dobrze.

Nie zawiedli najbardziej utytułowani z nich. Piotr Olszewski, imponujący techniką i szybkością osiągnął swój największy życiowy sukces. Paulina Woźniak udowodniła po raz kolejny, że w konkurencji walk przerywanych jest zawodniczką światowego formatu. Michał Borkowski z turnieju na turniej walczy coraz bardziej widowiskowo i skutecznie a co najważniejsze z coraz większą swobodą. Bardzo dobrze w zawodach i to od razu tak wysokiej rangi zadebiutowała Paulina Banaszek. Największą rewelacją tych mistrzostw był jednak Artur Kozłowski, który po raz pierwszy wystąpił w kategorii juniorów. Ten niewysoki zawodnik, posiadający zaledwie 8 stopień szkoleniowy, w imponującym stylu przechodził do kolejnych rund, pokonując między innymi kilku zawodników z czarnymi pasami. Dopiero w półfinale przegrał z poźniejszym zwycięzcą kategorii, mimo że przez większą część walki prowadził. Pozostali zawodnicy walczyli na swoim poziomie odpadając z rywalizacji na różnych etapach.

Wyjazd zawodników odbył sią przy wsparciu finansowym Wójta Gminy Pionki Pana Mirosława Ziółka oraz Nadleśnictwa Kozienice. Indywidualnymi sponsorami wyjazdu byli również: Tomasz Woźniak, Grzegorz Amanowicz, Marzena Grzywacz i Agnieszka Banaszek.« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript