English version Strona główna

   Mistrzostwa Europy Tae Kwon-Do International27 i 28. 11. 2012 r. w Wieliczce odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy Tae Kwon-Do International. W zawodach wzięło udział 850 zawodników z 19 krajów między innymi z Rosji, Angli, Węgier, Irlandii a nawet Stanów Zjednoczonych i Kanady. Zawody przeprowadzono na dziesięciu matach w hali sportowej Solne Miasto a do sprawnego przeprowadzenia konkurencji zatrudniono blisko 100 sędziów.

W tych bardzo prestiżowych mistrzostwach z dużym powodzeniem wystartowało 11 zawodników pionkowskiej sekcji Tang Soo Do, którzy wywalczyli 6 medali: 3 złote i 3 brązowe. Dwa złote medale wywalczył Piotr Olszewski: senior – 58 kg walki semi contact i walki light contact.Trzeci złoty medal wywalczyła Paulina Woźniak: junior + 61kg semi contact. Brązowe medale, wszystkie w konkurencji walk semi contact, wywalczyli:
Artur Kozłowski: junior -64 kg
Paulina Banaszek: junior +61 kg
Michał Borkowski: kadet +64 kg

Ponadto na matach w Wieliczce wystąpili: Grzegorz Amarowicz, Sebastian Woźniak, Agnieszka Woźniak, Michał Zawadzki, Patryk Banaszek i Kuba Grzywacz.To był bardzo wymagający turniej, kategorie były wyjatkowo liczne, nawet po 40 zawodników ( w formach nawet 70 zawodników) a poziom, który zaprezentowali uczestnicy był bardzo wysoki. Sędziowie dopuszczali do walk w silnym kontakcie co bardzo odróżniało mistrzostwa od rywalizacji w tangsoodo, kickboxingu czy UFR. Nasi zawodnicy szybko zaakceptowali ten fakt i dzięki temu wypadli tak dobrze.

Nie zawiedli najbardziej utytułowani z nich. Piotr Olszewski, imponujący techniką i szybkością osiągnął swój największy życiowy sukces. Paulina Woźniak udowodniła po raz kolejny, że w konkurencji walk przerywanych jest zawodniczką światowego formatu. Michał Borkowski z turnieju na turniej walczy coraz bardziej widowiskowo i skutecznie a co najważniejsze z coraz większą swobodą. Bardzo dobrze w zawodach i to od razu tak wysokiej rangi zadebiutowała Paulina Banaszek. Największą rewelacją tych mistrzostw był jednak Artur Kozłowski, który po raz pierwszy wystąpił w kategorii juniorów. Ten niewysoki zawodnik, posiadający zaledwie 8 stopień szkoleniowy, w imponującym stylu przechodził do kolejnych rund, pokonując między innymi kilku zawodników z czarnymi pasami. Dopiero w półfinale przegrał z poźniejszym zwycięzcą kategorii, mimo że przez większą część walki prowadził. Pozostali zawodnicy walczyli na swoim poziomie odpadając z rywalizacji na różnych etapach.

Wyjazd zawodników odbył sią przy wsparciu finansowym Wójta Gminy Pionki Pana Mirosława Ziółka oraz Nadleśnictwa Kozienice. Indywidualnymi sponsorami wyjazdu byli również: Tomasz Woźniak, Grzegorz Amanowicz, Marzena Grzywacz i Agnieszka Banaszek.« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Credo Studenta: Sztukę Walki będę wykorzystywał tylko do samoobrony, nie będęnigdy agresywny i nie będę nikogo obrażał.
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript