English version Strona główna

   10-lecie Klubu TSD „Ronin” Stanisławów27 września 2014 w hali Szkoły Podstawowej w Stanisławowie odbyła się niezwykle bogata w wydarzenia impreza lub dokładniej imprezy sportowe: Turniej Młodych Mistrzów Tang Soo Do , Jubileuszowa Gala Tang Soo Do Walk Semi Contact oraz walki Grand Champion Semi- Contact o Puchar Wójta Gminy Stanisławów. Przyczynkiem do tych wydarzeń był jubileusz dziesięciolecia działalności zawodników sztuk i sportów walki z Tang Soo Do „Ronin” UPLKS Stanisławów.

Od 10 lat tangsoodocy ze Stanisławowa na arenach krajowych i zagranicznych pod szyldem Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów promują swój macierzysty klub i miejscowość. Podopieczni Jacka Keslera, który stworzył tę grupę i który od początku jest jej głównym szkoleniowcem w ciągu tych 10 lat wielokrotnie stawali na podium mistrzostw Polski. Zdobywali też medale podczas mistrzostw świata i turniejów międzynarodowych.

W sobotni poranek, południe oraz wieczór 27 września 2014 roku tangsoodocy wraz ze swoimi przyjaciółmi z innych klubów dali próbkę swoich umiejętności. Zgromadzeni rodzice, trenerzy, publiczność oraz goście mogli obserwować w rywalizacji około 90 zawodników z 6 klubów sportowych. Na hali obecne były: Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów/Poświętne (Jacek Kesler, Damian Buczek), Tang Soo Do Pionki (Dariusz Sułek), Tang Soo Do Wołomin (Michał Majewski) oraz klubu z powiatu mińskiego: ASW Taekwondo Dębę Wielkie (Dawid Matwiej), Klub Ju Jitsu Ruda (Adam Żukowski) oraz klub taekwondo KSW TAE Sulejówek (Bartłomiej Turczyński).

Pośród zaproszonych gości obecni byli Wójt Gminy Stanisławów P. Wojciech Witczak, dzięki któremu to wydarzenie mogło się odbyć, gospodarz obiektu dyrektor P. Wanda Zdanowicz, prezes Polskiej Federacji Tang Soo Do – p. Marcin Kostyra, przedstawiciele klubu UPLKS Stanisławów, poprzedni kierownik GOK p. Elżbieta Król oraz przyjaciele jak i dawni uczniowie klubu, którzy nadal pozostają w emocjonalnej więzi z klubem. Co więcej włączyli się oni nawet w organizacje i obsługę imprezy. Jeden z przyjaciół z własnej woli ufundował nagrody rzeczowe przywożąc je z odległego Bytomia. Prawdziwymi gospodarzami imprez były jednak Panie, mamy zawodników: pani Sylwia Kaim wraz z panią Lidią Laskowską wspierane przez innych rodziców, oraz Pani Dyrektor Wanda Zdanowicz, która dbała z w/w paniami o najdrobniejsze szczegóły oraz zorganizowała uczestnikom nieodpłatny i bardzo smaczny posiłek przygotowany przez panie ze szkolnej stołówki.

Wróćmy jednak na halę sportową. Jako pierwszy został rozegrany Turniej Młodych Mistrzów Tang Soo Do w konkurencjach form tradycyjnych (układy), walki Mini Kumdo (piankowe pałki) i walk sportowych semi contact. Na starcie stanęli młodsi i najmłodsi zawodnicy rywalizując z sobą o miejsca medalowe oraz dodatkowo za miejsce pierwsze szklaną statutkę i nagrodę rzeczową.

Oficjalnego powitania i rozpoczęcia Turnieju Młodych Mistrzów dokonał Wójt Gminy Stanisławów Wojciech Witczak, po czym, po uprzednich pokazach treningu wykonanych przez TSD „Ronin” nastąpiła rywalizacja sportowa w w/w konkurencjach na dwóch planszach. Emocji nie brakowało nie tylko pośród startujących dzieci ale również towarzyszącym im sekundantom, rodzicom i znajomym. Wyniki ze zmagań w dalszej części opracowania. Konkurencje dla dzieci rozgrywane były do przerwy obiadowej, podczas której organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom bezpłatny posiłek, co było zaskoczeniem dla obecnych. Podobnie jak i to, że przez cały dzień trwania uroczystości dostępne były nieodpłatnie kawa, herbata i smakowite ciasta przygotowane przez rodziców adeptów trenujących w Stanisławowie.

Przerwa obiadowa była wstępem do bardziej oficjalnej części wydarzenia. Po jej zakończeniu trenerów klubowych wraz zawodnikami i przybyłymi gośćmi powitał Wójt Gminy wraz z Panią Dyrektor Wandą Zdanowicz. Na ręce Wójta oraz Pani Dyrektor Jacek Kesler złożył w formie statuetki podziękowania za wieloletnią współpracę, przychylność i wsparcie w 10 letniej działalności klubu. Również sam obdarowujący stał się po chwili odbiorcą gratulacji, życzeń dalszych sukcesów oraz upominków. Z rąk swoich podopiecznych, a także z rąk klubu TSD Pionki, kierowanego przez wiceprezesa federacji Dariusza Sułka otrzymał dwie szklane statuetki wręczane przez trójosobowe komitety gratulacyjne złożone z dzieci. Przyjaciele z Polskiej Federacji Tang Soo Do, z klubu oraz związani emocjalnie z klubem Jackiem Keslerem wręczyli mu okazały Puchar z dedykacją obwiązany sugestywnym czarnym pasem oraz cenny upominek jakim była sprowadzana na zamówienie replika japońskiego miecza – katana. Wzruszeniom nie było końca. Na sam koniec Wójt Gminy ręcznie łamiąc deseczkę dokonał otwarcia dalszej części imprezy.

Tę oficjalną część zwieńczył Jubileuszowy Tort, który po chwili wjechał na salę w blasku palących się na nim ognistych fontann. Jacek Kesler został poproszony o odkrojenie pierwszego kawałka, przy czym żartowano, że powinien to uczynić otrzymaną kataną. Każdy z obecnych na sali miał okazję skosztować okolicznościowego wypieku.

Po chwili rozpoczęła się dalsza część wydarzenia, rozgrywana w dwóch konkurencjach, w tym będąca najważniejszą częścią obchodów: Jubileuszowa Gala Tang Soo Do Walk Semi Contact oraz Grand Champion Semi Contact.

W Jubileuszowej Gali Tang Soo Do do walki w formule w semi-contact stanęło pięcioro zawodników TSD „Ronin” krzyżując rękawice z pięcioma zawodnikami innych klubów federacji. I tak z ramienia TSD „Ronin” Stanisławów bój o nagrodę, medal i statuetkę zwycięzcy pojedynku toczyli Natalia Gnich, Patryk Gnich, Kamil Pasik, Adrian Laskowski i Natalia Gawryś ( tu: w jednej walce reprezentując TSD Poświętne).

W pierwszej walce wystąpił Adrian Laskowski z TSD „Ronin” Stanisławów odnosząc zwycięstwo nad reprezentantem TSD Wołomin, Filipem Szymaszczykiem. Druga walka to walka dziewcząt: Natalii Gawryś TSD „Ronin” Stanisławów z Aleksandrą Grzywacz TSD Pionki, którą zwyciężyła Natalia. W trzecim starciu Kamil Pasik z TSD „Ronin” Stanisławów uległ Arturowi Kozłowskiemu z TSD Pionki. Kolejna potyczka to „bratobójczy czy siostrzany” pojedynek dwóch koleżanek klubowych: Natalii Gnich TSD Ronin Stanisławów z Natalią Gawryś tym razem reprezentująca TSD Poświętne, który też wygrała. Ostatni bardzo emocjonujący pojedynek to walka Patryka Gnicha TSD „Ronin” Stanisławów z Michałem Borkowskim TSD Pionki, gdzie Patryk nie pozwolił sobie odebrać statuetki zwycięzcy pojedynku. Śmiało można powiedzieć, że mecz gali walk semi contact zakończył się zwycięstwem stosunkiem 3 : 2 dla TSD „Ronin” Stanisławów.

Równie ciekawie prezentowały się walki w drugiej konkurencji walk w ramach Grand Champion Semi Contact. Jest to bardzo prestiżowa i wymagająca konkurencja. Pośród startujących w danej kategorii liczy się tylko pierwsze miejsce. Nie ma tutaj drugiego ani trzeciego miejsca, jest tylko zwycięzca. Dodatkowym utrudnieniem jest też to, że naprzeciw siebie stają zawodnicy o różnym wzroście, wadze, a nawet czasem wieku. Liczy się po prostu najlepszy. W tej konkurencji startowali zawodnicy niemal ze wszystkich uczestniczących klubów albowiem nagrodami były dla zwycięzców z 4 kategorii 4 okazała kolumnowe Puchary i cenne nagrody rzeczowe. Konkurencja ta całkowicie została zdominowana przez klub Tang Soo Do Pionki, gdzie pojechały w/w 4 Puchary i nagrody. I tak w kategorii juniorek zwyciężyła Agnieszka Woźniak, seniorek Paulina Banaszek, natomiast w juniorach Artur Kozlowski, a seniorach Adrian Kryczka. Wszyscy z Tang Soo Do Pionki Niemniej jednak wartym zauważenia jest fakt, że dwójka zawodników z TSD „Ronin” przechodząc sito eliminacyjne, wygrywając swoje walki, otarła się o te Puchary ulegając dopiero w walce finałowej o nie. Była to Natalia Gawryś w juniorkach i Patryk Gnich w juniorach. Na pewno pragnieniem było by je wywalczyć dla klubu, ale to jest sport. Możliwe, że okazji jeszcze nie zabraknie.  Podsumowując była to udana i odmienna impreza sportowa, podsumowująca 10 lat działalności klubu. Poziom walk był dość wyrównany co dostarczało widzom wrażeń wzrokowych. W niektórych kategoriach w celu wyłonienia zwycięzcy konieczne było przeprowadzanie dogrywek.

Reportaże filmowe, a także prasowe, wykonały także specjalnie przybyłe ekipy z ITV Martial Arts TV Patrycja Gadomska oraz Co Słychać TV Mińsk Mazowiecki w osobie Redaktora Naczelnego „Co słychać?” p. Zbigniewa Piątkowskiego. Filmiki oraz zdjęcia wykonywali również panowie z UG Gminy Robert Wiącek i Adam Wiącek , a także nasza klubowa koleżanka Izabela Urbaniak. Za chwilę podane zostaną wyniki sobotniej rywalizacji a w tym momencie chcielibyśmy w tym miejscu złożyć podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji naszego Jubileuszu oraz byli obecni: Panu Wójtowi Gminy Stanisławów Wojciechowi Witczakowi wraz z pracownikami, pani Dyrektor Szkoły Wandzie Zdanowicz wraz z paniami z obsługi, rodzicom naszych zawodników, które upiekły smaczne ciasta, ale w szczególności pani Lidii Laskowskiej i Sylwii Kaim, która była motorem całego wydarzenia, pani Edycie Szulc pełniącej funkcje opieki medycznej podczas zawodów, przedstawicielom UPLKS, zaproszonym trenerom i gościom, Prezesowi PF TSD p. Marcinowi Kostyrze, bezinteresownemu sponsorowi nagród i wieloletniemu druhowi Danielowi Boruchowi wraz ze swoim dziećmi, znajomym Adamowi, Magdzie, Tomkowi, Krzysztofowi i Jackowi oraz byłym już uczniom, a niezapominającym o klubie: Annie, Martynie, Łukaszowi, Kamilowi, Michałowi, Marlenie, Izie jak i obecnym: Damianowi, Sylwii, Sebastianowi, Agnieszce i wszystkim tym których tu nie zdołano wymienić. Bez udziału tych osób ta impreza nie mogła by się odbyć.

Podajemy wyniki:
TANG SOO DO "RONIN" STANISŁAWÓW & POŚWIĘTNE: 26 medali: 10 złotych, 10 srebrnych JUBILEUSZOWA GALA TANG SOO DO
(mecz 5 walk semi contact zawodników TSD Ronin Stanisławów z 5 zawodnikami innych klubów federacji). 3: 2 dla TSD „Ronin” Stanisławów
1. Adrian Laskowski TSD Ronin Stanisławów ( nad Filip Szymaszczyk TSD Wołomin)
1. Natalia Gawryś TSD Ronin Stanisławów (nad Aleksandra Grzywacz TSD Pionki)
1. Patryk Gnich TSD Ronin Stanisławów (nad Michał Borkowski TSD Pionki)
1. Artur Kozłowski TSD Pionki (nad Kamil Pasik TSD „Ronin” Stanisławów
1. Natalia Gawryś TSD Poświętne (nad Natalią Gnich TSD „Ronin” Stanisławów)

GRAND CHAMPION SEMI CONTACT O PUCHAR WÓJTA GMINY STANISŁAWÓW
1. Agnieszka Wożniak TSD Pionki juniorki
1. Paulina Banaszek TSD Pionki seniorki
1. Artur Kozłowski TSD Pionki juniorzy
1. Adrian Kryczka TSD Pionki seniorzy

TURNIEJ MŁODYCH MISTRZÓW TANG SOO DO
Formy Tradycyjne:
dzieci 2008/2007
1. Jan Sawicki TSD Ronin
2. Ernest Suchocki TSD Ronin
3 Filip Jaroszek TSD Pionki

dzieci 2006/2005
1. Wiktoria Rutkowska TSD Pionki
2.Alicja Wiszniowska TSD Pionki
3. Filip Jaroszek TSD Pionki

młodzicy 10 - 9 gup
1. Paulina Bonasewicz TSD Pionki
2. Daria Kustra TSD Pionki
3. Kacper Trzos TSD Pionki

młodzicy 8 gup i wyższe
1. Patryk Banaszek TSD Pionki
2. Natalia Amanowicz TSD Pionki
3. Mateusz Pasik TSD Ronin

MINI - KUMDO:
dzieci 2008/2007
1. Ernest Suchocki TSD Ronin
2. Jan Sawicki TSD Ronin
3. Aleksander Tymiński TSD Ronin

dzieci dziewczęta 2006/2005 I kat.
1. Wiktoria Rutkowska TSD Pionki
2. Oliwia Winiarek TSD Wołomin
3. Kasia Wierzbicka TSD Ronin

dzieci dziewczęta 2006/2005 II kat.
1. Gabriela Łątkowska TSD Ronin
2.Patrycja Biedrzycka TSD Ronin
3. Alicja Wiszniowska TSD Pionki

dzieci chłopcy 2006/2005 do 130 cm
1. Norbert Socha TSD Ronin
2. Franciszek Kamiński TSD Wołomin
3.Wiktor Lepa TSD Pionki

dzieci chłopcy 2006/2005 do 140 cm
1. Jakub Słowik TSD Ronin
2. Kacper Urbanowski TSD Ronin
3. Oskar Amanowicz TSD Pionki

dzieci chłopcy 2006/2005 pow. 140 cm
1. Adrian Socha TSD Ronin
2. Mateusz Ciok TSD Wołomin
3. Szymon Sawka ASW TKD Dębe Wielkie

młodziczki dziewczęta 2004/2002 do 140 cm
1. Natalia Amanowicz TSD Pionki
2. Magda Gnich TSD Ronin
3. Julia Czachor TSD Pionki
młodziczki 2004/2002 do 150 cm
1. Aleksandra Łukaszewicz TSD Pionki
2. Paulina Bonasewicz TSD Pionki
3. Natalia Siczek TSD Pionki

młodziczki 2004/2005 +150
1. Daria Kustra TSD Pionki
2. Oliwia Pańczak TSD Pionki
3. Zuzanna Maj TSD Pionki

młodzicy 2004/2005 do 140 cm
1. Franciszek Sikora KSW TAE Sulejówek
2. Michał Pióro Ju Jitsu Ruda
3. Maciej Pietrzyk TSD Ronin

młodzicy 2004/2005 do 150
1. Patryk Banaszek TSD Pionki
2. Mateusz Pasik TSD Ronin
3. Damian Czarnecki KSW TAE Sulejówek

młodzicy 2004/2005 + 150
1. Jakub Grzywacz TSD Pionki
2. Jakub Suchocki TSD Ronin
3. Borys Deszczka TSD Pionki

SEMI CONTACT
młodziczki 2004/2002 do 140 cm
1. Natalia Amanowicz TSD Pionki
2. Magda Gnich TSD Ronin
3. Julia Czachor TSD Pionki

młodziczki 2004/2002 do 150 cm
1. Aleksandra Łukaszewicz TSD Pionki
2. Paulina Bonasewicz TSD Pionki
3. Natalia Siczek TSD Pionki

młodziczki 2004/2002 +150cm
1. Daria Kustra TSD Pionki
2. Oliwia Pańczak TSD Pionki
3. Zuzanna Maj TSD Pionki

młodzicy 2004/2002 do 140 cm
1. Franciszek Sikora KSW TAE Sulejówek
2. Michał Pióro Ju Jitsu Ruda
3. Maciej Pietrzyk TSD Ronin

młodzicy 2004/2002 do 150 cm
1. Patryk Banaszek TSD Pionki
2. Mateusz Pasik TSD Ronin
3. Cezary Wieczorek TSD Ronin

młodzicy 2004/2005
1. Szymon Szulc TSD Ronin
2. Borys Deszczka TSD Pionki
3. Jakub Grzywacz TSD Pionki

Zdjęcia z imprezy:
plus.google.com/photos

facebook.com

film ITV Martial Sport TV z Sulejówka« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Czarny pas chroni tylko 2 cm twego tyłka... Resztę musisz chronić sam...
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript