English version Strona główna

   Puchar Barczewa dla klubu Tang Soo Do PionkiW weekend 10/11 maja 2014 już po raz drugi zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki wystartowali w Barczewie k. Olsztyna. Tym razem był to Puchar Polski WFMC (World Fightsport and Martial Arts Council) co sprawiło, że impreza była jeszcze bardziej prestiżowa niż poprzednio. Na starcie zawodów stanęło kilka bardzo silnych klubów specjalizujących się w formułach planszowych, w sumie prawie stu osiemdziesięciu zawodników. Rywalizowano w walkach kalaki, semi contact i light contact. Każdy uczestnik miał możliwość wystartowania w dwóch kategoriach wagowych, swojej i wyższej, co dawało możliwość stoczenia większej ilości walk.


Nasi zawodnicy, występujący w trzynastoosobowym składzie wypadli nadspodziewanie dobrze zdobywając 30 medali indywidualnych (14 złotych, 11 srebrnych, 5 brązowych), co dało klubowi pierwsze miejsce i wspaniały puchar w klasyfikacji drużynowej.

Ponadto Artur Kozłowski wywalczył tytuł najlepszego zawodnika w kategorii starszej (junior-senior) a Patryk Banaszek – najlepszego zawodnika w kategorii młodszej (dziecko-młodzik). Artur Kozłowski wygrał również rywalizację w turnieju Grand Champion semi contact – bez podziału na kategorie. Oprócz nagród rzeczowych otrzymał również nagrodę pieniężną.

Jadąc do Barczewa nastawialiśmy się głównie na rywalizację indywidualną. W porównaniu z zeszłym rokiem w naszym składzie zabrakło tym razem dzieci, ze względu na powtórki komunijne oraz seniorek, tegorocznych maturzystek. Ponadto wystawiliśmy czworo debiutantów, którzy dopiero rozpoczynają karierę zawodniczą. Wydawało się więc, że w klasyfikacji drużynowej nie jesteśmy w stanie sprostać najlepszym, dużo liczniejszym klubom. Niezbyt udany początek turnieju wskazywał, że tak właśnie będzie. Sport, a zwłaszcza sporty walki rządzą się jednak swoimi prawami i ponownie Puchar Barczewa trafił do nas, aczkolwiek wygraliśmy tylko jednym złotym medalem z gospodarzami imprezy. Decydujące „złoto” wywalczył debiutant Szymon Grabowski w ostatniej walce zawodów. Zdobyte medale, a zwłaszcza najpotężniejszy w naszej kolekcji puchar bardzo cieszą. Bardziej cieszy jednak styl, w jakim nasi sportowcy wygrywali walki i całe kategorie. Praca, którą zawodnicy wykonali wraz z kadrą trenerską w ostatnich miesiącach zaowocowała tak udanym występem. Wysoka forma zaprezentowana w konkurencjach regularnych została zweryfikowana w rywalizacji Grand Champion, bez podziału na kategorie. Nasi najlepsi juniorzy mieli tutaj okazję sprawdzenia swojej aktualnej formy z wymagającymi seniorami.

Z tej rywalizacji wyszli zwycięsko i fakt ten jest dobrym prognostykiem przed czekającymi ich kolejnymi sportowymi wyzwaniami.

Dużą atrakcją zawodów była obecność, jako gościa honorowego, znanego przed laty siatkarza Pawła Papke, który dekorował zwycięzców.

Szczegółowe wyniki poszczególnych zawodników:
Młodzicy:
Patryk Banaszek: złoto kalaki, złoto semi -40kg, złoto semi -45kg, złoto light -45kg,
najlepszy zawodnik kategorii młodszej

Jakub Grzywacz: srebro kalaki, srebro semi -40kg, srebro -45kg, srebro light -45kg

Natalia Amanowicz: srebro semi -35kg, brąz kalaki -35kg

Juniorzy młodsi:
Aleksandra Grzywacz: złoto light, srebro semi

Aleksandra Chołuj: srebro light, brąz semi

Karolina Dąbrowska: brąz light -60kg

Joanna Maciejewska: udział

Juniorzy starsi:

Artur Kozłowski: złoto semi -65, złoto semi -70, złoto light -65kg, light -70kg,
najlepszy zawodnik kategorii starszej
zdobywca Grand Champion

Michał Borkowski: złoto semi -75kg, złoto semi -80kg, złoto light -80kg

Adrian Orlik: srebro semi -75kg, srebro semi -80kg, srebro light -75kg, srebro light -80kg

Seniorzy:
Agnieszka Woźniak: złoto light open

Szymon Grabowski: złoto light -75kg

Grzegorz Amanowicz: brąz semi -80kg, brąz light -75kg

Wyjazd na dwudniowe zawody do Barczewa został w większości sfinansowany przez Burmistrza Miasta Pionki w ramach realizacji zadania publicznego „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo”.

tekst: Dariusz Sułek


Dekoracja najlepszych klubów


Patryk Banaszek najlepszy młodzik


Artur Kozłowski po lewej stronie Paweł Papke


Michał Borkowski i Adrian Orlik light contact -80kg


Szymon Grabowski« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript