English version Strona główna

   Puchar Warmii i Mazur WKSF oraz Mistrzostwa MazowszaWeekend 21 i 22 maja 2016 był pracowity dla zawodników z klubu Tang Soo Do „Ronin” ze Stanisławowa. W te dni bowiem reprezentanci klubu brali udział w dwóch turniejach sztuk walki. Pierwszym z nich był to Otwarty Puchar Warmii i Mazur WKSF rozgrywany w sobotę 21 maja w Barczewie. W turnieju wzięło udział około 150 zawodników z klubów kick-boxingu, taekwondo i tang soo do rywalizując w konkurencjach walk semi-contact (point-fighting), light-contact, light-kick i kalaki. Organizatorem był klub „Egida” prowadzony przez Bartosza Zabłotnego. Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów reprezentowało 10 zawodników, którzy wywalczyli 13 medali: 3 złote, 8 srebrnych i 2 brązowe.

Najlepszy wynik osiągnął Kamil Pasik zdobywając trzy medale, dwa złote i srebro. Był pierwszy w konkurencji point-fighting -175cm oraz w konkurencji light-contact -70kg. Drugi w walkach point-fighting -185cm.

Bardzo piękne wydarzenie tego turnieju to finał walk point-fighting -175cm pomiędzy klubowymi kolegami, Adrianem Laskowskim i Kamilem Pasikiem. Obaj znajdując się w tej samej kategorii konkurencji konsekwentnie eliminowali przeciwników z dalszych rozgrywek by spotkać się z sobą w walce finałowej. Nie ma nic przyjemniejszego dla trenera niż cieszyć się z osiągnięć swoich zawodników, którzy są w finale. Napawać radością, widząc jak dużą uwagę widzów przyciąga to starcie. Walka Adriana i Kamila nie rozstrzygnęła się w regulaminowym czasie, kończąc remisem. Zarządzono dogrywkę, która również nie przyniosła rozstrzygnięcia. O wyniku zadecydowała ostateczna dogrywka do pierwszego trafienia, które musieli jednogłośnie wskazać sędziowie. Starcie wygrał Kamil Pasik plasując się na pierwszej lokacie przed kolegą, Adrianem Laskowskim.

Podobna sytuacja z udziałem obu zawodników miała miejsce w walkach light-contact -70kg. Obaj panowie ponownie stanęli naprzeciw siebie. Tutaj jednak nie miały już miejsca dogrywki, a wynik starcie identyczny jak w konkurencji powyżej. Pierwszy był Pasik, a drugi Laskowski.

Kamil Pasik - 1 m-ce point-fighting -175cm, 1 m-ce light-contact -70kg, 2 m-ce point-fighting -185cm

Pozostałe wyniki to:
Martyna Woch (2000) 1 m-ce point-fighting junior -160cm
Adrian Laskowski (1999) 2 m-ce point-fighting -175cm, 2 m-ce light-contact -70kg
Mateusz Pasik (2003) 2 m-ce kadet starszy point-fighting -160cm, 2 m-ce point-fighting -170cm
Magdalena Gadomska (2002) kadet starszy 2 m-ce point-fighting -170cm, 3 m-ce point-fighting +170cm
Szymon Szulc (2002) kadet starszy 2 m-ce light-contact -65kg
Dominik Kaim (2004) kadet młodszy 2 m-ce point-fighting +155cm
Tomasz Rek (2001) kadet starszy 3 m-ce light-contact -75kg

Startowali również Cezary Wieczorek i Tomasz Wytrykus. Tym razem jednak bez rezultatu, choć przyznać należy wiele dzielności Czarkowi. Swoje starcie przegrywał różnicą jednego punktu lub przy remisie, ale mając na koncie ostrzeżenie.

Zainteresowanych fotkami z imprezy, które wykonał dla nas Patryk Sikorski zapraszam na facebooka pod link:
Drugim występem młodych adeptów sztuk walki z klubu Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów były zorganizowane w niedzielę 21 maja w Mińsku Mazowieckim Mistrzostwa Mazowsza w Sztukach Walki. Była to już trzecia edycja tego turnieju organizowana przez Akademię Sztuk Walki pod przewodnictwem Dawida Matwieja. Konkurencje stanowiły układy taekwondo i formy tang soo do, techniki specjalne, walki soft-stick oraz walki hogo-semi i light-contact.

Tutaj 16 zgłoszonych klubowiczów wypracowało piękny rezultat w postaci 32 medali: 16 złotych, 11 srebrnych i 5 brązowych.

Konkurencją, w której osiągali bardzo dobre rezultaty to przede konkurencje techniczne: kopnięcie dosiężne oraz kopnięcie boczne w locie.

Najbardziej udane występy odnotowali:
Magdalena Gadomska 3 złote medale i 1 brązowy. 1 m-ce techniki specjalne dosiężne, 1 m-ce techniki specjalne boczne w locie, 1 m-ce light-contact, 3 m-ce formy tsd

Mateusz Pasik 3 złote medale. 1 m-ce techniki specjalne dosiężne, 1 m-ce techniki specjalne boczne w locie, 1 m-ce light-contact Michał Cudny 3 złote medale. 1 m-ce techniki specjalne dosiężne, 1 m-ce techniki specjalne boczne w locie, 1 m-ce hogo-semi
Martyna Woch 4 medale, 2 złote i 2 srebrne. 1 m-ce techniki specjalne dosiężne, 1 m-ce techniki specjalne boczne w locie, 2 m-ce formy tsd, 2 m-ce light-contact

Pozostałe wyniki:
Natalia Wojtyńska - 1 m-ce formy tsd, 1 m-ce hogo-semi
Katarzyna Wierzbicka - 1 m-ce formy tsd, 3 m-ce hogo-semi
Natalia Karkosa - 1 m-ce soft-stick, 2 m-ce techniki specjalne boczne w locie
Kamil Skowronek - 1 m-ce hogo-semi
Magda Gnich - 2 m-ce hogo-semi, 2 m-ce tech. specjalne dosiężne, 2 m-ce tech. spec. boczne
Patryk Karkosa - 2 m-ce techniki specjalne dosiężne, 2 m-ce techniki specjalne boczne
Norbert Socha - 2 m-ce hogo-semi, 3 m-ce techniki specjalne dosiężne
Julia Brulińska - 2 m-ce techniki specjalne dosiężne
Filip Gadomski - 2 m-ce techniki specjalne boczne
Jakub Pasik - 2 m-ce hogo-semi
Patryk Skowronek - 3 m-ce formy tsd.

Podsumowując była to bardzo udana sobota i niedziela dla adeptów klubu TSD „Ronin” Stanisławów podopiecznych Jacka Keslera i Kamila Pasika, którzy w niedzielę wspomagali zawody w charakterze obsługi sędziowskiej. Również wspierał swoją obecnością i pomocą przy sędziowaniu Adrian Laskowski.


« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript


Fatal error: 'break' not in the 'loop' or 'switch' context in /users/0003/tsd/www/tangsoodo.pl/stat/Php/log_function.php on line 680