English version Strona główna

   Puchar Warmii i Mazur WKSF oraz Mistrzostwa MazowszaWeekend 21 i 22 maja 2016 był pracowity dla zawodników z klubu Tang Soo Do „Ronin” ze Stanisławowa. W te dni bowiem reprezentanci klubu brali udział w dwóch turniejach sztuk walki. Pierwszym z nich był to Otwarty Puchar Warmii i Mazur WKSF rozgrywany w sobotę 21 maja w Barczewie. W turnieju wzięło udział około 150 zawodników z klubów kick-boxingu, taekwondo i tang soo do rywalizując w konkurencjach walk semi-contact (point-fighting), light-contact, light-kick i kalaki. Organizatorem był klub „Egida” prowadzony przez Bartosza Zabłotnego. Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów reprezentowało 10 zawodników, którzy wywalczyli 13 medali: 3 złote, 8 srebrnych i 2 brązowe.

Najlepszy wynik osiągnął Kamil Pasik zdobywając trzy medale, dwa złote i srebro. Był pierwszy w konkurencji point-fighting -175cm oraz w konkurencji light-contact -70kg. Drugi w walkach point-fighting -185cm.

Bardzo piękne wydarzenie tego turnieju to finał walk point-fighting -175cm pomiędzy klubowymi kolegami, Adrianem Laskowskim i Kamilem Pasikiem. Obaj znajdując się w tej samej kategorii konkurencji konsekwentnie eliminowali przeciwników z dalszych rozgrywek by spotkać się z sobą w walce finałowej. Nie ma nic przyjemniejszego dla trenera niż cieszyć się z osiągnięć swoich zawodników, którzy są w finale. Napawać radością, widząc jak dużą uwagę widzów przyciąga to starcie. Walka Adriana i Kamila nie rozstrzygnęła się w regulaminowym czasie, kończąc remisem. Zarządzono dogrywkę, która również nie przyniosła rozstrzygnięcia. O wyniku zadecydowała ostateczna dogrywka do pierwszego trafienia, które musieli jednogłośnie wskazać sędziowie. Starcie wygrał Kamil Pasik plasując się na pierwszej lokacie przed kolegą, Adrianem Laskowskim.

Podobna sytuacja z udziałem obu zawodników miała miejsce w walkach light-contact -70kg. Obaj panowie ponownie stanęli naprzeciw siebie. Tutaj jednak nie miały już miejsca dogrywki, a wynik starcie identyczny jak w konkurencji powyżej. Pierwszy był Pasik, a drugi Laskowski.

Kamil Pasik - 1 m-ce point-fighting -175cm, 1 m-ce light-contact -70kg, 2 m-ce point-fighting -185cm

Pozostałe wyniki to:
Martyna Woch (2000) 1 m-ce point-fighting junior -160cm
Adrian Laskowski (1999) 2 m-ce point-fighting -175cm, 2 m-ce light-contact -70kg
Mateusz Pasik (2003) 2 m-ce kadet starszy point-fighting -160cm, 2 m-ce point-fighting -170cm
Magdalena Gadomska (2002) kadet starszy 2 m-ce point-fighting -170cm, 3 m-ce point-fighting +170cm
Szymon Szulc (2002) kadet starszy 2 m-ce light-contact -65kg
Dominik Kaim (2004) kadet młodszy 2 m-ce point-fighting +155cm
Tomasz Rek (2001) kadet starszy 3 m-ce light-contact -75kg

Startowali również Cezary Wieczorek i Tomasz Wytrykus. Tym razem jednak bez rezultatu, choć przyznać należy wiele dzielności Czarkowi. Swoje starcie przegrywał różnicą jednego punktu lub przy remisie, ale mając na koncie ostrzeżenie.

Zainteresowanych fotkami z imprezy, które wykonał dla nas Patryk Sikorski zapraszam na facebooka pod link:
Drugim występem młodych adeptów sztuk walki z klubu Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów były zorganizowane w niedzielę 21 maja w Mińsku Mazowieckim Mistrzostwa Mazowsza w Sztukach Walki. Była to już trzecia edycja tego turnieju organizowana przez Akademię Sztuk Walki pod przewodnictwem Dawida Matwieja. Konkurencje stanowiły układy taekwondo i formy tang soo do, techniki specjalne, walki soft-stick oraz walki hogo-semi i light-contact.

Tutaj 16 zgłoszonych klubowiczów wypracowało piękny rezultat w postaci 32 medali: 16 złotych, 11 srebrnych i 5 brązowych.

Konkurencją, w której osiągali bardzo dobre rezultaty to przede konkurencje techniczne: kopnięcie dosiężne oraz kopnięcie boczne w locie.

Najbardziej udane występy odnotowali:
Magdalena Gadomska 3 złote medale i 1 brązowy. 1 m-ce techniki specjalne dosiężne, 1 m-ce techniki specjalne boczne w locie, 1 m-ce light-contact, 3 m-ce formy tsd

Mateusz Pasik 3 złote medale. 1 m-ce techniki specjalne dosiężne, 1 m-ce techniki specjalne boczne w locie, 1 m-ce light-contact Michał Cudny 3 złote medale. 1 m-ce techniki specjalne dosiężne, 1 m-ce techniki specjalne boczne w locie, 1 m-ce hogo-semi
Martyna Woch 4 medale, 2 złote i 2 srebrne. 1 m-ce techniki specjalne dosiężne, 1 m-ce techniki specjalne boczne w locie, 2 m-ce formy tsd, 2 m-ce light-contact

Pozostałe wyniki:
Natalia Wojtyńska - 1 m-ce formy tsd, 1 m-ce hogo-semi
Katarzyna Wierzbicka - 1 m-ce formy tsd, 3 m-ce hogo-semi
Natalia Karkosa - 1 m-ce soft-stick, 2 m-ce techniki specjalne boczne w locie
Kamil Skowronek - 1 m-ce hogo-semi
Magda Gnich - 2 m-ce hogo-semi, 2 m-ce tech. specjalne dosiężne, 2 m-ce tech. spec. boczne
Patryk Karkosa - 2 m-ce techniki specjalne dosiężne, 2 m-ce techniki specjalne boczne
Norbert Socha - 2 m-ce hogo-semi, 3 m-ce techniki specjalne dosiężne
Julia Brulińska - 2 m-ce techniki specjalne dosiężne
Filip Gadomski - 2 m-ce techniki specjalne boczne
Jakub Pasik - 2 m-ce hogo-semi
Patryk Skowronek - 3 m-ce formy tsd.

Podsumowując była to bardzo udana sobota i niedziela dla adeptów klubu TSD „Ronin” Stanisławów podopiecznych Jacka Keslera i Kamila Pasika, którzy w niedzielę wspomagali zawody w charakterze obsługi sędziowskiej. Również wspierał swoją obecnością i pomocą przy sędziowaniu Adrian Laskowski.


« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Musić ćwiczyć co najmniej 2 x w tygodniu, aby Twój trening przynosił zamierzone rezultaty.
Pamiętaj, aby wkładać całe serce w zajęcia!
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript