English version Strona główna

   Mistrzowie Świata z Pionek!16 i 17 lipca 2016 r. odbyły się Mistrzostwa Świata Taekwon-do International w Birmingham (Anglia). Zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki: Patryk Banaszek i Artur Kozłowski wywalczyli tytuły mistrzów świata, zaś Michał Borkowski wywalczył brązowy medal. Ponadto Patryk Banaszek występując w drużynie Polskiej Unii Taekwondo zdobył brązowy medal w walkach tag team. To była największa impreza, w której kiedykolwiek brali udział nasi zawodnicy. Według organizatorów przez dwa dni na 30 matach rywalizowało 3720 uczestników z całego świata ze wszystkich grup wiekowych.Najlepiej wypadł Patryk Banaszek, który wystąpił w walkach point stop (semi contact) juniorów (odpowiednik naszych kadetów) w kategorii open +152cm. Większą część z czterech walk przyszło mu stoczyć z zawodnikami znacznie wyższymi od siebie. Mimo to Patryk walczył z dużą pewnością siebie, od początku budował przewagę stosując naprzemiennie wysokie, czytelne dla sędziów, techniki ręczne pointfighting i skuteczne techniki nożne na głowę. Równocześnie był bardzo uważny w obronie i w całym turnieju stracił zaledwie kilka punktów. Tym sposobem Patryk odniósł swój największy życiowy sukces, na który pracował przez 5 lat. Dodatkowo, wraz z kolegami z Polskiej Unii Taekwondo zdobył brązowy medal w walkach drużynowych juniorów tag team.Drugi tytuł mistrzowski dla naszego klubu wywalczył w walkach point stop seniorów Artur Kozłowski. Ostatnie dwa tygodnie przed mistrzostwami Artur spędził w Anglii i z konieczności musiał przygotowywać się indywidualnie. Dlatego też, odwrotnie niż Patryk, rozpoczynał walkę zachowawczo, zmuszając rywala do aktywności. Gdy był już zorientowany w możliwościach przeciwnika natychmiast przejmował inicjatywę i prezentował „swój” poziom, do jakiego przyzwyczaił nas w końcówce niezwykle udanego sezonu.

Najtrudniejsze zadanie miał Michał Borkowski, który mimo, że jest jeszcze juniorem, tutaj musiał walczyć w kategorii czarnych pasów seniorów. Po dwóch zaciętych wygranych walkach z rosłymi rywalami, w półfinale trafił na legendarnego zawodnika brytyjskiego Warrena Vice’a, 19-krotnego mistrza świata, posiadacza stopnia mistrzowskiego V Dan. Michał nie wiedząc naprzeciwko kogo stoi, zlekceważył trochę znacznie niższego od siebie przeciwnika i już po pierwszej akcji leżał na macie po błyskawicznej technice obrotowej na głowę. Mimo, że nasz zawodnik bardzo szybko się pozbierał i nawiązał bardzo wyrównaną walkę z utytułowanym championem, to jednak nie był w stanie nadrobić straconych punktów. Brązowy medal w kategorii czarnych pasów jest bardzo dużym sukcesem Michała, chyba największym w jego karierze.Szczegółowe wyniki:
Patryk Banaszek – 1 place junior boys red heavy
Patryk Banaszek – 3 place tag team junior
Artur Kozłowski – 1 place mens green welter
Michał Borkowski – 3 place mens black heavy point stop

Wyjazd na mistrzostwa świata nie byłby możliwy bez wsparcia finansowego, którego udzielili: Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek i Burmistrz Miasta Pionki Romuald Zawodnik.
Zawodnicy i zarząd klubu dziękują za okazaną pomoc.« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript