English version Strona główna

   Mistrzowie Świata z Pionek!16 i 17 lipca 2016 r. odbyły się Mistrzostwa Świata Taekwon-do International w Birmingham (Anglia). Zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki: Patryk Banaszek i Artur Kozłowski wywalczyli tytuły mistrzów świata, zaś Michał Borkowski wywalczył brązowy medal. Ponadto Patryk Banaszek występując w drużynie Polskiej Unii Taekwondo zdobył brązowy medal w walkach tag team. To była największa impreza, w której kiedykolwiek brali udział nasi zawodnicy. Według organizatorów przez dwa dni na 30 matach rywalizowało 3720 uczestników z całego świata ze wszystkich grup wiekowych.Najlepiej wypadł Patryk Banaszek, który wystąpił w walkach point stop (semi contact) juniorów (odpowiednik naszych kadetów) w kategorii open +152cm. Większą część z czterech walk przyszło mu stoczyć z zawodnikami znacznie wyższymi od siebie. Mimo to Patryk walczył z dużą pewnością siebie, od początku budował przewagę stosując naprzemiennie wysokie, czytelne dla sędziów, techniki ręczne pointfighting i skuteczne techniki nożne na głowę. Równocześnie był bardzo uważny w obronie i w całym turnieju stracił zaledwie kilka punktów. Tym sposobem Patryk odniósł swój największy życiowy sukces, na który pracował przez 5 lat. Dodatkowo, wraz z kolegami z Polskiej Unii Taekwondo zdobył brązowy medal w walkach drużynowych juniorów tag team.Drugi tytuł mistrzowski dla naszego klubu wywalczył w walkach point stop seniorów Artur Kozłowski. Ostatnie dwa tygodnie przed mistrzostwami Artur spędził w Anglii i z konieczności musiał przygotowywać się indywidualnie. Dlatego też, odwrotnie niż Patryk, rozpoczynał walkę zachowawczo, zmuszając rywala do aktywności. Gdy był już zorientowany w możliwościach przeciwnika natychmiast przejmował inicjatywę i prezentował „swój” poziom, do jakiego przyzwyczaił nas w końcówce niezwykle udanego sezonu.

Najtrudniejsze zadanie miał Michał Borkowski, który mimo, że jest jeszcze juniorem, tutaj musiał walczyć w kategorii czarnych pasów seniorów. Po dwóch zaciętych wygranych walkach z rosłymi rywalami, w półfinale trafił na legendarnego zawodnika brytyjskiego Warrena Vice’a, 19-krotnego mistrza świata, posiadacza stopnia mistrzowskiego V Dan. Michał nie wiedząc naprzeciwko kogo stoi, zlekceważył trochę znacznie niższego od siebie przeciwnika i już po pierwszej akcji leżał na macie po błyskawicznej technice obrotowej na głowę. Mimo, że nasz zawodnik bardzo szybko się pozbierał i nawiązał bardzo wyrównaną walkę z utytułowanym championem, to jednak nie był w stanie nadrobić straconych punktów. Brązowy medal w kategorii czarnych pasów jest bardzo dużym sukcesem Michała, chyba największym w jego karierze.Szczegółowe wyniki:
Patryk Banaszek – 1 place junior boys red heavy
Patryk Banaszek – 3 place tag team junior
Artur Kozłowski – 1 place mens green welter
Michał Borkowski – 3 place mens black heavy point stop

Wyjazd na mistrzostwa świata nie byłby możliwy bez wsparcia finansowego, którego udzielili: Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek i Burmistrz Miasta Pionki Romuald Zawodnik.
Zawodnicy i zarząd klubu dziękują za okazaną pomoc.« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Czarny pas chroni tylko 2 cm twego tyłka... Resztę musisz chronić sam...
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript