English version Strona główna

   Złote medale Mistrzostw Świata dla TSD PionkiW dniach 21-22 lipca 2018 w angielskim Birmingham odbyły się Mistrzostwa Świata Tae Kwon-do International. W hali widowiskowo-sportowej Birmingham Arena na trzydziestu matach o medale i tytuły rywalizowało ponad dwa tysiące zawodników z całego świata. Wspaniały sukces sportowy odnieśli zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, którzy wywalczyli 3 złote medale. Najlepszymi na świecie w swoich kategoriach walk point stop kolorowych pasów okazali się:
- Szymon Grabowski – seniorzy waga średnia,
- Kacper Trzos – kadeci (odpowiednik juniorów) waga średnia,
- Jakub Płachta – juniorzy (odpowiednik kadetów) waga ciężka.

Nasi zawodnicy dosyć wyraźnie dominowali w eliminacjach i bardzo uważnie walczyli w strefach medalowych nie popełniając większych błędów. W efekcie każdy z nich osiągnął największy sukces życiowy.

W składzie naszej reprezentacji znaleźli się też Ola i Kuba Grzywacz, którzy debiutując w kategorii czarnych pasów, mimo ambitnej postawy, zakończyli rywalizację poza strefą medalową przegrywając nieznacznie swoje pojedynki z późniejszymi medalistami mistrzostw. Szczególnie blisko sukcesu był Kuba, który przegrał decydującą walkę po dwóch dogrywkach.

Wyjazd na tak prestiżową zagraniczną imprezę nie byłby możliwy bez dofinansowania, którego udzielił Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek. Wsparcia finansowego, w ramach realizacji zadania publicznego pt. „ Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej”, szczególnie w okresie przygotowawczym, udzielił również Burmistrz Miasta Pionki Romuald Zawodnik.

Duże podziękowania należą się także Kierownikowi Wydziału Sportu i Rekreacji UM Pionki – Andrzejowi Iwanowskiemu oraz Prezesowi KS „Proch” Pionki Mirosławowi Lepie za udostępnienie obiektów sportowych na treningi przygotowawcze.« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Czarny pas chroni tylko 2 cm twego tyłka... Resztę musisz chronić sam...
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript