English version Strona główna

   Michał Borkowski mistrzem Polski KickboxinguMichał Borkowski zdobył tytuł mistrza Polski juniorów w walkach pointfighting. Zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do zdobyli również dwa brązowe medale Mistrzostw Polski juniorów i trzy kolejne (2 złote i srebrny) Pucharu Polski kadetów w kickboxingu.

W dniach 29-31 maja, w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu juniorów w formule pointfighting i light contact. Wzięło w nich udział 177 zawodników z 45 klubów Polskiego Związku Kickboxingu.

Bardzo dobrze zaprezentowała się dwójka zawodników z pionkowskiego Klubu Centrum Tang Soo Do. Michał Borkowski wywalczył drugi z rzędu tytuł Mistrza polski kickboxingu juniorów w pointfighting -84kg oraz brązowy medal w formule ciągłej light contact. To był kolejny bardzo dobry występ Michała, który po raz pierwszy wystąpił w wyższej kategorii wagowej niż dotychczas. Drugi z naszych juniorów Artur Kozłowski wywalczył brązowy medal w pointfighting -74kg. Artur, który niedawno powrócił do treningów po kilkumiesięcznej przerwie, po szybkim zwycięstwie w eliminacjach, był bardzo bliski wejścia do finału ale przegrał swoją szansę w drugiej dogrywce. Równolegle z mistrzostwami zorganizowano Puchar Polski seniorów i kadetów w formule light contact.Wystąpiła tutaj trójka naszych kadetów starszych, która wywalczyła 3 medale. Złote medale zdobyli: Patryk Banaszek -47kg i Jakub Grzywacz -42kg, srebrny zawisł na szyi Oli Grzywacz. Szczególnie ciekawi byliśmy występu Patryka Banaszka, który po raz pierwszy startował w kategorii kadetów starszych. Patryk w imponującym stylu pokonał swoich, znacznie wyższych przeciwników i udowodnił tym samym, że jego dotychczasowe sukcesy w grupie kadetów młodszych nie były dziełem przypadku.

Wyjazd na zawody został sfinansowany przez Burmistrza Miasta Pionki i odbył się w ramach zadania: „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo”.

Występ w Ostrowcu Świętokrzyskim zakończył intensywną ale jakże udaną serię startów naszych zawodników w imprezach kickboxingu najwyższej rangi. Cieszą zdobyte tytuły, medale i puchary. Ale najbardziej cieszy fakt, że mamy mistrzów Polski kickboxingu we wszystkich grupach wiekowych od kadeta: Patryk Banaszek, poprzez juniorów – Michał Borkowski aż do seniorów – Agnieszka Woźniak włącznie.

Cieszy również fakt, że Pionki, dzięki tak udanym startom stają się coraz bardziej znane na arenie ogólnopolskiej, także za sprawą występów w kickboxingu.« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript