English version Strona główna

Michał Borkowski mistrzem Polski Kickboxingu

Michał Borkowski zdobył tytuł mistrza Polski juniorów w walkach pointfighting. Zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do zdobyli również dwa brązowe medale Mistrzostw Polski juniorów i trzy kolejne (2 złote i srebrny) Pucharu Polski kadetów w kickboxingu.

W dniach 29-31 maja, w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu juniorów w formule pointfighting i light contact. Wzięło w nich udział 177 zawodników z 45 klubów Polskiego Związku Kickboxingu.

Bardzo dobrze zaprezentowała się dwójka zawodników z pionkowskiego Klubu Centrum Tang Soo Do. Michał Borkowski wywalczył drugi z rzędu tytuł Mistrza polski kickboxingu juniorów w pointfighting -84kg oraz brązowy medal w formule ciągłej light contact. To był kolejny bardzo dobry występ Michała, który po raz pierwszy wystąpił w wyższej kategorii wagowej niż dotychczas. Drugi z naszych juniorów Artur Kozłowski wywalczył brązowy medal w pointfighting -74kg. Artur, który niedawno powrócił do treningów po kilkumiesięcznej przerwie, po szybkim zwycięstwie w eliminacjach, był bardzo bliski wejścia do finału ale przegrał swoją szansę w drugiej dogrywce. Równolegle z mistrzostwami zorganizowano Puchar Polski seniorów i kadetów w formule light contact.

Wystąpiła tutaj trójka naszych kadetów starszych, która wywalczyła 3 medale. Złote medale zdobyli: Patryk Banaszek -47kg i Jakub Grzywacz -42kg, srebrny zawisł na szyi Oli Grzywacz. Szczególnie ciekawi byliśmy występu Patryka Banaszka, który po raz pierwszy startował w kategorii kadetów starszych. Patryk w imponującym stylu pokonał swoich, znacznie wyższych przeciwników i udowodnił tym samym, że jego dotychczasowe sukcesy w grupie kadetów młodszych nie były dziełem przypadku.

Wyjazd na zawody został sfinansowany przez Burmistrza Miasta Pionki i odbył się w ramach zadania: „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo”.

Występ w Ostrowcu Świętokrzyskim zakończył intensywną ale jakże udaną serię startów naszych zawodników w imprezach kickboxingu najwyższej rangi. Cieszą zdobyte tytuły, medale i puchary. Ale najbardziej cieszy fakt, że mamy mistrzów Polski kickboxingu we wszystkich grupach wiekowych od kadeta: Patryk Banaszek, poprzez juniorów – Michał Borkowski aż do seniorów – Agnieszka Woźniak włącznie.

Cieszy również fakt, że Pionki, dzięki tak udanym startom stają się coraz bardziej znane na arenie ogólnopolskiej, także za sprawą występów w kickboxingu.