English version Strona główna

   Czech Open 2018W dniach 5-6 października 2018 w Pradze odbył się międzynarodowy turniej kickboxingu Czech Open International Kickboxing Tournament. W zawodach wzięło udział ponad pięciuset zawodników z 12 krajów.

Bardzo dobry wynik osiągnęła reprezentacja Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, która występując w czteroosobowym składzie wywalczyła 5 medali: 1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe.

Rewelacyjnie spisała się Ola Grzywacz, która zwyciężyła w walkach pointfighting juniorek -50kg. To był trzeci start Oli w Pradze, zawsze walczyła tutaj bardzo dobrze ale tegoroczny występ, będący pożegnaniem z kategorią wiekową juniorek był najbardziej udany. W pokonanym polu pozostawiła między innymi węgierkę z Kiraly Team ale również reprezentantkę Chorwacji. Ola miała szansę na jeszcze jeden medal ale w preferowanej przez siebie formule light contact -50kg nie zgłosiła się żadna przeciwniczka o czym dowiedzieliśmy się zbyt późno aby spróbować swych sił w wyższej kategorii.Bardzo dobrze wypadli nasi debiutanci.
Kuba Płachta świetnie poradził sobie w kategorii open kadetów starszych przegrywając dopiero w finale z zawodnikiem austriackim. Spróbował także swoich sił w kategorii -74kg juniorów, mimo, że juniorem będzie dopiero za dwa lata. Walczył tutaj bez tremy ale w decydujących momentach zabrakło mu trochę rutyny i zakończył rywalizację z brązowym medalem.

Wiktoria Rutkowska po bardzo dobrych walkach dotarła do finału kategorii - 42kg kadetek starszych. Mimo, że tutaj nie sprostała przeciwniczce z Węgier to zdobycie srebrnego medalu w Pradze należy uznać jako wielki sukces sportowy tej perspektywicznej zawodniczki. Również nie zawiodła Alicja Wiszniowska, która w ostatnim tygodniu przed wyjazdem miała problemy zdrowotne i jej dyspozycja stała pod dużym znakiem zapytania. Po wygraniu w bardzo ładnym stylu dwóch kolejnych walk kategorii kadetek młodszych -37kg, w półfinale uległa nieznacznie bardzo szybkiej zawodniczce z Kiraly Team. Pozostała jej walka o brązowy medal i mimo widocznego zmęczenia zakończyła ją zwycięstwem.

Wyjazd na zawody w Pradze odbył się w ramach realizacji zadania publicznego „Upowszechnianie Kultury Fizycznej i Sportu” i został dofinansowany przez Wójta Gminy Pionki Mirosława Ziółka.

« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Tang Soo Do to sztuka samoobrony wywodząca się z Korei
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript