English version Strona główna

   Czech Open 2018W dniach 5-6 października 2018 w Pradze odbył się międzynarodowy turniej kickboxingu Czech Open International Kickboxing Tournament. W zawodach wzięło udział ponad pięciuset zawodników z 12 krajów.

Bardzo dobry wynik osiągnęła reprezentacja Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, która występując w czteroosobowym składzie wywalczyła 5 medali: 1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe.

Rewelacyjnie spisała się Ola Grzywacz, która zwyciężyła w walkach pointfighting juniorek -50kg. To był trzeci start Oli w Pradze, zawsze walczyła tutaj bardzo dobrze ale tegoroczny występ, będący pożegnaniem z kategorią wiekową juniorek był najbardziej udany. W pokonanym polu pozostawiła między innymi węgierkę z Kiraly Team ale również reprezentantkę Chorwacji. Ola miała szansę na jeszcze jeden medal ale w preferowanej przez siebie formule light contact -50kg nie zgłosiła się żadna przeciwniczka o czym dowiedzieliśmy się zbyt późno aby spróbować swych sił w wyższej kategorii.Bardzo dobrze wypadli nasi debiutanci.
Kuba Płachta świetnie poradził sobie w kategorii open kadetów starszych przegrywając dopiero w finale z zawodnikiem austriackim. Spróbował także swoich sił w kategorii -74kg juniorów, mimo, że juniorem będzie dopiero za dwa lata. Walczył tutaj bez tremy ale w decydujących momentach zabrakło mu trochę rutyny i zakończył rywalizację z brązowym medalem.

Wiktoria Rutkowska po bardzo dobrych walkach dotarła do finału kategorii - 42kg kadetek starszych. Mimo, że tutaj nie sprostała przeciwniczce z Węgier to zdobycie srebrnego medalu w Pradze należy uznać jako wielki sukces sportowy tej perspektywicznej zawodniczki. Również nie zawiodła Alicja Wiszniowska, która w ostatnim tygodniu przed wyjazdem miała problemy zdrowotne i jej dyspozycja stała pod dużym znakiem zapytania. Po wygraniu w bardzo ładnym stylu dwóch kolejnych walk kategorii kadetek młodszych -37kg, w półfinale uległa nieznacznie bardzo szybkiej zawodniczce z Kiraly Team. Pozostała jej walka o brązowy medal i mimo widocznego zmęczenia zakończyła ją zwycięstwem.

Wyjazd na zawody w Pradze odbył się w ramach realizacji zadania publicznego „Upowszechnianie Kultury Fizycznej i Sportu” i został dofinansowany przez Wójta Gminy Pionki Mirosława Ziółka.

« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript