English version Strona główna

   Mistrzostwa Polski Taekwondo PUTW dniach 13-14 kwietnia 2019 r. w Częstochowie odbyły się Mistrzostwa Polski Taekwondo PUT. W zawodach wystąpiło 658 uczestników z 33 klubów. Impreza miała charakter międzynarodowy, gdyż oprócz zawodników z naszego kraju wystąpili też reprezentanci Mołdawii, Litwy i Czech.

Świetnie spisali się zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, którzy występując w 26-osobowym składzie wywalczyli w sumie 19 medali: 9 złotych, 5 srebrnych i 5 brązowych. Najlepiej wypadł Jakub Płachta, który wywalczył aż cztery złote medale. Nikt w historii klubu nie zanotował jeszcze tak spektakularnego sukcesu. Pierwszego dnia, na 10 matach, odbyła się rywalizacja najmłodszych grup wiekowych, do młodzika (12 lat) włącznie. Nasza reprezentacja, w większości debiutantów, pod wodzą trenerów: Piotra Olszewskiego i Zuzi Maj, których wspierał dzielnie Łukasz Maciąg, wywalczyła łącznie 10 medali: 3 złote, 3 srebrne i 4 brązowe.

Najlepszy wynik osiągnął Marcel Biesiadecki, który prezentując wyśmienitą formę zdobył 3 medale: 2 złote i 1 srebrny. Swój wielki talent w formach tradycyjnych potwierdził Jan Wojda, który sięgnął po złoto a na trzecim stopniu podium tej samej kategorii stanęła równie utalentowana Maja Gronczyńska.

Dwa medale zdobyła Iga Woźniak - brąz w walkach i brąz w technikach specjalnych. To sygnał, że zamierza ona iśc w ślady swojej starszej siostry Pauliny, która kilka lat temu była "flagową" zawodniczką klubu a obecnie pełni rolę trenerki. Wielkie sportowe serce wykazały nasze młode zawodniczki zdobywając medale w walkach: Zofia Brudzyńska – srebro, Hania Zaremba – srebro i Basia Amerek – brąz. Inni zawodnicy zaprezentowali się również bardzo dobrze, ale mimo wygrania dwóch a nawet trzech pojedynków zakończyli rywalizację bez medali. Kolejne wyzwania czekają naszych młodych wojowników już niebawem.W drugim dniu mistrzostw do rywalizacji o tytuły mistrzowskie i medale przystąpili starsi zawodnicy od wieku kadeta (13lat) do weteranów włącznie. Zawodnicy naszego klubu zdobyli kolejnych 9 medali: 6 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy. Niebywałego wyczynu dokonał Kuba Płachta, który zwyciężył we wszystkich czterech konkurencjach, w których startował. Kuba został poczwórnym mistrzem Polski zarówno w obu formułach walk jak i konkurencjach technicznych: techniki specjalne i formy tradycyjne otwarte. Taki dorobek medalowy zapewnił mu tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw w grupie kadetów.Kolejny świetny start w walkach semi contact zanotowała Ola Grzywacz, która obroniła tytuł mistrzyni Polski seniorek, wywalczony rok temu w Ostródzie. Do tego dołożyła srebrny medal w walkach light contact. Foma Oli w tej formule walki powoli rośnie. Może trochę szkoda, że sędzia prowadzący matę zbyt często przerywał wymiany ciosów, pozbawiając naszą zawodniczkę możliwości wykończenia akcji nogami. Szósty złoty medal zdobyła w konkursie form otwartych juniorów Oliwia Pańczak a obok niej na drugim stopniu podium stanęła Zuzia Maj.

Na szczególne słowa uznania zasługuje brązowy medal Grzesia Amanowicza, wywalczony w walkach semi contact -180cm seniorów. Nasz 44-letni zawodnik, który już od dawna mógłby rywalizować w grupie weteranów, doskonale radzi sobie w regularnych kategoriach i nie ustępuje pola w rywalizacji z dużo młodszymi, często będącymi w szczycie formy przeciwnikami. Gdyby nie chwila nieuwagi mógłby nawet walczyć w finale. Cała ekipa była pod wrażeniem jego, tak udanego występu.

Pozostali zawodnicy zaprezentowali się również z bardzo dobrej strony, choć bez sukcesu medalowego. Zdobyli jednak cenne doświadczenie, które powinno zaprocentować w przyszłości.
Udział w mistrzostwach odbył się w ramach realizacji zadań publicznych:
- „Organizacja udziału reprezentacji powiatu radomskiego w kickboxingu i taekwondo w zawodach wojewódzkich i centralnych” , sfinansowany ze środków Powiatu Radomskiego,
- „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo”, sfinansowany przez Burmistrza Miasta Pionki.

« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript