English version Strona główna

   Seminarium z Raymondem DanielsemW dniach od 8 do 10 sierpnia 2014 r. pięcioosobowa ekipa Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów wraz ze swoim trenrem Jackiem Keslerem przebywała w czeskiej stolicy – Pradze na Seminarium Szkoleniowym z zakresu taktyki i technik formuły point-fighting prowadzonym przez światowe sławy: Raymonda Danielsa i Robbiego Lavoie wraz z ekipą. Organizatorem i gospodarzem był trener Martin Zavoral, szef klubu Studio Fighters z Pragi.

Zakres szkolenia obejmował podstawowe techniki poruszania się w walce, a następnie ich rozwinięcie, również z pojedynczymi technikami. Szczególna uwaga została poświęcona niuansom oraz temu co w danym wypadku może być błędem. Prowadzący bardzo cierpliwie tłumaczyli, poprawiali podchodząc do ćwiczących i wspólnie z nimi eliminując błędy. Raymond Daniels dał się poznać jako bardzo sympatyczny i wesoły, optymistycznie nastawiony do życia człowiek. Od czasu do czasu wtrącał jakiś dowcip związany z daną sytuacją. Szkolenie było bardzo intensywne, ale dające wiele satysfakcji. Dla młodych zawodników zaszczytem na pewno była sama możliwość treningu z Raymondem Danielsem, który jest idolem, wzorem dla wielu zawodników na świecie.

W seminarium wzięło udział kilkudziesięciu zawodników z czeskich klubów. Byliśmy jedyną ekipą z Polski i chyba z zagranicy na tym wydarzeniu. Dla nas było ono szczególnie ważne przed czekającymi nas startami. Nawiązaliśmy nowe kontakty, które być może zaowocują współpracą, zawarliśmy nowe znajomości. Czesi i Martin byli bardzo pomocni i przyjaźni, chętnie pomagali. Raymond Daniels był zainteresowany naszym teamem. Rozmawiał z nami pytając się skąd przyjechaliśmy, jak daleko to jest i jak daleko jest nasz klub od Warszawy. Zwieńczeniem seminarium były sparingi, podczas których każdy mógł skrzyżować rękawice z wieloma nieznanymi sobie wcześniej kolegami/koleżankami co też było ciekawym doświadczeniem.

Z ramienia naszego klubu, pod przewodnictwem Jacka Keslera udział wzieli: Natalia Gnich, Natalia Gawryś, Adrian Laskowski, Kamil Pasik i Patryk Gnich.

Pobyt w Pradze to nie tylko intensywne treningi point-fightingu, ale również znaleźliśmy czas na poznanie uroczych zaułków Pragi. Nie ma przesady w twierdzeniu, że Praga jest jednym z najpiękniejszych miast Europy. Przez zabytkowe ulice Pragi i Most Karola przechodzą dziennie wielonarodowościowe rzesze turystów. Zakwaterowani byliśmy w centrum Pragi tuż przy stacji metra oraz tuż przy znanym Placu Wacława skąd mieliśmy zaledwie kilka minut pieszo do zabytkowych atrakcji Pragi: Mostu Karola, Rynku z zegarem Orloj, Hradczan z zamkiem, Małej Strany, Złotej Uliczki, Muzeum Kafki, Tańczącego Domu i wielu innych. Nie było czasu na nudę, a i tak nie zobaczyliśmy wszystkiego. Praga jest naprawdę godna polecenia. Jeden z posiłków zjedliśmy w restauracji, gdzie napoje na stół dowiozły nam wagoniki ciągnięte przez lokomotywę. Rewelacja i atrakcja!

Należy przyznać, że był to dla nas bardzo udany wyjazd zarówno pod względem szkoleniowym jak i turystycznym. Kolejna wizyta w Pradze – już w październiku, kiedy wytypowana grupa zawodników weżmie udział w międzynarodowym turnieju kick-boxingu Czech Open w Pradze. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu i wsparcia naszych zawodników, choćby jako kibice.

« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript