English version Strona główna

   Seminarium z Raymondem DanielsemW dniach od 8 do 10 sierpnia 2014 r. pięcioosobowa ekipa Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów wraz ze swoim trenrem Jackiem Keslerem przebywała w czeskiej stolicy – Pradze na Seminarium Szkoleniowym z zakresu taktyki i technik formuły point-fighting prowadzonym przez światowe sławy: Raymonda Danielsa i Robbiego Lavoie wraz z ekipą. Organizatorem i gospodarzem był trener Martin Zavoral, szef klubu Studio Fighters z Pragi.

Zakres szkolenia obejmował podstawowe techniki poruszania się w walce, a następnie ich rozwinięcie, również z pojedynczymi technikami. Szczególna uwaga została poświęcona niuansom oraz temu co w danym wypadku może być błędem. Prowadzący bardzo cierpliwie tłumaczyli, poprawiali podchodząc do ćwiczących i wspólnie z nimi eliminując błędy. Raymond Daniels dał się poznać jako bardzo sympatyczny i wesoły, optymistycznie nastawiony do życia człowiek. Od czasu do czasu wtrącał jakiś dowcip związany z daną sytuacją. Szkolenie było bardzo intensywne, ale dające wiele satysfakcji. Dla młodych zawodników zaszczytem na pewno była sama możliwość treningu z Raymondem Danielsem, który jest idolem, wzorem dla wielu zawodników na świecie.

W seminarium wzięło udział kilkudziesięciu zawodników z czeskich klubów. Byliśmy jedyną ekipą z Polski i chyba z zagranicy na tym wydarzeniu. Dla nas było ono szczególnie ważne przed czekającymi nas startami. Nawiązaliśmy nowe kontakty, które być może zaowocują współpracą, zawarliśmy nowe znajomości. Czesi i Martin byli bardzo pomocni i przyjaźni, chętnie pomagali. Raymond Daniels był zainteresowany naszym teamem. Rozmawiał z nami pytając się skąd przyjechaliśmy, jak daleko to jest i jak daleko jest nasz klub od Warszawy. Zwieńczeniem seminarium były sparingi, podczas których każdy mógł skrzyżować rękawice z wieloma nieznanymi sobie wcześniej kolegami/koleżankami co też było ciekawym doświadczeniem.

Z ramienia naszego klubu, pod przewodnictwem Jacka Keslera udział wzieli: Natalia Gnich, Natalia Gawryś, Adrian Laskowski, Kamil Pasik i Patryk Gnich.

Pobyt w Pradze to nie tylko intensywne treningi point-fightingu, ale również znaleźliśmy czas na poznanie uroczych zaułków Pragi. Nie ma przesady w twierdzeniu, że Praga jest jednym z najpiękniejszych miast Europy. Przez zabytkowe ulice Pragi i Most Karola przechodzą dziennie wielonarodowościowe rzesze turystów. Zakwaterowani byliśmy w centrum Pragi tuż przy stacji metra oraz tuż przy znanym Placu Wacława skąd mieliśmy zaledwie kilka minut pieszo do zabytkowych atrakcji Pragi: Mostu Karola, Rynku z zegarem Orloj, Hradczan z zamkiem, Małej Strany, Złotej Uliczki, Muzeum Kafki, Tańczącego Domu i wielu innych. Nie było czasu na nudę, a i tak nie zobaczyliśmy wszystkiego. Praga jest naprawdę godna polecenia. Jeden z posiłków zjedliśmy w restauracji, gdzie napoje na stół dowiozły nam wagoniki ciągnięte przez lokomotywę. Rewelacja i atrakcja!

Należy przyznać, że był to dla nas bardzo udany wyjazd zarówno pod względem szkoleniowym jak i turystycznym. Kolejna wizyta w Pradze – już w październiku, kiedy wytypowana grupa zawodników weżmie udział w międzynarodowym turnieju kick-boxingu Czech Open w Pradze. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu i wsparcia naszych zawodników, choćby jako kibice.

« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Musić ćwiczyć co najmniej 2 x w tygodniu, aby Twój trening przynosił zamierzone rezultaty.
Pamiętaj, aby wkładać całe serce w zajęcia!
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript