English version Strona główna

   Drużynowych Mistrzostw Polski Taekwon-doPatryk Banaszek i Jakub Grzywacz z Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Taekwon-do w Zawierciu wywalczyli tytuł mistrzowski w walkach light contact kadetów parami. Ponadto w drużynie wraz z Szymonem Szulcem (Ronin Stanisławów) wywalczyli brązowe medale w walkach semi contact.

Po dziewięcioletniej przerwie Polska Unia Taekwondo przywróciła Drużynowe Mistrzostwa Polski w walkach i pomysł ten okazał się bardzo trafiony. Walki drużynowe są dużo bardziej pasjonujące od rywalizacji indywidualnej. Ich ciągły charakter i dynamika dostarczają niepowtarzalnych emocji a wynik często jest trudny do przewidzenia. W zawodach, które odbyły się w niedzielę 26 kwietnia w Zawierciu wystartowało ponad dwustu zawodników z dziesięciu klubów.

Zawodnicy rywalizowali w 3 formułach:
- walki semi contact „tag team” – trzyosobowe zespoły na dystansie 4-5 minut, zawodnicy zmieniają się po komendzie stop w dowolnej chwili i kolejności,
- walki light contact „double match” – dwuosobowe drużyny na dystansie 4 minut, zawodnicy zmieniają się po komendzie stop w dowolnej chwili,
- walki light contact drużynowe – pięcioosobowe ekipy, zawodnicy toczą regularne walki w wyznaczonych kategoriach otrzymując punkty za zwycięstwo. Suma punktów wskazuje wygraną drużynę.

Odbyły się również konkurencje walk drużynowych soft stick i technik szybkościowych.
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z pionkowskiego klubu, którzy wywalczyli 2 medale: złoty i brązowy. Patryk Banaszek i Kuba Grzywacz okazali się bezkonkurencyjni w walkach double match kadetów -48kg a w walkach semi contact tag team wraz z Szymonem Szulcem wywalczyli brązowy medal. Warto dodać, że w walkach semi contact kadetów byli jedną z najniższych wzrostowo drużyn i musieli rywalizować ze znacznie wyższymi przeciwnikami.

Blisko medalu były też pozostałe dwie drużyny z klubu Centrum, które po zdecydowanym zwycięstwie w eliminacjach, dosyć pechowo przegrały pojedynki ćwierćfinałowe. Drużyna młodzików w składzie: Szymon Miller, Kacper Trzos i Jakub Płachta, prowadząc od początku walki, przegrała swoją szansę medalową w ostatnich 10 sekundach walki, podobny los spotkał juniorsko-seniorski team: Michał Borkowski, Sebastian Woźniak i Piotr Olszewski.

Michał Borkowski wraz z Sebastianem Woźniakiem rywalizowali jeszcze w walkach double match seniorów ale kontuzja Michała (krwotok z nosa) już w pierwszej walce wyeliminowała ich z dalszej rywalizacji.

Udział zawodników w mistrzostwach został sfinansowany ze środków Powiatu Radomskiego, w ramach realizacji zadania publicznego: Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w 2015 roku.

« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript