English version Strona główna

   4-7-5-2 Puchar Polski w Dzierżoniowie4 - zawodników
7 - medali
5 - złotych
2 - srebrne

Zawodnicy pionkowskiego Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do wypadają bardzo dobrze w rywalizacji sportowej, zdobywając wiele medali i tytułów mistrzowskich. Zdarzają się jednak starty wyjątkowo udane, wręcz wybitne. I tak właśnie było podczas Pucharu Polski Taekwon-do ITF „Tiger Cup”, który odbył się w sobotę 19 marca w Dzierżoniowie. Wszyscy nasi zawodnicy wygrali swoje kategorie w walkach semi contact. Do tego dołożyli medale w formule ciągłej light contact.

Po raz pierwszy pionkowscy tangsoodocy mieli okazję wystąpienia w zawodach organizowanych przez Polskie Zrzeszenie Taekwon-do ITF. Skorzystali oni z zaproszenia Prezesa PZT ITF Sebastiana Maniaka, dobrego znajomego trenera Dariusza Sułka.

To były bardzo duże zawody, w których wzięło udział prawie pięciuset zawodników. Całość imprezy została przeprowadzona z dużym rozmachem, rywalizowano na sześciu matach i dwóch stanowiskach do technik specjalnych, kategorie były bardzo licznie obsadzone, nawet do 30 osób. Trzeba więc było wygrać 4-5 walk aby stanąć na podium. Rywalizacja była bardzo zacięta, gdyż był to turniej rankingowy Polskiego Zrzeszenia Taekwon-do ITF, aczkolwiek atmosfera na sali była bardzo dobra.

W semi contact nasi zawodnicy wypadli wręcz genialnie. Wygrali wszystkie walki, choć było bardzo ciężko. Patryk Banaszek po raz kolejny udowodnił, że w silnie obsadzonych kategoriach kadetów (na tych zawodach juniorów młodszych) nie ma sobie równych i potrafi dostosować swój styl walki do preferencji sędziowskich. Michał Borkowski, zwykle mający w swojej kategorii kilku rosłych zawodników, tym razem musiał rywalizować z prawie dwudziestoma rywalami. Jego wysokie techniki nożne tego dnia były wyjątkowo skuteczne i zapewniły mu zasłużone zwycięstwo. Ola Grzywacz walczyła na swoim poziomie i właściwie niezagrożona stanęła na najwyższym stopniu podium. Największą niespodziankę sprawił występujący w kategorii seniorów Artur Kozłowski. Artura nie zdeprymował fakt, że był najniższy w kategorii i jego rywale posiadali wyższe pasy, w większości czarne. Walczył w swoim dawnym stylu, co chwilę zmieniając strefy ataku i w tych zawodach był nie do zatrzymania.

W light contact nie poszło aż tak dobrze, ale z osiągniętych wyników należy być zadowolonym. Ola Grzywacz wywalczyła złoto, Patryk i Michał po odniesionych w półfinałach obrażeniach nie wyszli do walk finałowych zdobywając srebrne medale. Artur w eliminacjach nie sprostał utytułowanemu rywalowi, choć werdykt sędziowski dla niektórych obserwatorów był nieco zaskakujący.

Tak czy inaczej były to wyjątkowo udane zawody. Najbardziej cieszy fakt, że nasi zawodnicy potrafią potwierdzić swoje umiejętności na turniejach różnych federacji i rozgrywanych według różnych regulaminów. Wyjazd na zawody został sfinansowany przez Burmistrza Miasta Pionki i odbył się w ramach zadania: „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo”.


« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Credo Studenta: Sztukę Walki będę wykorzystywał tylko do samoobrony, nie będęnigdy agresywny i nie będę nikogo obrażał.
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript