English version Strona główna

   "Eberpokal Turnier" - Eberswalde, NiemcyW dniu 15 lutego 2014 roku 10 osobowa reprezentacja Polskiej Federacji Tang Soo Do w skład której wchodzili zawodnicy Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów/Poświętne i Mazowieckiego Centrum Tang Soo Do z Wołomina wzięła udział w dziewiątej edycji otwartych zawodów kick-boxingu „Eberpokal Turnier” w niemieckim Eberswalde.

Polską Federację Tang Soo Do (PF Tang Soo Do) pod przewodnictwem Jacka Keslera i Michała Majewskiego reprezentowało 10 zawodników: Patryk Gnich, Kamil Pasik, Adrian LaskowskiNatalia Gnich, Natalia Gawryś, Mateusz Pasik i Dominik Kaim (wszyscy TSD „Ronin”) oraz Filip Szymaszczyk, Wiktoria Banaszek, Monika Banaszek (wszyscy MC TSD).

Bardzo dobrze przygotowany turniej zgromadził rzeszę zawodników nie tylko z Niemiec, ale także z klubów z Polski (w tym my), Danii, Czech. Rywalizacja odbywała się w formułach walki: point-fighting oraz light-contact wg. przepisów WAKO (Światowa Organizacja Kickboxingu). Można było podziwiać starty zawodników o bardzo wysokim poziomie zaawansowaniu i bardzo dobrym wyszkoleniu technicznym. Poziom turnieju oceniać należy jako bardzo wysoki zarówno od strony organizacyjnej jak i ze względu na samo wyszkolenie startujących zawodników. Ciekawostką jest fakt, w point-fightingu walka trwa jedną rundę przez 3 minuty.

Nowością było zastosowanie monitorów wyświetlających drabinki oraz planowany czas rozpoczęcia walki danej pary zawodników w danej konkurencji/kategorii. W czasie walki wyświetlane były punkty oraz widoczny był czas trwania pojedynku.

Zawodnicy Tang Soo Do walczyli w obu formułach: point-fighting oraz ligh-contact zdobywając łącznie 6 medali rankingowych 3 złota, 1 srebro oraz 2 brązowe. Jest stosunkowo duży postęp od roku ubiegłego. Najlepszy wynik uzyskał Patryk Gnich zdobywając w point-fighting w jednej z kategorii złoty medal a w drugiej brązowy. Kamil Pasik złoto miał w ligh-contact, a Natalia Gnich pokonując rywalkę zdobyła złoto w point-fightingu. Mateusz Pasik, który musiał toczyć wyczerpująca batalię wywalczył srebro point-fightingu swojej kategorii, a Natalia Gawryś dołożyła brązowy medal w tej samej konkurencji.

Udział w tym turnieju był dla nas bardzo emocjonujący. Pozwolił na poznanie bardzo dobrych zawodników oraz podjęcie z nimi rywalizacji, które wzbogaciły na pewno o nowe doświadczenia i być może pomysły. Ponadto odświeżyliśmy lub zacieśniliśmy kontakty, a także nawiązaliśmy nowe znajomości, co jest bardzo pozytywnym akcentem tego turnieju. W tym roku udział naszej ekipy odbył się bez pomocy osób trzecich (poza rejestracją), byliśmy zdani sami na siebie. Dzięki jednak niewielkiej znajomości języka niemieckiego przez kierownika ekipy dobrze sobie ze wszystkim radziliśmy, a i ułatwieniem były elektroniczne monitory wyświetlające drabinki: dane zawodników, planowany czas rozpoczęcia walki, planszę itp. Jak i w czasie walki sam jej przebieg: punkty, czas, ostrzeżenia.

Pełne wyniki: (rankingowe)
Patryk Gnich I miejsce point-fighting -74kg, III miejsce point-fighting -69kg
Kamil Pasik I m light-contact -57kg
Natalia Gnich I m point-fighting -47kg
Mateusz Pasik II m point-fighting -32kg
Natalia Gawryś III m point-fighting -60kg


« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Czarny pas chroni tylko 2 cm twego tyłka... Resztę musisz chronić sam...
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript