English version Strona główna

   Egzamin Cho Dan Bo - PionkiW dniu 17 listopada 2012 dwoje podopiecznych trenera Dariusza Sułka z Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki: Paulina Woźniak i Michał Borkowski przystąpiło do egzaminu na stopień Cho Dan Bo. Egzaminatorem był Prezes Polskiej Federacji Tang Soo Do – Marcin Kostyra 3 dan. Cho Dan Bo jest stopniem pośrednim pomiędzy 1 cup a 1 dan i stanowi swoiste przygotowanie adepta do egzaminu na czarny pas. Jest to kompleksowy egzamin - aplikant wykonuje wszystkie wymagania od 9 do 1 gup.

Zgodnie z wymaganiami PFTSD egzamin na stopień Cho Dan Bo składa się z:
- form tradycyjnych
- form z bronią
- kopnięć
- samoobrony (w tym wolnej walki)
- technik ręcznych
- technik łamań desek
- testu z teorii, filozofii i historii TSD składającego się z 200 pytań (aby zaliczyć pozytywnie test należy poprawnie odpowiedzieć na 160 pytań). Paulina Woźniak uzyskała z części teoretycznej 193 punkty, zaś Michał Borkowski 184.

Zarówno Paulina Woźniak jak i Michał Borkowski zdali ten trudny egzamin, udowadniając, iż posiadają wiedzę i umiejętności na stopień Cho Dan Bo - kandydat do czarnego pasa. Dzięki tak kompleksowej weryfikacji umiejętności oboje jeszcze bardziej poznali swoje mocne i słabsze strony.

Życzymy powodzenia na egzaminie na I dan (prawdopodobnie w lipcu 2013) przed Prezydentem CTSDF Kwan Jang Nim Robertem Cheezicem 10 dan.

Gratulacje!« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Przychodź punktualnie na trening. Spóźnieniem okazujesz brak szacunku dla Trenera i swoich kolegów (koleżanek)
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript