English version Strona główna

   Egzamin Cho Dan Bo - PionkiW dniu 17 listopada 2012 dwoje podopiecznych trenera Dariusza Sułka z Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki: Paulina Woźniak i Michał Borkowski przystąpiło do egzaminu na stopień Cho Dan Bo. Egzaminatorem był Prezes Polskiej Federacji Tang Soo Do – Marcin Kostyra 3 dan. Cho Dan Bo jest stopniem pośrednim pomiędzy 1 cup a 1 dan i stanowi swoiste przygotowanie adepta do egzaminu na czarny pas. Jest to kompleksowy egzamin - aplikant wykonuje wszystkie wymagania od 9 do 1 gup.

Zgodnie z wymaganiami PFTSD egzamin na stopień Cho Dan Bo składa się z:
- form tradycyjnych
- form z bronią
- kopnięć
- samoobrony (w tym wolnej walki)
- technik ręcznych
- technik łamań desek
- testu z teorii, filozofii i historii TSD składającego się z 200 pytań (aby zaliczyć pozytywnie test należy poprawnie odpowiedzieć na 160 pytań). Paulina Woźniak uzyskała z części teoretycznej 193 punkty, zaś Michał Borkowski 184.

Zarówno Paulina Woźniak jak i Michał Borkowski zdali ten trudny egzamin, udowadniając, iż posiadają wiedzę i umiejętności na stopień Cho Dan Bo - kandydat do czarnego pasa. Dzięki tak kompleksowej weryfikacji umiejętności oboje jeszcze bardziej poznali swoje mocne i słabsze strony.

Życzymy powodzenia na egzaminie na I dan (prawdopodobnie w lipcu 2013) przed Prezydentem CTSDF Kwan Jang Nim Robertem Cheezicem 10 dan.

Gratulacje!« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript