English version Strona główna

   "Ronin" na "Gladius Cup"Bardzo udany występ odnotował klub Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów/Poświętne podczas tegorocznej edycji otwartego turnieju taekwondo PUT „Gladius Cup” rozgrywanego w dniu 8/9 listopada 2014 r. w Ostródzie na Mazurach.

Start 12 zawodników, podopiecznych Jacka Keslera przyniósł sukces w postaci 15 zdobytych medali , z czego aż 8 stanowiły te koloru złotego, 4 srebrnego i 3 brązowego. Pozwoliło to na umieszczenie ekipy na 4 lokacie w końcowej klasyfikacji drużynowej pośród 11 startujących ekip. Prawdopodobnie zabrakło tylko jednego złotego medalu by było to miejsce trzecie, choć ten wynik był w zasięgu. Dodatkowo reprezentant klubu Kamil PASIK (senior, 17l.) został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju otrzymując pamiątkowy puchar.

Organizatorem turnieju był Marcin Dziliński, trener klubu taekwondo i kickboxingu „Gladius” Ostróda zrzeszonego w Polskiej Unii Taekwondo (PUT). Do sportowej rywalizacji stawiło się 174 zawodników z 11 klubów reprezentujących taekwondo, kick-boxing, tang soo do, karate czy ju-jitsu. Konkurencje stanowiły walki semi-contact, light-contact, light-kick oraz soft-stick i techniki szybkościowe. Spośród zawodników „Ronina” najlepszy start odnotował wspomniany wyżej Kamil PASIK (17l.), który pośród seniorów był pierwszy zarówno w walkach semi-contact jak i light-contact. Dodatkowo zdobył tytuł najlepszego zawodnika turnieju.

Dwa złote medale to również wynik startu Szymona SZULCa , który pośród młodzików był pierwszy w walkach semi-contact oraz technikach szybkościowych. Powtórzenia ich sukcesu był bliski kadet Adrian LASKOWSKI, który dosłownie otarł się o złoto w rezultacie zdobywając dwa srebrne medale; jeden w walkach semi-contact a drugi w walkach light-contact. Nie zawiedli również Patryk GNICH i Natalia GAWRYŚ, którzy zdobyli po dwa medale w obu formułach walki. Patryk Gnich złoto w semi i brąz w light-contact, a Natalia srebro w semi-contact i podobnie brąz w light-contact.

Po jednym medalu zdobyli również Cezary Wieczorek, Dominik Kaim, Mateusz Pasik, Adrian Socha, Sylwia Soszka.

Zaskoczeniem turnieju były walki i wyniki Sylwii Soszka i Szymona Szulca w formule semi-contact oraz walki Natalii Gawryś w formule light-contact. Pokonywali oni często bardzo doświadczonych zawodników z renomowanych klubów. Powinno to dobrze rokować na przyszłość.

Oto pełne wyniki:
Kamil Pasik seniorzy I m – semi-contact, I m – light contact. Puchar dla Najlepszego Zawodnika Turnieju.
Szymon Szulc młodzicy I m – semi-contact, I m – techniki szybkościowe.
Patryk Gnich seniorzy I m – semi-contact, III m – light-contact.
Adrian Laskowski kadeci II m –semi-contact, III m – light-contact
Natalia Gawryś kadetki II m – semi-contact, III m – light-contact
Dominik Kaim młodzicy I m – semi-contact.
Sylwia Soszka seniorki I m – semi-contact.
Cezary Wieczorek młodzicy I m. – techniki szybkościowe
Adrian Socha dzieci II m – semi-contact.
Mateusz Pasik młodzicy III m – techniki szybkościowe.
Startowali również pośród dzieci Jakub Pasik oraz Norbert Socha, który po pierwszej wygranej walce w kolejnych musiał uznać wyższość rywali.

Klub wypadł bardzo dobrze w przekroju całości turnieju. Poziom walk i niekiedy ich efektowność wzbudzał sympatię dla naszych zawodników, a uznanie u sędziów, gdzie niektórzy z nich dopytywali skąd zawodnicy są i jaki klub reprezentują.« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript