English version Strona główna

   "Ronin" na "Gladius Cup"Bardzo udany występ odnotował klub Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów/Poświętne podczas tegorocznej edycji otwartego turnieju taekwondo PUT „Gladius Cup” rozgrywanego w dniu 8/9 listopada 2014 r. w Ostródzie na Mazurach.

Start 12 zawodników, podopiecznych Jacka Keslera przyniósł sukces w postaci 15 zdobytych medali , z czego aż 8 stanowiły te koloru złotego, 4 srebrnego i 3 brązowego. Pozwoliło to na umieszczenie ekipy na 4 lokacie w końcowej klasyfikacji drużynowej pośród 11 startujących ekip. Prawdopodobnie zabrakło tylko jednego złotego medalu by było to miejsce trzecie, choć ten wynik był w zasięgu. Dodatkowo reprezentant klubu Kamil PASIK (senior, 17l.) został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju otrzymując pamiątkowy puchar.

Organizatorem turnieju był Marcin Dziliński, trener klubu taekwondo i kickboxingu „Gladius” Ostróda zrzeszonego w Polskiej Unii Taekwondo (PUT). Do sportowej rywalizacji stawiło się 174 zawodników z 11 klubów reprezentujących taekwondo, kick-boxing, tang soo do, karate czy ju-jitsu. Konkurencje stanowiły walki semi-contact, light-contact, light-kick oraz soft-stick i techniki szybkościowe. Spośród zawodników „Ronina” najlepszy start odnotował wspomniany wyżej Kamil PASIK (17l.), który pośród seniorów był pierwszy zarówno w walkach semi-contact jak i light-contact. Dodatkowo zdobył tytuł najlepszego zawodnika turnieju.

Dwa złote medale to również wynik startu Szymona SZULCa , który pośród młodzików był pierwszy w walkach semi-contact oraz technikach szybkościowych. Powtórzenia ich sukcesu był bliski kadet Adrian LASKOWSKI, który dosłownie otarł się o złoto w rezultacie zdobywając dwa srebrne medale; jeden w walkach semi-contact a drugi w walkach light-contact. Nie zawiedli również Patryk GNICH i Natalia GAWRYŚ, którzy zdobyli po dwa medale w obu formułach walki. Patryk Gnich złoto w semi i brąz w light-contact, a Natalia srebro w semi-contact i podobnie brąz w light-contact.

Po jednym medalu zdobyli również Cezary Wieczorek, Dominik Kaim, Mateusz Pasik, Adrian Socha, Sylwia Soszka.

Zaskoczeniem turnieju były walki i wyniki Sylwii Soszka i Szymona Szulca w formule semi-contact oraz walki Natalii Gawryś w formule light-contact. Pokonywali oni często bardzo doświadczonych zawodników z renomowanych klubów. Powinno to dobrze rokować na przyszłość.

Oto pełne wyniki:
Kamil Pasik seniorzy I m – semi-contact, I m – light contact. Puchar dla Najlepszego Zawodnika Turnieju.
Szymon Szulc młodzicy I m – semi-contact, I m – techniki szybkościowe.
Patryk Gnich seniorzy I m – semi-contact, III m – light-contact.
Adrian Laskowski kadeci II m –semi-contact, III m – light-contact
Natalia Gawryś kadetki II m – semi-contact, III m – light-contact
Dominik Kaim młodzicy I m – semi-contact.
Sylwia Soszka seniorki I m – semi-contact.
Cezary Wieczorek młodzicy I m. – techniki szybkościowe
Adrian Socha dzieci II m – semi-contact.
Mateusz Pasik młodzicy III m – techniki szybkościowe.
Startowali również pośród dzieci Jakub Pasik oraz Norbert Socha, który po pierwszej wygranej walce w kolejnych musiał uznać wyższość rywali.

Klub wypadł bardzo dobrze w przekroju całości turnieju. Poziom walk i niekiedy ich efektowność wzbudzał sympatię dla naszych zawodników, a uznanie u sędziów, gdzie niektórzy z nich dopytywali skąd zawodnicy są i jaki klub reprezentują.« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Credo Studenta: Sztukę Walki będę wykorzystywał tylko do samoobrony, nie będęnigdy agresywny i nie będę nikogo obrażał.
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript