English version Strona główna

Medale dla TSD Polska zdobyte w Grecji

W dniach 12 i 13 marca b.r. w słonecznych Atenach odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Grecji Tang Soo Do pod hasłem „We Are All One”, których organizatorem był Mistrz Christoforos Christodoulou. Turniej odbył się na hali Olympiakos Piraus. W mistrzostwach wzięło udział ponad 500 sportowców, w tym dwuosobowa reprezentacja Polski – Prezes PFTSD Marcin Kostyra i jego córka Anna Kostyra. Ania brała udział w trzech konkurencjach – walki, formy i techniki rozbić desek. W każdej z nich zdobyła medal – za walki i rozbicia srebrny, oraz brązowy w konkurencji form. Był to pierwszy zagraniczny start puławskiej zawodniczki, a zdobyte doświadczenie na pewno będzie procentować w przyszłości.

Szef Polskiego TSD stanął do rywalizacji w jednej konkurencji, w walkach, w kategorii Mistrzów. W finałowej walce zmierzył się z reprezentantem Grecji Aris Vlastos. Po dwu rundach pojedynek był nierozstrzygnięty i po dogrywce sędziowie uznali, że decydujący punkt zdobył Pan Vlastos. Tym samym Marcin Kostyra stał się srebrnym medalistą.

Bardzo dziękujemy Pani Ilonie Bublickiej i jej rodzinie za wspaniałe ugoszczenie polskich TSDoków! Pani Ilona jest posiadaczką 3 dan TSD i od ponad 25 lat mieszka w Grecji.