English version Strona główna

   Puchar Świata w InnsbruckuZawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do wywalczyli dwa medale podczas Pucharu Świata Kickboxingu firmowanego przez największą światową federację WAKO, który odbył się w dniach 15-17 kwietnia w Innsbrucku, Austria. Michał Borkowski zdobył srebrny medal w walkach ciągłych light contact juniorów -89kg a Jakub Grzywacz wywalczył brązowy medal w tej samej formule kadetów starszych -47kg.Ponadto Patryk Banaszek wywalczył piąte miejsce wśród 45 zawodników walk pointfighting kadetów starszych -57kg. Jest to największy sukces zawodników pionkowskiego klubu w dotychczasowych startach w kickboxingu.

Prawie każda dyscyplina sportowa ma swoją szczególną imprezę, wyjątkowo prestiżową, wręcz monumentalną, cenioną przez samych zawodników i kibiców. Taką imprezą dla zawodników kickboxingu jest bez wątpienia Puchar Świata – Austrian Classics Word Cup, zaliczany do wielkoszlemowego cyklu Word Kickboxing Series. Zawody te przyciągają rok rocznie najlepszych specjalistów kickboxingu, szczególnie formuł planszowych. Poziom zmagań jest tak wysoki, że przegrana nie jest porażką a choć jedna wygrana jest już sukcesem. W tym roku organizatorzy zanotowali rekordową ilość zgłoszeń, prawie dwa i pół tysiąca.

Rywalizacja rozpoczęła się już w piątek po południu i trwała do niedzieli wieczorem. Konkurencje rozegrano na 11 matach i 2 ringach w Hali Olimpijskiej w Innsbrucku.W sobotę w walkach pointfightingu najlepiej zaprezentował się Patryk Banaszek. Jego kategoria -57kg kadet starszy liczyła aż 45 zawodników. Pojedynki były bardzo szybkie - jedna runda 2 min, nie było więc czasu na błędy. W pierwszej walce Patryk od razu trafił na zawodnika słynnego węgierskiego Kiraly Team ale wygrał jednym punktem. W drugiej walce pokonał w dogrywce zawodnika z Wielkiej Brytanii, w trzeciej zaś Niemca. W czwartej walce, która decydowała o wejściu do strefy medalowej Patryk przegrał jednym punktem z zawodnikiem włoskim, choć jeszcze przed komendą stop trafił na wyrównanie w głowę ale zasygnalizował to tylko sędzia planszowy i w efekcie punktu nie było. Ostatecznie Patryk został sklasyfikowany na 5 miejscu.

Michał Borkowski przegrał medal z Niemcem, chociaż prowadził po pierwszej rundzie (juniorzy i seniorzy walczyli 2 rundy), Kuba Grzywacz przegrał w 1/32 po dogrywce z Włochem. W niedzielę odbyły się walki light contact. Jako pierwszy z naszych zawodników wystąpił Jakub Grzywacz. W pierwszej walce Kuba pokonał nieznacznie Czecha, w drugiej zaś wygrał z zawodnikiem niemieckim. W walce ćwierćfinałowej nie sprostał zawodnikowi ze Słowenii i zakończył rywalizację z brązowym medalem.

Patryk Banaszek w pierwszej walce trafił na zawodnika węgierskiego, z którym prawie rok temu przegrał w finale Slovak Open. I tym razem górą był Węgier, aczkolwiek wszystko rozstrzygnęło się dopiero w ostatnich sekundach walki.Na zakończenie turnieju walczył nasz najcięższy junior Michał Borkowski, który dosyć szczęśliwie zdobył srebrny medal, pozostawiając w pokonanym polu zawodnika ze Słowenii. W finale Michał nie dał rady Chorwatowi, jednemu z najlepszych zawodników całej imprezy.

Udział zawodników w Pucharze Świata w Austrii został dofinansowany przez Burmistrza Miasta Pionki w ramach zadania „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo”. Również w ramach tego zadania nasi kadrowicze tydzień wcześniej uczestniczyli w trzydniowym zgrupowaniu przygotowawczym, które odbyło się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript