English version Strona główna

Puchar Europy dla TSDoki z Pionek

W dniach 30 kwietnia do 3 maja 2015 r. w Krynicy Zdrój odbył się Puchar Europy w Kickboxingu – WAKO European Cup. Na starcie tej bardzo prestiżowej imprezy stanęło ponad sześciuset zawodników z 55 klubów z Polski, Słowacji, Czarnogóry, Ukrainy, Bośni i Hercegowiny, Czech i Szkocji.

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do. Patryk Banaszek wywalczył dwa Puchary Europy w formule pointfighting i light contact kadetów młodszych -47kg a Jakub Grzywacz zdobył srebrny medal w walkach light contact i brązowy w walkach pointfighting kadetów starszych -42kg. W zawodach startowała też Ola Grzywacz, której jednak nie udało się wywalczyć medalu.

To był świetny występ Patryka Banaszka, który walczył spektakularnie i z dużą pewnością siebie. Szczególnie cenne wydaje się jego zwycięstwo nad bardzo dobrym zawodnikiem z Ukrainy w finale light contact. Patryk obawiał się tego pojedynku, gdyż jego rywal nie dał najmniejszych szans przeciwnikom w eliminacjach a w walce półfinałowej „rozbił” zupełnie jednego z faworytów, wykonując między innymi bardzo widowiskową technikę obrotową z wyskoku na głowę, po której bardzo silny fizycznie rywal upadł na matę.

W walce finałowej to jednak Patryk był stroną przeważającą, narzucił przeciwnikowi swój styl walki technicznej z widowiskowymi kopnięciami obrotowymi z wyskoku i wygrał jednogłośnie.

Wyjazd zawodników na Puchar Europy został sfinansowany ze środków Powiatu Radomskiego w ramach realizacji zadania publicznego upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w 2015 roku.