English version Strona główna

   Kurs Sędziów PFTSD23 marca (sobota) 2013 r. w Stanisławowie odbył się Ogólnopolski Kurs Sędziowski Polskiej Federacji Tang Soo Do. W kursie wzięli udział przedstawiciele ośrodków Tang Soo Do zrzeszonych w Polskiej Federacji Tang Soo Do, m. in. z Pionek, Wołomina, Warszawy, Poświętnego i Stanisławowa. Kurs poprowadził sędzia główny i sekretarz Polskiej Federacji Tang Soo Do, Pan Marek Czapka. Szkolenie obejmowało całość funkcjonowania sędziego podczas zawodów rozgrywanych przez Polską Federację Tang Soo Do. Konkurencje rozgrywane na turniejach Tang Soo Do to między innymi formy tradycyjne, pokazy z bronią, łamanie desek, walki przerywane (semi contact), walki ciągłe (lowkick). Nasze szkolenie składało się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna miała na celu zapoznanie przyszłych sędziów z regulaminem sportowym PF TSD. Część praktyczna polegała na przećwiczeniu nowo zdobytych umiejętności podczas prawdziwych walk i występów zawodników i odbyła się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Stanisławowie.

Kurs miał na celu zwiększenie licencjonowanej kadry sędziowskiej PF TSD, podwyższenie klas sędziowskich a także zaznajomienie z przepisami rywalizacji naszej organizacji. W założeniach miał również wyszkolenie sędziów, a tym samym wsparcie przy organizacji turniejów.

W szkoleniu udział wzięło 17 osób (sędziów i kandydatów na sędziów) oraz kilkunastu zawodników z sekcji Tang Soo Do w Stanisławowie, Poświętnym i Wołominie dla potrzeb części praktycznej.

Na zakończenie w imieniu Tang Soo Do „Ronin”, uczestników szkolenia chcielibyśmy podziękować Panu Markowi za przeprowadzenie szkolenia, Pani Dyrektor W. Zdanowicz za udostępnienie sal, reprezentacji Tang Soo Do z Pionek za dostarczenie sprzętu niezbędnego do części praktycznej.

TangSoo!

Jacek Kesler« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript