English version Strona główna

Medale Mistrzostw Polski

W dniach 20-22 maja 2016 w miejscowości Kurzętnik odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Kickboxingu Light contact i Pointfighting, w których wystartowało 140 zawodników z 35 klubów. Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do reprezentowała dwójka zawodników Artur Kozłowski i Agnieszka Woźniak, którzy wywalczyli dwa medale w walkach pointfighting: srebrny i brązowy.

Szczególnie imponująco zaprezentował się Artur Kozłowski, który debiutował w kategorii seniorów. Artur występujący w kategorii -69kg walczył bardzo efektownie, bez kompleksów, stosując różnorodne kombinacje techniczne i w pełni wykorzystując swoje predyspozycje szybkościowe. Przegrał dopiero w finale z Bartoszem Baczyńskim, obecnie najlepszym i niepokonanym zawodnikiem pointfightingu w Polsce, który od niedawna sprawuje równocześnie funkcję trenera kadry narodowej seniorów. Artur zaprezentował się na tyle dobrze, nie tylko, że wywalczył tytuł wicemistrza kraju ale otrzymał powołanie do kadry Polski seniorów pointfighting i zaproszenie do najbliższej edycji Pointfighting Elite Cup, elitarnego turnieju, gdzie najlepsi zawodnicy pointfightingu w Polsce rywalizują, bez podziału na kategorie wagowe.

Brązowy medal w kategorii -60kg seniorek wywalczyła Agnieszka Woźniak. W walce o wejście do finału przegrała z faworyzowaną zawodniczką, znaną ze startów w taekwondo. Popularna Aga nie obroniła tytułu mistrzowskiego sprzed roku, ale wtedy walczyła w kategorii o 10kg wyższej. Nie bez znaczenia był też fakt, że bezpośrednio przed zawodami zdawała egzaminy maturalne, co znacząco utrudniło przygotowania do mistrzostw.

Udział zawodników w mistrzostwach Polski w Kurzętniku został dofinansowany przez Burmistrza Miasta Pionki w ramach zadania „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo”.