English version Strona główna

   Sukces TSD Pionki na Mistrzostwach Polski KickboxinguW dniach 8-10 maja w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Kadetów i Seniorów Light-Contact i Pointfighting. W zawodach wzięło udział ponad dwustu zawodników z pięćdziesięciu klubów Polskiego Związku Kickboxingu.

Doskonale spisała się piątka zawodników pionkowskiego Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do, zdobywając 8 medali – 3 złote, 2 srebrne i 3 brązowe.

Dwa tytuły Mistrza Polski w light-contact i pointfightingu w grupie kadetów młodszych -47 kg wywalczył Patryk Banaszek. Patryk był faworytem, szczególnie pointfightingu i nie zawiódł, walczył z bardzo dużą dynamiką imponując szybkością i pomysłowością w walce. Wszystkie walki wygrał bardzo wyraźnie a jedną eliminacyjną, przez przewagę techniczną 10 punktów. Z podobną dynamiką i determinacją Patryk walczył w formule light-contact. Jednak w walce półfinałowej o mały włos nie został zdyskwalifikowany po wykonaniu bardzo silnej nokautującej techniki nożnej na głowę. Na szczęście jego przeciwnik po kilku sekundach poniósł się z maty i mógł kontynuować pojedynek. Patryk otrzymał ostrzeżenie za zbyt silny kontakt i od tej pory walczył z większa kontrolą co zapewniło mu zasłużony sukces. Po raz pierwszy w historii pionkowskiego klubu mamy więc podwójnego mistrza kraju w kickboxingu.Również po raz pierwszy, za sprawą Agnieszki Woźniak, doczekaliśmy się tytułu mistrzowskiego w kickboxingu w kategorii seniorów. Popularna „Aga” wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski w pointfighting -70 kg, gdzie musiała rywalizować ze znacznie wyższymi przeciwniczkami. Od dawna wiadomo, że Aga walczy bardzo nierówno, potrafi z każdym przegrać ale, gdy ma dobry dzień, potrafi też z każdym wygrać. Na szczęście miała dobry dzień i zasłużenie stanęła na najwyższym stopniu podium w Lesznie. Jest to największy sukces tej zawodniczki, która jest równocześnie trenerką grupy dziecięcej w klubie.

Wicemistrzami kraju w formule ciągłej light-contact kadetów starszych zostało rodzeństwo: Aleksandra i Jakub Grzywaczowie. Oboje wywalczyli również po brązowym medalu w formule pointfighting. Warto podkreślić, że Kuba w półfinale kategorii -42kg stoczył chyba swoją najlepszą walkę w dotychczasowej karierze i mimo, że nieznacznie przegrał z późniejszym tryumfatorem to jednak udowodnił swój talent i niemałe już umiejętności.

Również bardzo dobrą walkę w półfinale pointfighting -46kg stoczyła jego siostra, która przegrała jednym punktem dopiero w drugiej dogrywce. Zeszłoroczna Mistrzyni Polski light-contact w ostatnim czasie borykała się z przewlekłym przeziębieniem i nie osiągnęła jeszcze pełnej formy. Z tego względu, mimo, że nie powtórzyła wyniku z Lubawy, jej występ w Lesznie należy uznać jako bardzo udany.

Wiele ciepłych słów trzeba też powiedzieć o bardzo dobrym debiucie na imprezie tak wysokiej rangi Jakuba Płachty, który wywalczył brązowy medal w pointfighting kadetów młodszych +47kg. Kuba, który od kilku miesięcy notuje bardzo duży progres w rozwoju zawodniczym i w ostatniej chwili został włączony do reprezentacji na mistrzostwa udowodnił, że jest zawodnikiem bardzo utalentowanym i rozwojowym.

Udział zawodników w mistrzostwach w Lesznie odbył się w ramach realizacji zadania publicznego „Organizacja udziału reprezentacji powiatu radomskiego w kickboxingu i taekwondo w zawodach wojewódzkich i centralnych” i został sfinansowany ze środków Powiatu Radomskiego. Mistrzostwa w Lesznie zakończyły bardzo udaną trzytygodniową serię startów naszych kadetów w imprezach najwyższej rangi. Obecnie następuje chwilowa przerwa w zawodach ale do końca sezonu startowego 2014/2015 Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do planuje jeszcze kilka startów, szczególnie dla najmłodszych zawodników i tych najstarszych.« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript