English version Strona główna

Sukces TSD Pionki na Mistrzostwach Polski Kickboxingu

W dniach 8-10 maja w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Kadetów i Seniorów Light-Contact i Pointfighting. W zawodach wzięło udział ponad dwustu zawodników z pięćdziesięciu klubów Polskiego Związku Kickboxingu.

Doskonale spisała się piątka zawodników pionkowskiego Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do, zdobywając 8 medali – 3 złote, 2 srebrne i 3 brązowe.

Dwa tytuły Mistrza Polski w light-contact i pointfightingu w grupie kadetów młodszych -47 kg wywalczył Patryk Banaszek. Patryk był faworytem, szczególnie pointfightingu i nie zawiódł, walczył z bardzo dużą dynamiką imponując szybkością i pomysłowością w walce. Wszystkie walki wygrał bardzo wyraźnie a jedną eliminacyjną, przez przewagę techniczną 10 punktów. Z podobną dynamiką i determinacją Patryk walczył w formule light-contact. Jednak w walce półfinałowej o mały włos nie został zdyskwalifikowany po wykonaniu bardzo silnej nokautującej techniki nożnej na głowę. Na szczęście jego przeciwnik po kilku sekundach poniósł się z maty i mógł kontynuować pojedynek. Patryk otrzymał ostrzeżenie za zbyt silny kontakt i od tej pory walczył z większa kontrolą co zapewniło mu zasłużony sukces. Po raz pierwszy w historii pionkowskiego klubu mamy więc podwójnego mistrza kraju w kickboxingu.

Również po raz pierwszy, za sprawą Agnieszki Woźniak, doczekaliśmy się tytułu mistrzowskiego w kickboxingu w kategorii seniorów. Popularna „Aga” wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski w pointfighting -70 kg, gdzie musiała rywalizować ze znacznie wyższymi przeciwniczkami. Od dawna wiadomo, że Aga walczy bardzo nierówno, potrafi z każdym przegrać ale, gdy ma dobry dzień, potrafi też z każdym wygrać. Na szczęście miała dobry dzień i zasłużenie stanęła na najwyższym stopniu podium w Lesznie. Jest to największy sukces tej zawodniczki, która jest równocześnie trenerką grupy dziecięcej w klubie.

Wicemistrzami kraju w formule ciągłej light-contact kadetów starszych zostało rodzeństwo: Aleksandra i Jakub Grzywaczowie. Oboje wywalczyli również po brązowym medalu w formule pointfighting. Warto podkreślić, że Kuba w półfinale kategorii -42kg stoczył chyba swoją najlepszą walkę w dotychczasowej karierze i mimo, że nieznacznie przegrał z późniejszym tryumfatorem to jednak udowodnił swój talent i niemałe już umiejętności.

Również bardzo dobrą walkę w półfinale pointfighting -46kg stoczyła jego siostra, która przegrała jednym punktem dopiero w drugiej dogrywce. Zeszłoroczna Mistrzyni Polski light-contact w ostatnim czasie borykała się z przewlekłym przeziębieniem i nie osiągnęła jeszcze pełnej formy. Z tego względu, mimo, że nie powtórzyła wyniku z Lubawy, jej występ w Lesznie należy uznać jako bardzo udany.

Wiele ciepłych słów trzeba też powiedzieć o bardzo dobrym debiucie na imprezie tak wysokiej rangi Jakuba Płachty, który wywalczył brązowy medal w pointfighting kadetów młodszych +47kg. Kuba, który od kilku miesięcy notuje bardzo duży progres w rozwoju zawodniczym i w ostatniej chwili został włączony do reprezentacji na mistrzostwa udowodnił, że jest zawodnikiem bardzo utalentowanym i rozwojowym.

Udział zawodników w mistrzostwach w Lesznie odbył się w ramach realizacji zadania publicznego „Organizacja udziału reprezentacji powiatu radomskiego w kickboxingu i taekwondo w zawodach wojewódzkich i centralnych” i został sfinansowany ze środków Powiatu Radomskiego. Mistrzostwa w Lesznie zakończyły bardzo udaną trzytygodniową serię startów naszych kadetów w imprezach najwyższej rangi. Obecnie następuje chwilowa przerwa w zawodach ale do końca sezonu startowego 2014/2015 Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do planuje jeszcze kilka startów, szczególnie dla najmłodszych zawodników i tych najstarszych.