English version Strona główna

   Sześć tytułów Mistrza Polski w kickboxinguDziesięć medali, sześć tytułów mistrza Polski, cztery tytuły wicemistrzowskie, to bilans startu zawodników Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do w Mistrzostwach Polski Kadetów i Juniorów w kickboxingu pointfighting oraz light contact, które odbyły się w dniach 6-8 maja 2016 roku w Lesznie. Tegoroczne mistrzostwa miały rekordową frekwencję, wystartowało prawie pięciuset kickboxerów z 63 klubów, w tym szóstka pionkowskich zawodników. Kategorie były bardzo silnie obsadzone a rywalizacja trwała przez pełne dwa dni od godzin porannych do bardzo późnego wieczora. Tak liczna obsada świadczy o coraz większej popularności formuł planszowych kickboxingu w naszym kraju.

Rewelacyjną formę zademonstrowali zawodnicy pionkowskiego klubu. W walkach pointfihting wszyscy wywalczyli miejsca medalowe, pięciokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium i jednokrotnie na drugim miejscu !!! Natomiast w walkach light contact nasi zawodnicy wywalczyli jedno pierwsze miejsce i trzy drugie.

Szczegółowe wyniki:
Juniorzy
Ola Grzywacz – złoto pointfighting, złoto light contact -50kg
Michał Borkowski – złoto pointfighting, srebro light contact -89kg

Kadeci starsi
Patryk Banaszek – złoto pointfighting, srebro light contact -57kg
Kuba Grzywacz – złoto pointfighting -47kg

Kadeci młodsi
Kacper Trzos – złoto pointfighting -42kg
Wiktoria Rutkowska – srebro pointfighting, srebro light contact -32kgTak ocenił uzyskane wyniki trener Dariusz Sułek:
Występ w Lesznie zakończył bardzo intensywny okres startowy juniorów i kadetów, który rozpoczął się w połowie marca, udziałem w mistrzostwach taekwondo w Wieliczce. Od tego momentu nasi zawodnicy startowali praktycznie co tydzień w imprezach najwyższej rangi, o czym czytelnicy byli informowani na bieżąco. W tym okresie nie było już czasu na spokojny trening a jedynie na drobne korekty elementów, które szwankowały podczas poszczególnych startów. Zaprocentować miała systematyczna praca, którą wykonaliśmy w okresie przygotowawczym na przełomie roku. Z dużą satysfakcją obserwowałem wzrost formy naszych zawodników w kolejnych występach. Zastanawiałem się też, czy przy tak intensywnym terminarzu nie wkradnie się zmęczenie a wysoka forma zostanie utrzymana do mistrzostw Polski w Lesznie. Poziom prezentowany przez zawodników nie tylko, że został utrzymany ale każdy z nich osiągnął optimum swoich aktualnych możliwości. To był bez wątpienia najlepszy występ w historii naszego klubu. Mam nadzieję, że bardzo dobra postawa i determinacja naszych zawodników powinna zaowocować powołaniami do kadry narodowej na mistrzostwa świata, które odbędą się pod koniec sierpnia w Dublinie, Irlandia.

Wyjazd na mistrzostwa Polski do Leszna został sfinansowany ze środków powiatu radomskiego w ramach realizacji zadania publicznego: Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w 2016 roku.

« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript