English version Strona główna

   Sześć tytułów Mistrza Polski w kickboxinguDziesięć medali, sześć tytułów mistrza Polski, cztery tytuły wicemistrzowskie, to bilans startu zawodników Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do w Mistrzostwach Polski Kadetów i Juniorów w kickboxingu pointfighting oraz light contact, które odbyły się w dniach 6-8 maja 2016 roku w Lesznie. Tegoroczne mistrzostwa miały rekordową frekwencję, wystartowało prawie pięciuset kickboxerów z 63 klubów, w tym szóstka pionkowskich zawodników. Kategorie były bardzo silnie obsadzone a rywalizacja trwała przez pełne dwa dni od godzin porannych do bardzo późnego wieczora. Tak liczna obsada świadczy o coraz większej popularności formuł planszowych kickboxingu w naszym kraju.

Rewelacyjną formę zademonstrowali zawodnicy pionkowskiego klubu. W walkach pointfihting wszyscy wywalczyli miejsca medalowe, pięciokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium i jednokrotnie na drugim miejscu !!! Natomiast w walkach light contact nasi zawodnicy wywalczyli jedno pierwsze miejsce i trzy drugie.

Szczegółowe wyniki:
Juniorzy
Ola Grzywacz – złoto pointfighting, złoto light contact -50kg
Michał Borkowski – złoto pointfighting, srebro light contact -89kg

Kadeci starsi
Patryk Banaszek – złoto pointfighting, srebro light contact -57kg
Kuba Grzywacz – złoto pointfighting -47kg

Kadeci młodsi
Kacper Trzos – złoto pointfighting -42kg
Wiktoria Rutkowska – srebro pointfighting, srebro light contact -32kgTak ocenił uzyskane wyniki trener Dariusz Sułek:
Występ w Lesznie zakończył bardzo intensywny okres startowy juniorów i kadetów, który rozpoczął się w połowie marca, udziałem w mistrzostwach taekwondo w Wieliczce. Od tego momentu nasi zawodnicy startowali praktycznie co tydzień w imprezach najwyższej rangi, o czym czytelnicy byli informowani na bieżąco. W tym okresie nie było już czasu na spokojny trening a jedynie na drobne korekty elementów, które szwankowały podczas poszczególnych startów. Zaprocentować miała systematyczna praca, którą wykonaliśmy w okresie przygotowawczym na przełomie roku. Z dużą satysfakcją obserwowałem wzrost formy naszych zawodników w kolejnych występach. Zastanawiałem się też, czy przy tak intensywnym terminarzu nie wkradnie się zmęczenie a wysoka forma zostanie utrzymana do mistrzostw Polski w Lesznie. Poziom prezentowany przez zawodników nie tylko, że został utrzymany ale każdy z nich osiągnął optimum swoich aktualnych możliwości. To był bez wątpienia najlepszy występ w historii naszego klubu. Mam nadzieję, że bardzo dobra postawa i determinacja naszych zawodników powinna zaowocować powołaniami do kadry narodowej na mistrzostwa świata, które odbędą się pod koniec sierpnia w Dublinie, Irlandia.

Wyjazd na mistrzostwa Polski do Leszna został sfinansowany ze środków powiatu radomskiego w ramach realizacji zadania publicznego: Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w 2016 roku.

« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Credo Studenta: Sztukę Walki będę wykorzystywał tylko do samoobrony, nie będęnigdy agresywny i nie będę nikogo obrażał.
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript