English version Strona główna

   Mistrzostwa Polski Kadetów w KickboxinguWeekend 29-30 2014 marca przyniósł regionowi Pionek duży sukces w postaci 10 medali zdobytych przez zawodników Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do podczas Mistrzostw Europy Tae Kwon Do International w Davos, Szwajcaria. Czwórka zawodników pod wodzą trenera Dariusza Sułka wywalczyła tutaj 3 medale złote, 4 srebrne i 3 brązowe. Jednak to nie były jedyne medale. Okazuje się bowiem, że dokładnie w tym samym czasie trzech młodszych zawodników Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do wystąpiło z powodzeniem w innej bardzo prestiżowej imprezie sportowej. W dniach 29-30 marca w Lubawie odbyły się bowiem Mistrzostwa Polski Kadetów w Kickboxingu Pointfighting i Light Contact. Do startu w obu formułach zgłoszono 345 zawodników z 45 klubów Polskiego Związku Kickboxingu.

Nasi zawodnicy, którzy wystartowali pod wodzą trenera Sebastiana Woźniaka, wypadli rewelacyjnie, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że poziom sportowy kadetów w Polskim Związku Kickboxingu jest bardzo wysoki a konkurencja jest bardzo silna.

Aleksandra Grzywacz, w grupie kadetek starszych wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski w formule ciągłej light contact – 50 kg, zaś Patryk Banaszek w grupie kadetów młodszych zdobył dwa tytuły Wicemistrza Polski w formule poitfighting i light contact -42 kg. Ponadto na matach Lubawy wystąpił kadet młodszy Jakub Grzywacz. Niestety Kuba nie miał szczęścia w losowaniach i w obu formułach od razu w pierwszych walkach trafił na późniejszych zwycięzców kategorii -37 kg. Mimo bardzo ambitnej postawy nieznacznie przegrał obie walki, kończąc udział w mistrzostwach bez medalu.

Nasi młodzi zawodnicy nawiązali tym samym do sukcesów w kickboxingu odnoszonych wcześniej w grupie juniorów przez Paulinę Woźniak i Artura Kozłowskiego. Ola, która w ostatnim czasie miała problemy grypowe potrafiła się zmobilizować i odniosła swój największy sukces sportowy. O jej zwycięstwie zadecydowały techniki bokserskie i sposób poruszania się po macie. Z całą pewnością Oli pomogły treningi boksu, które prowadzi w klubie instruktor Rafał Wojda. Patryk Banaszek, to aktualnie najbardziej wszechstronny zawodnik Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do wszystkich grup wiekowych. Po zdobyciu dwóch złotych medali podczas silnie obsadzonych Otwartych Mistrzostw Piaseczna w Kickboxingu, które odbyły się na początku marca, był naszym faworytem do medali w Lubawie. Patryk walczył bardzo pomysłowo i efektownie docierając do finałów bez większych problemów. Niestety w walkach o złoty medal obu formuł przegrał z tym samym zawodnikiem gospodarzy. Oba finały były bardzo zacięte i losy zwycięstwa ważyły się do samego końca. Wydaje się, że o wyniku obu walk zadecydowała przewaga fizyczna wzrostu zawodnika z Lubawy i „własne ściany”.

Przy okazji warto wyjaśnić tajniki wszechstronności zawodników Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki. Bo jak pokazuje chociażby tylko ostatni weekend zawodnicy z powodzeniem startują w zawodach nie tylko swojej macierzystej sztuki walki ale także w taekwondo i kickboxingu.

Pionkowski klub należy do Polskiej Federacji Tang Soo Do i podczas treningów adepci koncentrują się głównie na tej sztuce walki. Tangsoodo jest swoistym połączeniem japońskiego karate i koreańskiego taekwondo. Ze względu na zbieżności regulaminów sportowych zawodnicy klubu biorą udział nie tylko w zawodach tangsoodo ale również taekwondo. Klub ściśle współpracuje z Polską Unią Taekwondo i stąd starty w zawodach krajowych a także międzynarodowych.

Ponadto jesteśmy klubem członkowskim Polskiego Związku Kickboxingu, posiadamy licencję klubową a kilku naszych zawodników posiada licencje zawodnicze amatorskie. To daje nam prawo startu w zawodach organizowanych przez największą światową federacje kickboxingu WAKO. Na razie, ze względu na podobieństwa walki sportowej koncentrujemy się wyłącznie na formułach planszowych kickboxingu ale w przyszłości nie wykluczamy praktykowania twardszych formuł, także ringowych.

tekst: Dariusz Sułek

« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript