English version Strona główna

   Marcin Jacek Kostyra

Szef Cheezic Tang Soo Do Federation w Polsce
Prezes Polskiej Federacji Tang Soo Do

Magister filozofii - ukończone studia (dzienne) na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie (praca magisterska Humanistyczna teoria sztuk walki),

oraz ukończone studia podyplomowe z pedagogiki resocjalizacyjnej w Wyższej Szkole Resocjalizacji "Pedagogium" w Warszawie. Pracuje w liceum ogólnokształcącym młodzieżowym ośrodku wychowawczym jako wychowawca i nauczyciel.

Sztukami walki zajmuje się od 1994 roku, pierwsze kroki stawiał w Klubie Taekwondo WTF "Fighter" w Dęblinie. Od 1995 związał się z karate kyokushin w Radomskim Centrum Karate u sensei A. Bąka i A. Zimnickiej. W 1999 r. uzyskał czarny pas w Radomskim Centrum, z którego zrezygnował w 2002. W 2000 roku, czyli od początku istnienia TSD w Polsce, rozpoczął trening Tang Soo Do w Polish Center Tang Soo Do, klubie powstałym na bazi dawnej szkoły Radomskiego Centrum Karate. W kwietniu 2003 uzyskał stopień Cho Dan Bo, Kandydat Do Czarnego Pasa, w Tang Soo Do IMA.

11 lipca 2005 M. Kostyra (nr pasa 1637 CTSDF) jako pierwszy Polak zdał egzamin na czarny pas Tang Soo Do w Polsce przed założycielem Federacji − Robertem Cheezica`em 10 dan (nr pasa 2278 Tang Soo Do Moo Duk Kwan zdobyty u samego Wielkiego Mistrza Hwang Kee). 15 lipca 2007 zdał egzamin na II dan, 17.10.2009 na III dan, 4.10.2013 otrzymuje promocje na stopień mistrzowski Tang Soo Do (IV dan).

Podczas studiów na UMCS w Lublinie (2001-2006) trenował też kickboxing oraz kravmaga w AZSie u trenera W. Welcza. W 2006 r. uzyskał uprawnienia Instruktora Sportu w specjalności kickboxing. Obecnie posiada I dan (czarny pas) w kickboxingu w Polskim Związku Kickboxingu (WAKO).

Od 1 listopada 2004 pełni funkcję Prezesa Stowarzyszenia Tang Soo Do Polska, a od września 2007 Prezesa Polskiej Federacji Tang Soo Do. W 2005 założył w Puławach Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do, którego jest od początku wiceprezesem i głównym instruktorem. Wcze¶niej, tj. od 2001 w Końskowoli k. Puław, w Gminnym Ośrodku Kultury, prowadził sekcje karate a następnie TSD (w STSDP). W styczniu 2006 w Przysusze k. Radomia założył Klub Tang Soo Do "Hwarang", którego również jest głównym instruktorem.

Jego uczniowie zdobywali medale na zawodach zagranicznych (Mołdawia, Holandia) jak i krajowych, jest m.in. wychowawcą Mistrzów Polski Kickboxingu, taekwondo (PUT), startują w zawodach Tang Soo Do, taekwondo, kickboxingu a nawet jujitsu. W Tang Soo Do ceni wszechstronność, dlatego sam praktykuje od walki w parterze począwszy, przez walki semi-contat, lowkick, po wyrafinowane techniki rozbić desek, trudne technicznie kopnięcia, władanie tradycyjną broni± (ulubiona to nóż, następnie miecz i kij), tradycyjne formy i techniki bokserskie . Zobacz film z pokazem Marcina Kostyry (galeria).

To dzięki niemu odbył się I Nieoficjalny Turniej Tang Soo Do, następnie I Oficjalny Turniej Tang Soo Do w Końskowoli k. Puław. To wła¶nie Marcin Kostyra organizował pierwsze i nadal organizuje, wyjazdy na zawody zagraniczne. Z jego inicjatywy powstała i funkcjonuje pierwsza polskojęzyczna strona internetowa o Tang Soo Do - www.tangsooodo.pl. 2006 rok napisał i wydał pierwsz± ksi±żkę o Tang Soo Do, p.t. "Elementarz TSD". Jest organizatorem obozów letnich, seminariów szkoleniowych dla instruktorów i studentów (m.in. z mistrzami MMA - Łukasz "Juras" Jurkowski, boksu, kickboxingu, Taekwondo). Utrzymuje stałe kontakty z mistrzami zagranicznymi - USA, Holandia, Korea, Niemcy, Włochy i inne.

Marcina Kostyrę wyróżnia profesjonalizm w tym co robi, a jako prekursor TSD w Polsce ma niebywale trudne zadanie. Dzięki jego motywacji do treningu uzyskujemy coraz lepsze wyniki w sztuce walki i współzawodnictwie sportowym. Prywatnie jest otwartym i konsekwentny w działaniu, który nie boi się wyzwań stawianych mu przez ¶wiat. Wszyscy cenimy go za to co robi dla nas i dla TSD.

Marcin Kostyra jest pierwszym Polakiem, który zdał egzaminy na wszystkie stopnie czarnego pasa do IV dan wł±cznie na I dan 11 lipca 2005 na II dan 15 lipca 2007 , III dan 17.10.2009 i IV dan 4.10.2013

Więcej możesz przecztać pod tym linkiem

M. Kostyra podczas wykonywania charakterystycznej dla TSD techniki
- podwójne kopnięcie z wyskoku - E Dan Yup + Bit Cha Gi

Posiadane stopnie, uprawnienia i pełnione funkcje:

» Generalny przedstawiciel oraz Szef Instruktorów Cheezic Tang Soo Do Federation w Polsce;
» Prezes Polskiej Federacji Tang Soo Do;
» Wiceprezes Klubu Sportowego Centrum Tan Soo Do;
» Wiceprezes Lubelskiego Okręgowego Zwi±zku Kickboxingu (w pierwszej kadencji));
» IV dan Tang Soo Do;
» 1 dan Kickboxingu (WAKO);
» Licencjonowany Instruktor Sportu, specj. Kickboxing;
» Sędzia Narodowy Polskiej Unii Taekwondo.Sam o sobie:
"Być może dlatego, że jestem młodym człowiekiem z bagażem do¶wiadczeń, który chętnie się uczy nowego, Tang Soo Do rozwija się w Polsce. Tang Soo Do jest dla mnie wielk± pasj±, nie ma dnia, abym nie my¶lał, robił cokolwiek dla TSD i moich uczniów. Fascynuj±ce jest w tym, że nie wiem, gdzie nas to zaprowadzi, bowiem ostatnie lata przeszły moje oczekiwania - mamy przyjaciół w całej Polsce, Europie a nawet na całym ¶wiecie. Przecież ja nie robię nic wielkiego, ja po prostu robię swoje".Video prezentacja
« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Credo Studenta: Sztukę Walki będę wykorzystywał tylko do samoobrony, nie będęnigdy agresywny i nie będę nikogo obrażał.
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript