English version Strona główna

   Puchar Polski TSD - Mazovia Cup 2012

8.12.2012 w Tarczynie odbyła się szósta edycja Mazovia Cup International. Ta edycja różniła się znacząco od poprzednich, gdyż współorganizatorem imprezy była Polska Federacja Tang Soo Do, a po raz pierwszy na jednej imprezie rozegrano jednocześnie dwa Puchary Polski - Tang Soo Do i UFR. Równoległe przeprowadzenie obu tych imprez, na starcie których stawało zwykle dwustu kilkudziesięciu uczestników, sprawiło, że w tym roku wystartowało w sumie ponad pięciuset zawodników z ponad sześćdziesięciu klubów, co spowodowało duże obłożenie poszczególnych kategorii i zaciętą rywalizację.

Zawody rozegrano na 9 stanowiskach : na ringu, 7 matach i polu do konkurencji technicznych a zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: konkurencjach przeprowadzanych zgodnie z Regulaminem Sportowym Polskiej Federacji Tang Soo Do: light kick (walki ciągłe z kopnięciem na udo), soft stick (walka na miękkie kije dla starszych), formy tradycyjne, formy z bronią, rozbicia, Oraz w konkurencjach rozgrywanych według regulaminów UFR: - planszowych: pointfighting, UFR tatami ( trzyrundowe pojedynki, gdzie pierwsza runda to pojedynek bokserski, druga – light contact i trzecia – light kick), touch contact (walka dla dzieci na miękkie kije, formy przy muzyce, - ringowych: UFR ring ( trzyrundowe pojedynki w pełnym kontakcie, gdzie pierwsza jest pojedynkiem bokserskim, druga z dopuszczonymi kopnięciami na głowę i tułów zaś trzecia toczona jest na zasadach K1), Free Fight ( na zasadach MMA).

Do tej pory „Mazovia” była turniejem na który zjeżdżają się głównie zawodnicy wywodzący się z kickboxingu a rywalizacja odbywała się tylko w kategoriach walk, dzięki połączeniu obu imprez startujący zawodnicy z innych stylów – w tym także „sportowych” takich jak Kickboxing, MMA czy Muay Thai mieli okazję na żywo zobaczyć zmagania w konkurencjach technicznych takich jak formy, formy z bronią czy też rozbicia. Warto również zauważyć, że dzięki temu w konkurencjach technicznych, chociażby takich jak rozbicia, startowali nie tylko zawodnicy stylów tradycyjnych takich jak Tang Soo Do, Taekwondo czy Karate, ale również zawodnicy wywodzący się ze stylów nastawionych głównie sportowo. Po raz pierwszy, na próbę, rozegrano również konkurecję walk soft-stick (walk na miekkie kije) w starszych kategoriach wiekowych (kadeci, juniorzy, seniorzy). Jest to idealna konkurencja dla osób początkujących które w wieku nastoletnim lub też dorosłym decydują się na rozpoczęcie uprawiania sztuk walki a rywalizacja w walkach soft-stick jest najbezpieczniejszą formą rywalizacji „twarzą w twarz” z przeciwnikiem, przygotowująca do kolejnych etapów treningu.

Marek Czapka
Sędzia Główny PFTSD


« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Czarny pas chroni tylko 2 cm twego tyłka... Resztę musisz chronić sam...
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript