English version Strona główna

   Puchar Świata w Mikołowie 201425 i 26.X. 2014 r. w Mikołowie na Górnym Śląsku odbył się Puchar Świata Kong Sao z udziałem 219 zawodników z klubów z Polski, Ukrainy, Węgier, Azerbejdżanu, Szwecji i Słowacji. Rywalizowano w konkurencjach tradycyjnych oraz w konkurencjach kontaktowych walk sportowych różnych formuł. Pośród startujących ekip dobry występ odnotowała ekipa Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów prowadzona przez Jacka Keslera i Damiana Buczka. Występ zaowocował wywalczeniem 2 złotych medali, brązu i nie ujmowanego w rankingu srebra.

Świetne starty w konkurencji walk semi-contact odnotowali Adrian Laskowski (juniorzy) i PatrykGnich (seniorzy), którzy pewnie wygrali swoje kategorie eliminując kolejnych przeciwników i tym samym zdobywając turniejowe złota Pucharu Świata. Brązowy medal walk semi-contact to efekt startu Szymona Szulca pośród kadetów.

Nie będące w rankingu srebro przypadło w udziale Kamilowi Pasikowi, który skrzyżował swoje rękawice z trenerem z zaprzyjaźnionego klubu Fight Zone Wejherowo – Rafałem Karcz.Rezultat tego starcia to stosunek przewagi punktowej 10:5 dla zawodnika z Wejherowa.

O niekorzystnym losie podczas turnieju może mówić Damian Buczek, który po pierwszej wygranej walce w drugiej, mimo wygranej przez niego stosunkiem punktów, został zdyskwalifikowany za nadmiar ostrzeżeń technicznych (wyjścia poza pole walki). W rezultacie był zmuszony do walki w repasażach o brązowy medal, gdzie uległ swojemu rywalowi.

Podsumowując był to udany wyjazd, gdyż nie zawiedli chłopcy w czysty i techniczny sposób zdobywając swoje złote medale, wywołując przy tym uznanie sędziów i widowni.

Klub czekają kolejne sprawdziany: już w listopadzie na turnieju GladiusCup w Ostródzie, w Radlinie na Mistrzostwach Polski Sztuk Nowoczesnych oraz w grudniu na bardzo dużym międzynarodowym turnieju Mazovia Open w Tarczynie.

Więcej zdjęć z Pucharu Świata w Mikołowie na Facebook.com« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Tang Soo Do to sztuka samoobrony wywodząca się z Korei
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript