English version Strona główna

   5 Tytułów Mistrza Polski Kickboxingu - TSD Pionki


Pięć tytułów mistrza Polski kickboxingu, w tym podwójny Patryka Banaszka, tytuł najlepszego seniora dla Michała Borkowskiego i tytuł najlepszego kadeta starszego w formule pointfighting dla Jakuba Grzywacza to najnowsze wspaniałe osiągnięcia zawodników Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki.

5-7 maja 2017 w Rydzynie k/Leszna odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów, Juniorów i Seniorów w Kickboxingu Pointfighting oraz Light-contact. Na starcie zawodów zameldowała się rekordowa liczba 675 zawodników z 75 klubów. Szczególnie ta druga liczba jest niezwykle imponująca i właściwie niespotykana na podobnych imprezach. Doskonale spisali się zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do, którzy w pięknym stylu wywalczyli 11 medali: 5 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe.

Najbardziej prestiżowo przebiegała rywalizacja seniorów. Mimo, że stosunkowo niewielka liczba zawodników podjęła tutaj rywalizację, to jednak niektóre kategorie wagowe były dosyć silnie obsadzone. W takiej kategorii wystartował debiutujący w seniorach Michał Borkowski. Po „wolnym losie” przeszedł od razu do półfinału gdzie trafił na zeszłorocznego mistrza Polski. Walka była bardzo zacięta, Michał nieznacznie przegrywał by piętnaście sekund przed końcem wyrównać techniką nożną na głowę a w ostatnich sekundach wykonać skuteczną akcję ręczną, która przesądziła o zwycięstwie. W finale było nieco łatwiej, ale pokonanie doświadczonego wielokrotnego mistrza Polski wymagało maksymalnej koncentracji. Michał został wybrany najlepszym seniorem mistrzostw a o jego sukcesie można było przeczytać w ogólnopolskim portalu internetowym eurosport.onet.pl. Również tytuł najlepszego zawodnika, ale w kategorii pointfighting kadetów starszych przypadł Kubie Grzywaczowi. Na drodze do sukcesu Kuba napotkał bardzo wysoko notowanych zawodników. Poradził sobie nadspodziewanie dobrze, jednego z nich pokonując nawet przewagą techniczną.Najlepiej, jeśli chodzi o tytuły mistrzowskie wypadł Patryk Banaszek, który bezapelacyjnie zwyciężył w obu formułach. Szczególnie imponująco, wręcz koncertowo walczył w light contact, gdzie wszystkie cztery walki wygrał przed czasem przez przewagę techniczną, w większości już na początku drugiej rundy.

Bardzo dobry debiut w mistrzostwach kickboxingu zanotowała Oliwia Pańczak. Trochę obawialiśmy się występu walczącej bardzo nowocześnie, ale delikatnie zawodniczki. Oliwia zawalczyła jednak w sposób bardzo zdeterminowany i zasłużenie odniosła życiowy sukces w pointfightingu, dokładając brązowy medal w light contact.

Niestety nie udała się obrona tytułu mistrzowskiego juniorek -50kg Oli Grzywacz. Ola przechodząc do finału „jak burza” natrafiła tutaj na zawodniczkę, będącą nietypowych warunków fizycznych. Rywalka, wyglądająca na 10kg cięższą, znacząco przerastała naszą, będącą na skraju limitu wagi zawodniczkę. Niestety na taki wariant nie byliśmy przygotowani i mimo ambitnej postawy Ola musiała uznać wyższość dobrze boksującej rywalki.Największą niespodziankę w naszej ekipie sprawili debiutujący w grupie kadetów starszych Kacper Trzos i Kuba Płachta. Obaj nie mieli szczęścia w losowaniu, gdyż bardzo wcześnie trafiali na faworyzowanych zawodników, gdzie szansa zwycięstwa była niewielka. Okazało się jednak, że obaj wzbili się na wyżyny swoich umiejętności a nawet powyżej i dzięki temu zdobyli srebrne medale i tytuły wicemistrzów Polski. Warto odnotować fakt, że Kacper Trzos spotkał się w finale z Kubą Grzywaczem i oba najwyższe stopnie podium przydadły zawodnikom pionkowskiego klubu.

Brązowy medal w pointfighting wywalczyła Wiktoria Rutkowska, która w półfinale nie sprostała zeszłorocznej i jak się potem okazało, tegorocznej mistrzyni.

To był bardzo udany występ, wszyscy zawodnicy reprezentujący Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki „trafili” w szczyt formy sportowej ale też mentalnej, gdyż walczyli od początku do końca, niejednokrotnie wychodząc obronną ręką z trudnych momentów, nie przegrywając żadnej końcówki walki. Uzyskany rezultat jest imponujący i potwierdza silną pozycję pionkowskiego klubu na arenie ogólnopolskiej. Mamy nadzieję, że tak dobra postawa naszych zawodników na matach Rydzyny została dostrzeżona przez trenerów Kadry Narodowej i niektórzy z nich otrzymają powołania i możliwość reprezentowania barw biało-czerwonych podczas Mistrzostw Europy WAKO, które odbędą się na początku września w Skopje, Macedonia. Wyjazd grupy kadetów został sfinansowany przez Zarząd Powiatu Radomskiego w ramach realizacji zadania publicznego: Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w 2017 roku i odbył się w ramach reprezentacji powiatu radomskiego. Udział starszych zawodników został sfinansowany przez Burmistrza Miasta Pionki w ramach zadania „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo”.

Szczegółowe wyniki:

SENIORZY
Michał Borkowski – złoto pointfighting -89kg, najlepszy zawodnik pointfighting

JUNORZY
Ola Grzywacz – srebro light contact -50kg, srebro pointfighting -50kg

KADECI STARSI
Patryk Banaszek – złoto pointfighting – 63kg, złoto light contact -63kg
Kuba Grzywacz – złoto pointfighting -52kg, najlepszy zawodnik pointfighting
Oliwia Pańczak – złoto pointfighting -42kg, brąz light contact -42kg
Kacper Trzos – srebro pointfighting -52kg
Kuba Płachta – srebro pointfighting -69kg

KADECI MŁODSI
Wiktoria Rutkowska – brąz pointfighting -37kg

K.S. Centrum Tang Soo Do Pionki jest w trakcie realizacji zadań publicznych z dziedziny upowszechniania kultury fizycznej, finansowanych przez organy administracji publicznej.

« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Przychodź punktualnie na trening. Spóźnieniem okazujesz brak szacunku dla Trenera i swoich kolegów (koleżanek)
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript