English version Strona główna

   Mistrzostwa Polski Północnej Taekwondo14.X.2017 r. w Ostródzie odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej Taekwondo, w których wystartowało 153 zawodników z 13 klubów. Mimo, że tegoroczna obsada liczebna była znacząco niższa niż rok temu to jednak o medale, zwłaszcza złote, było bardzo ciężko. W celu zapewnienia obsady organizatorzy łączyli kategorie i dochodziło do dużych dysproporcji wagowych i wiekowych.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do, którzy występując w 11 osobowym składzie wywalczyli 27 medali: 12 złotych, 9 srebrnych, 6 brązowych. Ponadto Ola Grzywacz została wybrana najlepszą zawodniczką mistrzostw a Michał Borkowski wywalczył brązowy medal w walkach Grand Champion – bez podziału na kategorie. Tak znaczący dorobek medalowy zapewnił naszej reprezentacji czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej, gdzie nieznacznie przegraliśmy z dużo liczniejszymi ekipami. Najlepiej zaprezentowała się Ola Grzywacz, która po raz pierwszy startowała jako posiadaczka czarnego pasa. Ola walczyła bardzo dojrzale, w kolejnych walkach rozpoczynała dosyć spokojnie pierwszą rundę by w drugiej zwiększyć tempo i zaznaczyć swoją przewagę. Mimo przeziębienia zdobyła trzy złote medale.

Największą niespodziankę sprawił senior Szymon Grabowski, który zwyciężył w dwóch formułach walki. Szymon, który stosunkowo późno rozpoczął treningi tangsoodo nie jest zawodnikiem walczącym technicznie. Posiada jednak styl walki bardzo niewygodny dla przeciwników i duże predyspozycje szybkościowe. Te cechy pozwoliły mu na osiągnięcie tak dobrego wyniku. Również dwa złote medale wywalczył Kuba Grzywacz ale obsada jego kategorii nie była tym razem zbyt silna.

Bardzo dobre zawody zaliczył Michał Borkowski, który imponował wysokimi kopnięciami, także obrotowymi. Po raz kolejny z dobrej strony pokazały się nasze młodziczki Wiktoria Rutkowska i Alicja Wiszniowska.

Szczególnie wysoko należy ocenić występ klubu Centrum w silnie obsadzonych konkursach form tradycyjnych. Nasi zawodnicy wygrali trzy na cztery kategorie, w których uczestniczyli. O ile zwycięstwa Wiktorii Rutkowskiej czy Oli Grzywacz nie były zaskoczeniem o tyle zwycięstwo Oliwi Pańczak należy uznać za miłą niespodziankę.

To był pierwszy powakacyjny start zawodników klubu Centrum, którzy udowodnili jak bardzo są wszechstronni, doskonale radzą sobie we wszystkich konkurencjach i to jest receptą na zdobywanie tak dużej liczby medali.
Szczegółowe wyniki:
SENIORZY:
Michał Borkowski: złoto semi, srebro light, srebro formy, brąz Grand Champion
Szymon Grabowski: złoto semi, złoto light
Piotr Olszewski: brąz formy, brąz light
Grzegorz Amanowicz: brąz semi

JUNIORZY
Ola Grzywacz: złoto semi, złoto light, złoto formy

KADECI
Kuba Grzywacz: złoto semi, złoto light
Oliwia Pańczak: złoto formy, srebro light, brąz semi
Zuzia Maj: srebro semi, srebro light

MŁODZICY
Wiktoria Rutkowska: złoto semi, złoto formy, srebro tech. szybkościowe, srebro tech. specjalne
Alicja Wiszniowska: złoto techniki specjalne, srebro formy, srebro tech. szybkościowe, brąz semi contact
Oskar Amanowicz: brąz techniki szybkościowe


« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Credo Studenta: Sztukę Walki będę wykorzystywał tylko do samoobrony, nie będęnigdy agresywny i nie będę nikogo obrażał.
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript