English version Strona główna

   Mistrzowskie tytuły w Częstochowie

W weekend 16-17 marca 2013 r. w Częstochowie odbyły się XX Otwarte Mistrzostwa Polski Polskiej Unii Taekwondo. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba 566 zawodników i zawodniczek z 35 klubów w tym 3 klubów zagranicznych z Austrii, Azerbejdżanu i Walii. FPTSD reprezentowało 16 zawodników i zawodniczek z Klubów Centrum Tang Soo Do Pionki oraz Centrum Walki TSD Warszawa, którzy zdobyli w sumie 16 medali (5 złotych, 10 srebrnych i 1 brązowy).
Wyniki naszych zawodników:
Agnieszka Smola – kadeci – złoto walki light contact,
Michał Borkowski – kadeci – złoto walki light contact, złoto formy otwarte, złoto techniki specjalne
Agnieszka Woźniak – srebro walki semi contact seniorek, brąz walki semi contact juniorek
Paulina Banaszek – srebro walki semi contact juniorek
Aleksandra Grzywacz – srebro semi contact kadetek Patryk Banaszek – złoto semi contact, srebro formy otwarte młodzików
Jakub Grzywacz – srebro semi contact młodzików
Wiktoria Rutkowska – srebro formy otwarte, srebro walki soft stick, srebro techniki szybkościowe

dzieci
Szymon Miller – srebro soft stick, srebro techniki szybkościowe dzieci
Ponadto na matach Hali Polonia wystąpili:
seniorzy: Grzegorz Amanowicz, Adrian Kryczka,
juniorzy: Artur Kozłowski, Adrian Orlik,
młodziczki: Natalia Amanowicz, Wiktoria Miller
dzieci: Jakub Płachta

trenerzy: Paulina Woźniak, Dariusz Sułek
W klasyfikacji generalnej w grupie kadetów nasz klub został sklasyfikowany na 3 miejscu.

Turniej był bardzo silnie obsadzony, kategorie były bardzo liczne, wystąpiło tutaj bardzo wielu utytułowanych zawodników. W pierwszym dniu zawodów rozegrano wszystkie konkurencje dzieci i młodzików oraz walki semi contact pozostałych kategorii. Dla nas był to „srebrny dzień”, nasi zawodnicy, w większości debiutanci w imprezie tak wysokiej rangi, wywalczyli tutaj aż 10 srebrnych medali. Najbardziej spektakularny sukces odnieśli młodzicy: Patryk Banaszek i Jakub Grzywacz. Obaj wystąpili w najliczniejszej kategorii liczącej ponad 30 zawodników. Walcząc bardzo efektownie eliminowali kolejnych rywali, by ostatecznie spotkać się w finale, wygrał Patryk a Kuba został udekorowany srebrnym medalem.

Agnieszka Woźniak po raz kolejny udowodniła, że jest zawodniczką nieobliczalną, może przegrać z każdym ale też z każdym może wygrać. Walcząc w swojej kategorii juniorek wywalczyła „zaledwie” brązowy medal. Ale walcząc w silniej obsadzonej grupie seniorek była o krok od wywalczenia złotego medalu. Przegrała jednym ostrzeżeniem z Agnieszką Smolak, reprezentujacą Tang Soo Do Warszawa. Paulina Banaszek i Ola Grzywacz, zdobywając srebrne medale potwierdziły swój duży potencjał w konkurencji walk.

Drugi dzień mistrzostw okazał się „wielkim” dniem Michała Borkowskiego. Michał we wszystkich konkurencjach, w których wziął udział zdobył złote medale „zaliczając” klasycznego hat tricka. W konkurencji walk ciągłych Michał walczył bardzo efektownie i skutecznie, zdobywając większość punktów wysokimi technikami nożnymi, przeważnie wykonywanymi na tzw. odejściu.

Każdy z zawodników zasługuje na duże słowa uznania. Niektórym zbrakło trochę szczęścia w końcówkach walk lub doświadczenia turniejowego, niektórzy trafili już w pierwszej walce na późniejszych finalistów kategorii.

W mistrzostwach nie wystąpiło kilku naszych najbardziej utytułowanych zawodników. Ich start z całą pewnością dostarczyłby nam jeszcze większych emocji i zdobyczy medalowych. Paulina Woźniak, która na początku tego roku przeszła planowany zabieg kolana, w Częstochowie pojawiła się nie w roli zawodniczki ale trenerki-sekundantki. Prowadzeni przez nią młodzi zawodnicy i zawodniczki bardzo znacząco dołożyli się do zdobyczy medalowych klubu.

« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript