English version Strona główna

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Taekwondo

W dniach 15-16 marca 2014 r. w Częstochowie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Taekwondo. W zawodach organizowanych przez Polską Unię Taekwondo wystartowało 635 zawodniczek i zawodników z prawie trzydziestu klubów polskich i trzech ekip zagranicznych Mołdawii, Ukrainy i Anglii. Imprezę zorganizowano w nowoczesnej Hali Sportowej przy ulicy Żużlowej. Bardzo dobrze wypadli zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, którzy startując w piętnastoosobowym składzie wywalczyli 20 medali: 5 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych.

Turniej był bardzo silnie obsadzony a kategorie były bardzo liczne. Najlepiej wypadły juniorki, które zdominowały dwie z trzech kategorii walk semi contact w tej grupie wiekowej. Mistrzyniami Polski zostały Agnieszka Woźniak i Małgorzata Abramowicz. To chyba jedne z największych sukcesów sportowych obu zawodniczek.

Trzy złote medale zawodnicy wywalczyli w konkurencji form tradycyjnych otwartych. Szczególnie miłą niespodziankę sprawił tutaj Patryk Banaszek, pokonując w finale 3 zawodników z Mołdawii, którzy zawsze prezentują bardzo wysoki poziom. Zresztą Patryk był najbardziej wszechstronnym zawodnikiem klubu, zdobył medale we wszystkich konkurencjach, w których brał udział. Cieszy tytuł Wicemistrzyni Polski w walkach semi contact seniorek wywalczony przez Paulinę Banaszek, cieszą medale naszych młodzików i juniorów: Artura Kozłowskiego, Adriana Orlika czy Kuby Grzywacza.

Żaden z medali nie był przypadkowy, każdy z nich został wywalczony w bardzo ciężkim „boju” i dlatego należy być dumnym z osiągniętego rezultatu. Troszkę brakowało szczęścia w losowaniach, troszeczkę przychylności sędziów w kluczowych momentach a dorobek medalowy mógłby być jeszcze bardziej okazały. Były też problemy zdrowotne, które nie tylko wyłączyły kilku zawodników ze startu ale także przeszkadzały podczas samych mistrzostw.

Był to jednak najlepszy z dotychczasowych występów klubu na Mistrzostwach Polski Taekwondo. Szczegółowy wykaz zdobytych medali: