English version Strona główna

   Międzynarodowe Mistrzostwa Polski TaekwondoW dniach 15-16 marca 2014 r. w Częstochowie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Taekwondo. W zawodach organizowanych przez Polską Unię Taekwondo wystartowało 635 zawodniczek i zawodników z prawie trzydziestu klubów polskich i trzech ekip zagranicznych Mołdawii, Ukrainy i Anglii. Imprezę zorganizowano w nowoczesnej Hali Sportowej przy ulicy Żużlowej. Bardzo dobrze wypadli zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, którzy startując w piętnastoosobowym składzie wywalczyli 20 medali: 5 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych.

Turniej był bardzo silnie obsadzony a kategorie były bardzo liczne. Najlepiej wypadły juniorki, które zdominowały dwie z trzech kategorii walk semi contact w tej grupie wiekowej. Mistrzyniami Polski zostały Agnieszka Woźniak i Małgorzata Abramowicz. To chyba jedne z największych sukcesów sportowych obu zawodniczek.

Trzy złote medale zawodnicy wywalczyli w konkurencji form tradycyjnych otwartych. Szczególnie miłą niespodziankę sprawił tutaj Patryk Banaszek, pokonując w finale 3 zawodników z Mołdawii, którzy zawsze prezentują bardzo wysoki poziom. Zresztą Patryk był najbardziej wszechstronnym zawodnikiem klubu, zdobył medale we wszystkich konkurencjach, w których brał udział. Cieszy tytuł Wicemistrzyni Polski w walkach semi contact seniorek wywalczony przez Paulinę Banaszek, cieszą medale naszych młodzików i juniorów: Artura Kozłowskiego, Adriana Orlika czy Kuby Grzywacza.

Żaden z medali nie był przypadkowy, każdy z nich został wywalczony w bardzo ciężkim „boju” i dlatego należy być dumnym z osiągniętego rezultatu. Troszkę brakowało szczęścia w losowaniach, troszeczkę przychylności sędziów w kluczowych momentach a dorobek medalowy mógłby być jeszcze bardziej okazały. Były też problemy zdrowotne, które nie tylko wyłączyły kilku zawodników ze startu ale także przeszkadzały podczas samych mistrzostw.

Był to jednak najlepszy z dotychczasowych występów klubu na Mistrzostwach Polski Taekwondo. Szczegółowy wykaz zdobytych medali:
Seniorzy:
Marek Czapka: złoto formy otwarte, srebro formy tradycyjne taekwondo
Paulina Banaszek: srebro semi -170, brąz light +64

Juniorzy:
Gosia Abramowicz: złoto semi +170, srebro light +64
Aga Woźniak: złoto semi -160, brąz light +64
Michał Borkowski: złoto formy otwarte, brąz semi +185, brąz light -78
Artur Kozłowski: brąz semi -175, brąz light -66
Adrian Orlik: srebro light -78

Młodzicy:
Patryk Banaszek: złoto formy otwarte, srebro szybkościówki, brąz dosiężne, brąz semi -150
Kuba Grzywacz: srebro semi -150

Dzieci:
Wiktoria Rutkowska: srebro soft stick

Udział: Grzegorz Amanowicz, Adrian Kryczka, Ola Grzywacz, Kuba Płachta, Natalia Amanowicz.« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Tang Soo Do to sztuka samoobrony wywodząca się z Korei
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript