English version Strona główna

   Międzynarodowe Mistrzostwa Polski TaekwondoW dniach 15-16 marca 2014 r. w Częstochowie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Taekwondo. W zawodach organizowanych przez Polską Unię Taekwondo wystartowało 635 zawodniczek i zawodników z prawie trzydziestu klubów polskich i trzech ekip zagranicznych Mołdawii, Ukrainy i Anglii. Imprezę zorganizowano w nowoczesnej Hali Sportowej przy ulicy Żużlowej. Bardzo dobrze wypadli zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, którzy startując w piętnastoosobowym składzie wywalczyli 20 medali: 5 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych.

Turniej był bardzo silnie obsadzony a kategorie były bardzo liczne. Najlepiej wypadły juniorki, które zdominowały dwie z trzech kategorii walk semi contact w tej grupie wiekowej. Mistrzyniami Polski zostały Agnieszka Woźniak i Małgorzata Abramowicz. To chyba jedne z największych sukcesów sportowych obu zawodniczek.

Trzy złote medale zawodnicy wywalczyli w konkurencji form tradycyjnych otwartych. Szczególnie miłą niespodziankę sprawił tutaj Patryk Banaszek, pokonując w finale 3 zawodników z Mołdawii, którzy zawsze prezentują bardzo wysoki poziom. Zresztą Patryk był najbardziej wszechstronnym zawodnikiem klubu, zdobył medale we wszystkich konkurencjach, w których brał udział. Cieszy tytuł Wicemistrzyni Polski w walkach semi contact seniorek wywalczony przez Paulinę Banaszek, cieszą medale naszych młodzików i juniorów: Artura Kozłowskiego, Adriana Orlika czy Kuby Grzywacza.

Żaden z medali nie był przypadkowy, każdy z nich został wywalczony w bardzo ciężkim „boju” i dlatego należy być dumnym z osiągniętego rezultatu. Troszkę brakowało szczęścia w losowaniach, troszeczkę przychylności sędziów w kluczowych momentach a dorobek medalowy mógłby być jeszcze bardziej okazały. Były też problemy zdrowotne, które nie tylko wyłączyły kilku zawodników ze startu ale także przeszkadzały podczas samych mistrzostw.

Był to jednak najlepszy z dotychczasowych występów klubu na Mistrzostwach Polski Taekwondo. Szczegółowy wykaz zdobytych medali:
Seniorzy:
Marek Czapka: złoto formy otwarte, srebro formy tradycyjne taekwondo
Paulina Banaszek: srebro semi -170, brąz light +64

Juniorzy:
Gosia Abramowicz: złoto semi +170, srebro light +64
Aga Woźniak: złoto semi -160, brąz light +64
Michał Borkowski: złoto formy otwarte, brąz semi +185, brąz light -78
Artur Kozłowski: brąz semi -175, brąz light -66
Adrian Orlik: srebro light -78

Młodzicy:
Patryk Banaszek: złoto formy otwarte, srebro szybkościówki, brąz dosiężne, brąz semi -150
Kuba Grzywacz: srebro semi -150

Dzieci:
Wiktoria Rutkowska: srebro soft stick

Udział: Grzegorz Amanowicz, Adrian Kryczka, Ola Grzywacz, Kuba Płachta, Natalia Amanowicz.« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript