English version Strona główna

   Mistrzostwa Świata Kickboxingu w DublinieW dniach 27 sierpnia do 3 września 2016 w Dublinie, Irlandia, odbyły się Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów w Kickboxingu. Na starcie tej bardzo prestiżowej imprezy stanęło prawie półtora tysiąca zawodników z 47 krajów, którzy rywalizowali we wszystkich możliwych formułach, od form przy muzyce, poprzez formuły planszowe aż do ringowych włącznie.

W Kadrze Polski wystąpiła trójka zawodników z Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki. Dwójka z nich: Michał Borkowski i Ola Grzywacz dotarła aż do ćwierćfinałów. Tutaj jednak, w walkach o wejście do strefy medalowej nasi kickbokserzy ulegli wymagającym przeciwnikom i ostatecznie zostali sklasyfikowani na miejscach piątych. Biorąc pod uwagę liczną obsadę kategorii i wysoki poziom rywalizacji to bardzo dobry wynik.Najbliżej medalu był walczący w pointfightingu juniorów -89 kg Michał Borkowski. W walce o podium nie sprostał zawodnikowi włoskiemu. Początek walki nie był dla Michała korzystny, jego znacznie niższy ale zwinniejszy przeciwnik wypracował kilkupunktową przewagę, której niestety nie udało się odrobić. Jeszcze kilkanaście sekund przed końcem trzeciej rundy nasz zawodnik mógł wyrównać i liczyć na dogrywkę ale sędziowie zaliczyli punkt Włochowi, który ostatecznie wygrał 12:10. Bardzo efektownie przez eliminacje walk light contact juniorek -50 kg przeszła Aleksandra Grzywacz. Ola, walcząc bardzo rozważnie pokonała jednogłośnie zawodniczkę z Hiszpanii. Niestety w ćwierćfinale musiała uznać wyższość utytułowanej zawodniczki ze Słowenii. Szczęścia w losowaniu nie miał nasz kadet starszy Patryk Banaszek, który w obu formułach musiał brać udział w przedwalkach. Po zaciętych pojedynkach zwyciężył odpowiednio: w pointfightingu 8:7 z zawodnikiem ze Stanów Zjednoczonych i w light contact 2:1 z zawodnikiem z Irlandii. Niestety drugiego dnia mistrzostw przegrał nieznacznie swoje pojedynki z Anglikiem i Węgrem i ostatecznie został sklasyfikowany na 9 miejscach obu formuł.

Wyjazd na mistrzostwa Michała Borkowskiego został w całości sfinansowany ze środków Kadry Polski zaś wyjazd Oli Grzywacz i Patryka Banaszka został dofinansowany przez Wójta Gminy Pionki Mirosława Ziółka

« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Czarny pas chroni tylko 2 cm twego tyłka... Resztę musisz chronić sam...
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript