English version Strona główna

   Mistrzostwa Polski PointfightinguW dniach 27-29 kwietnia 2018 w podwarszawskim Mysiadle odbyły się Mistrzostwa Polski Kickboxingu Pointfighting Kadetów, Juniorów, Seniorów i Kick Light Kadetów, w których wystąpiło w sumie 533 zawodników z 74 klubów Polskiego Związku Kickboxingu.

Swoją przynależność do czołówki krajowej formuły pointfighting potwierdzili zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, którzy zdobyli cztery tytuły Mistrzów Polski, jeden tytuł wicemistrzowski i trzy brązowe medale. Ponadto Patryk Banaszek, który po raz czwarty z rzędu sięgnął po tytuł mistrzowski, został wybrany najlepszym kadetem starszym. Patryk walcząc po raz ostatni w tej kategorii wiekowej, wszystkie pojedynki wygrał przed czasem przez przewagę techniczną.

Oliwia Pańczak obroniła zeszłoroczny tytuł mistrzyni po zwycięstwie w finale z koleżanką klubową Wiktorią Rutkowską. Swój pierwszy tytuł mistrzostw Polski kickboxingu wywalczyła Zuzanna Maj.

Największą niespodziankę sprawiła nasza najmłodsza reprezentantka Alicja Wiszniowska, która zwyciężyła w bardzo ładnym stylu w licznej i „rozciągniętej w czasie” kategorii -42kg kadetek młodszych. Systematyczna praca i determinacja przyniosły tak wspaniały efekt. Pozostali zawodnicy walczyli na swoim poziomie i możemy być zadowoleni z ich postawy na matach Centrum Sportu w Mysiadle.

Szczegółowe wyniki:
MISTRZOWIE POLSKI
Patryk Banaszek - kadeci starsi -69kg
Zuzanna Maj - kadetki starsze +65kg
Oliwia Pańczak - kadetki starsze -42kg
Alicja Wiszniowska - kadetki młodsze -42kg

WICEMISTRZOWIE POLSKI
Wiktoria Rutkowska - kadeci starsi -42kg

BRĄZOWE MEDALE
Szymon Grabowski - seniorzy -79kg
Kuba Płachta - kadeci starsi +69kg
Kacper Trzos - kadeci starsi -63kg

UDZIAŁ - Oskar Amanowicz
Do mistrzostw zgłoszony był również junior Kuba Grzywacz, który jednak z przyczyn niezależnych nie mógł być obecny na rejestracji i nie został dopuszczony do startu.

Udział zawodników w mistrzostwach w Mysiadle odbył się w ramach realizacji zadania publicznego „Organizacja udziału reprezentacji powiatu radomskiego w kickboxingu i taekwondo w zawodach wojewódzkich i centralnych” i został sfinansowany ze środków Powiatu Radomskiego.« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Credo Studenta: Sztukę Walki będę wykorzystywał tylko do samoobrony, nie będęnigdy agresywny i nie będę nikogo obrażał.
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript