English version Strona główna

Mistrzostwa Polski Pointfightingu

W dniach 27-29 kwietnia 2018 w podwarszawskim Mysiadle odbyły się Mistrzostwa Polski Kickboxingu Pointfighting Kadetów, Juniorów, Seniorów i Kick Light Kadetów, w których wystąpiło w sumie 533 zawodników z 74 klubów Polskiego Związku Kickboxingu.

Swoją przynależność do czołówki krajowej formuły pointfighting potwierdzili zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, którzy zdobyli cztery tytuły Mistrzów Polski, jeden tytuł wicemistrzowski i trzy brązowe medale. Ponadto Patryk Banaszek, który po raz czwarty z rzędu sięgnął po tytuł mistrzowski, został wybrany najlepszym kadetem starszym. Patryk walcząc po raz ostatni w tej kategorii wiekowej, wszystkie pojedynki wygrał przed czasem przez przewagę techniczną.

Oliwia Pańczak obroniła zeszłoroczny tytuł mistrzyni po zwycięstwie w finale z koleżanką klubową Wiktorią Rutkowską. Swój pierwszy tytuł mistrzostw Polski kickboxingu wywalczyła Zuzanna Maj.

Największą niespodziankę sprawiła nasza najmłodsza reprezentantka Alicja Wiszniowska, która zwyciężyła w bardzo ładnym stylu w licznej i „rozciągniętej w czasie” kategorii -42kg kadetek młodszych. Systematyczna praca i determinacja przyniosły tak wspaniały efekt. Pozostali zawodnicy walczyli na swoim poziomie i możemy być zadowoleni z ich postawy na matach Centrum Sportu w Mysiadle.