English version Strona główna

   Mistrzostwa Polski PointfightinguW dniach 27-29 kwietnia 2018 w podwarszawskim Mysiadle odbyły się Mistrzostwa Polski Kickboxingu Pointfighting Kadetów, Juniorów, Seniorów i Kick Light Kadetów, w których wystąpiło w sumie 533 zawodników z 74 klubów Polskiego Związku Kickboxingu.

Swoją przynależność do czołówki krajowej formuły pointfighting potwierdzili zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, którzy zdobyli cztery tytuły Mistrzów Polski, jeden tytuł wicemistrzowski i trzy brązowe medale. Ponadto Patryk Banaszek, który po raz czwarty z rzędu sięgnął po tytuł mistrzowski, został wybrany najlepszym kadetem starszym. Patryk walcząc po raz ostatni w tej kategorii wiekowej, wszystkie pojedynki wygrał przed czasem przez przewagę techniczną.

Oliwia Pańczak obroniła zeszłoroczny tytuł mistrzyni po zwycięstwie w finale z koleżanką klubową Wiktorią Rutkowską. Swój pierwszy tytuł mistrzostw Polski kickboxingu wywalczyła Zuzanna Maj.

Największą niespodziankę sprawiła nasza najmłodsza reprezentantka Alicja Wiszniowska, która zwyciężyła w bardzo ładnym stylu w licznej i „rozciągniętej w czasie” kategorii -42kg kadetek młodszych. Systematyczna praca i determinacja przyniosły tak wspaniały efekt. Pozostali zawodnicy walczyli na swoim poziomie i możemy być zadowoleni z ich postawy na matach Centrum Sportu w Mysiadle.

Szczegółowe wyniki:
MISTRZOWIE POLSKI
Patryk Banaszek - kadeci starsi -69kg
Zuzanna Maj - kadetki starsze +65kg
Oliwia Pańczak - kadetki starsze -42kg
Alicja Wiszniowska - kadetki młodsze -42kg

WICEMISTRZOWIE POLSKI
Wiktoria Rutkowska - kadeci starsi -42kg

BRĄZOWE MEDALE
Szymon Grabowski - seniorzy -79kg
Kuba Płachta - kadeci starsi +69kg
Kacper Trzos - kadeci starsi -63kg

UDZIAŁ - Oskar Amanowicz
Do mistrzostw zgłoszony był również junior Kuba Grzywacz, który jednak z przyczyn niezależnych nie mógł być obecny na rejestracji i nie został dopuszczony do startu.

Udział zawodników w mistrzostwach w Mysiadle odbył się w ramach realizacji zadania publicznego „Organizacja udziału reprezentacji powiatu radomskiego w kickboxingu i taekwondo w zawodach wojewódzkich i centralnych” i został sfinansowany ze środków Powiatu Radomskiego.« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript