English version Strona główna

   Obóz Tang Soo Do 2014W dniach od 10 do 14 lipca niemal 30 osobowa grupa zawodników, rodziców i osób towarzyszących reprezentujących kluby Tang Soo Do ze Stanisławowa, Poświętnego, Wołomina i Góry Kalwarii wzięła udział w Letnim Obozie Tang Soo Do w Górach Świętokrzyskich. Organizatorem i kierownikiem obozu był Jacek Kesler, lider klubu Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów/Poświętne. Kadrę instruktorską i wychowawczą stanowili Jacek Kesler, Damian Buczek (obaj TSD „Ronin”) oraz Michał Majewski (trener klubu TSD Wołomin). Przez dwa dni wspierał równieżtrener Dariusz Sułek 2 dan, trener klubu TSD Pionki.

Trener Dariusz Sułek poprowadził bardzo ciekawy trening z zakresu walki sportowej w formule semi-contact, za co serdecznie dziękujemy.

Uczestnicy letniego zgrupowania byli zakwaterowani w ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym gdzie do dyspozycji mieli komfortowo urządzone pokoje, stołówkę, świetlice oraz pozostałe obiekty ośrodka jak boiska, place zabaw, miejsca na ogniska i grill itp. Do dyspozycji mieliśmy również kryty basen. Jednak najważniejszym dla nas miejscem była znajdująca się nad basenem sala fitness, gdzie codziennie odbywały się treningi.

Głównym celem obozu były treningi przygotowujące do egzaminów na kolejne stopnie gup w Tang Soo Do. Egzaminy te odbyły się w sobotę 12 lipca przed Szefem naszej Federacji Mistrzem Marcinem Kostyrą 4 dan, któremu towarzyszył trener Adam Ponachajba 1 dan, a który troszkę podzielił się swoją wiedzą z zakresu samoobrony przed naszymi zawodnikami. Egzaminy trwały bardzo długo, od śniadania aż do obiadu, ale i liczba zdających nie była mała. Wszyscy przystępujący do testu na wyższe stopnie gup w TSD złożyli go z wynikiem pozytywnym, choć pojawiły się u niektórych sugestie na co powinni zwrócić uwagę.

Obóz to nie tylko jednak treningi i egzaminy, ale czas na wypoczynek i relaks. I tak oprócz wspomnianych kąpieli na basenie, gier zręcznościowych czy wizyt na placu zabaw i boiskach ośrodka atrakcją wyjazdu było ognisko, festyn w Nowej Słupii a ostatniego dnia wyjście na szlak pieszy. W poniedziałek weszliśmy pieszo pod górę szlakiem na Święty Krzyż gdzie zobaczyliśmy Klasztor na Świętym Krzyżu oraz rumowisko skalne zwane „Gołoborze”. Stamtąd ruszyliśmy pieszo w dół na drugą stronę góry docierając do Średniowiecznej Osady w Hucie Szklanej.

W osadzie czekało nas mnóstwo atrakcji. Nie licząc zwiedzania osady i stanowisk, gdzie „ówcześni rzemieślnicy” przybliżali nam trud swojej pracy braliśmy udział w wybranych warsztatach gdzie samodzielnie mogliśmy dawnym sposobem wykuć na pamiątkę sobie coś w żelazie, przygotować i upiec podpłomyka czy np. tradycyjną metodą ulepić miseczki itp. Czekały na nas również „świętokrzyskie harce” czyli gry i konkursy. Mogliśmy postrzelać z łuku do tarczy, zagrać z liną czy odbyć wyścig na średniowiecznych szczudłach. Dało to mnóstwo frajdy uczestnikom. Po wizycie w Średniowiecznej Osadzie ruszyliśmy ciuchcią z wagonikami na szczyt Świętego Krzyża, by zejść na drugą stronę, gdzie zaparkowaliśmy pojazdy, którymi udaliśmy się w drogę powrotną do swoich domów.

Te kilka dni minęło bardzo szybko i bardzo miło. Ledwo przyjechaliśmy a już trzeba było wracać. Na pewno pozostaną nam we wspomnieniach i na fotkach.

Zapraszamy na Facebook do pooglądania zdjęć z wyjazdu
Jak wspomniano wyżej grono osób złożyło pozytywnie egzamin na kolejne stopnie gup w TSD. Promocję na wyższe stopnie uzyskali:
1. Damian Buczek Stanisławów - na 1 gup, czerwony pas z 1 czarną belką
2. Kamil Pasik Stanisławów – na 3 gup , czerwony pas z 3 czarnymi belkami
3. Wiktoria Banaszek Wołomin – na 3 gup , czerwony pas z 3 czarnymi belkami
4. Monika Banaszek Wołomin – na 3 gup , czerwony pas z 3 czarnymi belkami
5. Filip Szymaszczyk Wołomin – na 3 gup, czerwony pas z 3 czarnymi belkami
6. Karolina Piatikow Wołomin - na 4 gup, zielony pas z 1 czarną belką
7. Emil Zawistowski Góra Kalwaria – na 5 gup, zielony pas z 2 czarnymi belkami
8. Natalia Gawryś Poświętne – na 6 gup, zielony pas z 3 czarnymi belkami
9. Mateusz Pasik Stanisławów – na 6 gup, zielony pas z 3 czarnymi belkami
10. Dominik Kaim Stanisławów – na 6 gup, zielony pas z 3 czarnymi belkami
11. Szymon Szulc Stanisławów – na 6 gup, zielony pas z 3 czarnymi belkami
12. Karol Zawistowski Góra Kalwaria – na 6 gup, zielony pas z 3 czarnymi belkami
13. Krzysztof Woś Góra Kalwaria – na 6 gup, zielony pas z 3 czarnymi belkami
14. Damian Szczęsny Poświętne – na 8 gup, pas niebieski
15. Adrian Suchocki Stanisławów – na 8 gup, pas niebieski
16. Jakub Suchocki Stanisławów – na 8 gup, pas niebieski
17. Ernest Suchocki Stanisławów – na 8 gup, pas niebieski
Odbyły się egzaminy cząstkowe. Po jednej belce na pomarańczowym pasie otrzymali
Jakub Słowik i Jakub Kozłowski ze Stanisławowa, oraz jedną belkę na białym pasie Igor Rachalewski z Poświętnego.« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


W walce nie kieruj się dumą czy emocjami, ale wartościami, rozsądkiem i honorem.
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript