English version Strona główna

   Polish Open Cup TKD w OpoluW przedostatni weekend listopada odbyła się jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez taekwondo w Polsce - Międzynarodowy Turniej Polish Open Cup w Opolu. W zawodach, które zorganizowano w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym, wystartowało 537 zawodniczek i zawodników z 24 klubów z Polski i cztery ekipy zagraniczne z Mołdawii, Kazachstanu, Ukrainy oraz Argentyny. Bardzo dobrze w tym doborowym gronie zaprezentowała się piętnastoosobowa reprezentacja Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, w skład której obok bardziej doświadczonych zawodników, weszło kilku debiutantów. Nasi reprezentanci zdobyli w sumie 12 medali: 3 złote, 4 srebrne i 5 brązowych.

Najlepiej zaprezentowała się Małgorzata Abramowicz, która pomimo problemów zdrowotnych zdobyła złoto i srebro w walkach juniorek. Najbardziej obawialiśmy się o kondycję fizyczną Gosi, gdyż w ostatnim czasie przyjmowała ona antybiotyk. Mimo osłabienia fizycznego nasza zawodniczka zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i odniosła kolejny ważny sukces w swojej karierze sportowej.

Również nie zawiódł Michał Borkowski, który w imponującym stylu zwyciężył w walkach semi contact juniorów, pokonując zawodników, z którymi przegrywał na poprzednich turniejach taekwondo. Walkę finałową Michał rozstrzygnął przez przewagę techniczną. Największą niespodziankę sprawiła jednak Natalia Amanowicz, zdobywając złoty medal w walkach młodziczek. Natalia, która do tej pory w walkach występowała ze zmiennym powodzeniem, tym razem nie dała, żadnych szans rywalkom, imponując skutecznymi wysokimi kopnięciami na głowę.

Wśród debiutantów najlepiej zaprezentowała się Oliwia Pańczak, która zdobyła swój pierwszy medal na międzynarodowej imprezie.

Szczegółowe wyniki:
Małgorzata Abramowicz: złoto light contact +64kg, srebro semi contact +170cm juniorek
Michał Borkowski: złoto semi contact +185cm, brąz formy otwarte juniorów
Natalia Amanowicz: złoto semi contact -140cm, brąz techniki specjalne młodziczek
Ola Grzywacz: brąz semi contact – 165cm, brąz light contact -50kg kadetek
Agnieszka Woźniak: srebro semi contact -160 cm juniorek
Patryk Banaszek: srebro techniki szybkościowe młodzików
Wiktoria Rutkowska: srebro formy otwarte dzieci
Oliwia Pańczak: brąz techniki szybkościowe młodziczek
Oskar Amanowicz, Zuzanna Maj, Natalia Siczek, Jakub Płachta, Jakub Grzywacz, Kacper Trzos, Grzegorz Amanowicz – udział.« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Przychodź punktualnie na trening. Spóźnieniem okazujesz brak szacunku dla Trenera i swoich kolegów (koleżanek)
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript