English version Strona główna

   Puchar Polski Taekwondo w OpoluKapitalny występ zawodników Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki w Pucharze Polski Taekwondo w Opolu, który odbył się w dniach 18-19 listopada 2017 w Opolu. Reprezentanci klubu zdobyli aż 21 medali: 9 złotych, 8 srebrnych i 4 brązowe a Ola Grzywacz została wybrana najlepszą juniorką zawodów.

W zawodach wzięło udział 510 zawodników z 25 klubów krajowych i dwie drużyny zagraniczne – Mołdawia i Czechy. Poziom rywalizacji, jak zwykle w Opolu, był bardzo wysoki.

Pierwszego dnia zawodów bardzo udanie zaprezentowała się trójka naszych młodzików, która wywalczyła 5 medali: 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy. Wiktoria Rutkowska, w pożegnalnym występie w młodziczkach pokazała w walkach dużą dojrzałość, wygrywając najtrudniejsze pojedynki taktyką. Swój wielki dzień miała Alicja Wiszniowska, która zdobyła medale we wszystkich konkurencjach technicznych. Trochę zabrakło szczęścia w walkach, gdzie już w pierwszym pojedynku trafiła na najlepszą zawodniczkę tej kategorii z klubu Orient. Niedawno Ala przegrała 6 punktami. Tym razem porażka jednym punktem po dogrywce, ale mogło być odwrotnie. Należy też pochwalić całą trójkę za występ w formach. Dwa miejsca na podium, nieznacznie za czarnym pasem z drużyny pokazowej Mołdawi mówią tutaj same za siebie.

Drugiego dnia bezkonkurencyjni byli kadeci, którzy wygrali wszystkie trzy swoje kategorie wagowe w light contact a w walkach semi contact zdominowali kategorię open obstawiając dwa najwyższe stopnie podium. Większość pojedynków tej drugiej formuły zakończyli przez przewagi techniczne. Ponownie zaimponował Patryk Banaszek, który wywalczył komplet złotych medali. Warto dodać, że nie mieszcząc się w swoim limicie wagowym, musiał rywalizować w kategorii light contact open, gdzie czekali na niego wyjątkowo rośli rywale.

Niezwykle imponująco zaprezentowali się nasi reprezentanci w bardzo silnie obsadzonych konkursach układów otwartych. W kategorii juniorów zwyciężyła Ola Grzywacz a w pozostałych kategoriach zdobyliśmy podwójnie 2 i 3 miejsca, ustępując jedynie bardzo silnym reprezentantom Mołdawii.

Indywidualnie w całym turnieju najlepiej zaprezentowała się Ola Grzywacz, która oprócz wspomnianego złota w formach, wywalczyła też złoto w light conatact i srebro w semi contact. Taki dorobek medalowy zapewnił jej tytuł najlepszej juniorki zawodów. Wśród seniorów najlepiej wypadł Michał Borkowski, który bez najmniejszych problemów wygrał semi contact open. Niestety w zwycięskim półfinale light contact open doznał kontuzji stopy, która wykluczyła go z udziału w walce finałowej i niestety z treningów w najbliższym okresie.

To był najlepszy występ TSD Pionki w historii dotychczasowych startów w Pucharze Polski Taekwondo PUT w Opolu, który zakończył tegoroczny bardzo udany sezon startowy.

Szczegółowe wyniki:
SENIORZY
Michał Borkowski: złoto semi +185, srebro light +84kg, srebro formy
Piotr Olszewski: brąz formy, brąz light -60kg
Szymon Grabowski: srebro light -78kg

JUNIORZY
Ola Grzywacz: złoto light -50kg, złoto formy, srebro semi -160cm
Tomek Wierzbicki: udział

KADECI
Patryk Banaszek: złoto light +66kg, złoto semi +170cm,
Kacper Trzos: złoto light -60kg, srebro semi +170
Kuba Grzywacz: złoto light -54kg
Oliwia Pańczak: srebro formy
Zuzia Maj: brąz formy

MŁODZICY
Wiktoria Rutkowska: złoto walki, brąz formy otwarte
Alicja Wiszniowska: złoto tech.specjalne, srebro formy otwarte, srebro tech.szybkościowe
Oskar Amanowicz: udział.

Wyjazd na zawody został sfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu: „Wspieranie szkolenia sportowego kadry wojewódzkiej w wybranych klubach sportowych Mazowsza, wytypowanych na podstawie osiągniętych wyników sportowych w systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży” oraz przez Burmistrza Miasta Pionki w ramach zadania publicznego: „Upowszechnianie Kultury Fizycznej i Sportu”.

« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


W walce nie kieruj się dumą czy emocjami, ale wartościami, rozsądkiem i honorem.
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript