English version Strona główna

   Taekwondo Polish Open Cup 201817 medali: 5 złotych, 10 srebrnych i 2 brązowe zawodników Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki w międzynarodowym turnieju Taekwondo Polish Open Cup, który odbył się 18 listopada 2018 w Opolu.

W zawodach wystąpiło blisko sześciuset uczestników z 31 klubów krajowych oraz Irlandii, Czech, Białorusi, Rosji, Mołdawii a nawet Korei Południowej. Jak widać ze statystyk medalowych nasi reprezentanci walczyli głównie o najwyższe stawki, dochodząc 15 razy do finałów. Mimo, że „tylko” pięciokrotnie stanęli na najwyższym stopniu podium to jednak z pozostałych medalowych zdobyczy też należy być bardzo zadowolonym, gdyż poziom rywalizacji był naprawdę wysoki.

Najbardziej spektakularnie zaprezentował się zdobywca trzech złotych medali Kuba Płachta, który większość pojedynków w formule semi contact rozstrzygnął przez przewagę techniczną. Dominował również w formule ciągłej, mimo niepełnej dyspozycji fizycznej. Jeszcze dwa dni przed zawodami miał bardzo wysoką gorączkę. Kolejny świetny występ zanotowała seniorka Ola Grzywacz, która zwyciężyła w formule semi contact a w light contact zdobyła srebro, nieznacznie ulegając w finale posiadającej V dan, reprezentantce Irlandii. Występ Oli był na tyle udany, że została powołana do reprezentowania Polskiej Unii Taekwondo w towarzyskim meczu z reprezentacją Irlandii, który odbył się na zakończenie zawodów. Irlandki zwyciężyły 7:3 a Ola, jako jedyna wygrała swój pojedynek.

Wysoką dyspozycję potwierdziły również Wiktoria Rutkowska i Alicja Wiszniowska, które wprawdzie przegrały swoje pojedynki finałowe, ale przeciwniczki były tego dnia po prostu poza ich zasięgiem.

Pozostali nasi zawodnicy walczyli na swoim poziomie, kończąc zawody na różnych poziomach rywalizacji. Szczególnie ci najmłodsi zyskali cenne doświadczenia.

Trzeba też wspomnieć o kolejnym udanym starcie naszych zawodników w konkursach form tradycyjnych otwartych, gdzie we wszystkich kategoriach wiekowych wystąpili w finałach.

Szczegółowe wyniki:
SENIORZY
Ola Grzywacz: złoto semi -165 cm, srebro light -54kg, srebro formy otwarte
Szymon Grabowski: srebro semi -185 cm, srebro light -82kg
Piotr Olszewski: srebro light -64kg
Grzegorz Amanowicz: udział

JUNIORZY
Zuzia Maj: srebro formy otwarte, brąz light +61kg
Oliwia Pańczak: udział

KADECI
Jakub Płachta: złoto semi +175cm, złoto light +64kg, złoto tech. specjalne, brąz formy otwarte
Wiktoria Rutkowska: srebro semi -160 cm, srebro formy otwarte
Oskar Amanowicz: udział

MŁODZICY
Alicja Wiszniowska: złoto formy otwarte, srebro semi +155cm
Jakub Klimowicz: srebro formy otwarte
Milena Prokop: udział


« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript