English version Strona główna

   6 medali dla TSD Pionki w Ostrowcu Św.Wspaniała passa zawodników pionkowskiego Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do. W 06-08 czerwca , w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w formule pointfighting i lightcontact. Na starcie imprezy stanęło ponad stu osiemdziesięciu zawodników z aż czterdziestu klubów Polskiego Związku Kickboxingu.

Doskonale spisali się nasi juniorzy, którzy wywalczyli w sumie 6 medali: 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy. W formule pointfighting Mistrzami Polski zostali:
Artur Kozłowski -69kg
Michał Borkowski -79kg
Agnieszka Woźniak -70kg

Ponadto Adrian Orlik wywalczył tytuł wicemistrzowski w kategorii -74kg.

W formule lightcontact nasi zawodnicy wywalczyli dwa medale:
Michał Borkowski – srebrny -79kg
Agnieszka Woźniak – brązowy -70kg.

Tak wspaniałe osiągnięcia indywidualne zapewniły naszemu klubowi 3 miejsce w klasyfikacji punktowej klubów. Mistrzostwa były bardzo wymagające, kategorie były silnie i licznie obsadzone szczególnie w walkach lightcontact. Wszystkie pojedynki składały się z trzech dwuminutowych rund, tak więc trzeba było wykazać się nie tylko wysokim poziomem technicznym ale także dobrą kondycją. Pierwszego dnia zawodów najpierw odbyły się wszystkie walki pointfighting a bezpośrednio po nich rozpoczęto rywalizację lightcontact. W efekcie dochodziło do sytuacji, że zawodnik, który zgłosił swój udział w obu formułach i stoczył już wcześniej 3-4 walki, spotykał się z wypoczętym rywalem, który dopiero rozpoczynał swój udział w zawodach. W walkach pointfighting nasi zawodnicy udowodnili, że absolutnie zaliczają się do czołówki krajowej nie tylko tangsoodo czy taekwondo ale także kickboxingu. Walki eliminacyjne często wygrywali dużą różnicą punktową, nawet przed czasem. Zeszłoroczny, trochę sensacyjny Mistrz Polski Artur Kozłowski ponownie wywalczył tytuł, spotykając się w finale z bardzo dobrym zawodnikiem z Gorzowa Wielkopolskiego, członkiem Kadry Polski taekwondo ITF. Pozostała trójka debiutowała na zawodach kickboxingu takiej rangi, walczyła bez kompleksów, na swoim poziomie. Michał Borkowski, który zdobywał wiele punktów wysokimi kopnięciami na głowę, umiejętnie urozmaicał walki akcjami ręcznymi. Aga Woźniak przez dwie pierwsze rundy finału nieznacznie przegrywała by w trzeciej wyrównać i w samej końcówce pokonać przeciwniczkę sprytnymi „skrótami”.

Adrian Orlik po wygraniu półfinału przez przewagę techniczną w finale trafił na bardzo wysokiego zawodnika specjalizującego się w „full contact” i niestety nie poradził sobie z bardzo inteligentnie walczącym rywalem zdobywając tytuł wicemistrzowski.

W lightcontact -79kg miłą niespodziankę sprawił nasz „najcięższy” Michał Borkowski, który jeszcze na początku tego roku startował w kategorii kadetów. Imponując wysokimi kopnięciami i niezłą techniką bokserską, eliminował kolejnych silnie uderzających przeciwników, dochodząc do finału. W finale obaj przeciwnicy walczyli z dużym respektem do siebie, Michał unikał silnych ciosów bokserskich i długich wymian. Jego przeciwnik z klubu XFight Piaseczno, któremu sekundował sam Piotr Siegoczyński (pierwszy polski Mistrz Świata w kickboxingu), bardzo szczelnie chowając się za gardą unikał technik nożnych Michała. Zasłużenie, choć nieznacznie przegrał Michał ale zdobyty tytuł Wicemistrza Polski jest dla niego wielkim sukcesem. Tym samym nawiązał on do największego sukcesu w lightcontact, jaki odniosła dwa lata temu Paulina Woźniak, która jako pierwsza z naszego klubu „przecierała szlaki” w walkach kickboxingu.

Artur Kozłowski w eliminacjach (1/32) zdemolował przeciwnika technikami nożnymi, obrotowymi i bocznymi na korpus, oraz okrężnymi na głowę. W 1/16 Artur nie sprostał jednak zawodnikowi z Ożarowskiej Szkoły Kickboxingu, przegrywając po dodaniu przez sędziów przeciwnikowi punktów za drugie wyjście za matę. A szkoda, gdyż następny przeciwnik i wejście do strefy medalowej było absolutnie w jego zasięgu. Występ w Ostrowcu, to wielki sukces samych zawodników i całego Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do. Zawodnicy z kadra trenerską włożyli wiele trudu i systematycznego treningu w przygotowanie do tej imprezy. Cieszymy się, że Pionki, dzięki tak udanym startom stają się coraz bardziej znane na arenie ogólnopolskiej, także za sprawą występów w kickboxingu.

tekst: Dariusz Sułek

« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


W walce nie kieruj się dumą czy emocjami, ale wartościami, rozsądkiem i honorem.
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript