English version Strona główna

   Mistrzostwa Polski Północnej Taekwon-do PUTW ostatnią sobotę października (2016) w Ostródzie odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej Taekwon-do, które zorganizował jeden z wiodących klubów Polskiej Unii Taekwondo – "Gladius". W mistrzostwach wystąpiło 185 zawodników z 16 silnych klubów, wywodzących się nie tylko z taekwondo ale także z tangsoodo i kickboxingu. Bardzo dobrze w tym gronie zaprezentowała się 12-osobowa reprezentacja pionkowskiego Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do, która wywalczyła w sumie 20 medali: 7 złotych, 6 srebrnych i 7 brązowych.Najlepiej zaprezentowali się Ola Grzywacz i Patryk Banaszek, którzy wywalczyli po dwa złote medale a ponadto zdobyli puchary dla najlepszych zawodników mistrzostw: Ola w kategorii kobiet a Patryk w kategorii mężczyzn. Ola wygrała obie formuły walki: semi i light contact, prezentując wszystkie swoje walory a więc skuteczne techniki ręczne, dobrą pracę nóg i zmysł taktyczny.Patryk, który wzrostowo mieści się na granicy kategorii -170cm, postanowił trochę eksperymentalnie wystąpić w silniej obsadzonej kategorii +170cm. Przyszło mu tutaj rywalizować z zawodnikami znacznie wyższymi od siebie. Zakładaliśmy, że w finale Patryk może spotkać się z najlepszym zawodnikiem gospodarzy, który w okresie wakacji, trenując z czołówką polskiego pointfightingu, poczynił niesamowite postępy. Po wygraniu trzech walk turniejowych, otwierających drogę do walki o złoty medal, tak się właśnie stało. Pierwsze dwie rundy walki finałowej to nieznaczna przewaga przeciwnika. Patryk kontrolował wynik, choć w pierwszej rundzie był moment, w którym tracił do rywala aż 3 punkty. Trzecia runda była już popisem naszego zawodnika, który narzucił swój styl walki przeciwnikowi i wygrał zasłużenie. Warto odnotować fakt, że po skończonej walce obaj finaliści zostali nagrodzeni głośnymi brawami. To była chyba najciekawsza i najlepsza technicznie walka całych mistrzostw.Pozostali nasi zawodnicy wystąpili na swoim poziomie i w większości wywalczyli to, co aktualnie mogli wywalczyć. Bardzo cieszą wszystkie zdobycze medalowe, szczególnie w konkursie form tradycyjnych otwartych, gdzie mieliśmy nawet po dwóch zawodników na podium młodzików i kadetów. Dwóch zawodników mieliśmy też na najwyższych stopniach podium walk light contact kadetów -48kg. Cieszą coraz lepsze występy seniorów.Największym objawieniem tego turnieju okazała się Alicja Wiszniowska, która w swoim debiucie w walkach młodziczek na imprezie tak wysokiej rangi od razu sięgnęła po złoty medal.Szczegółowe wyniki:
Seniorzy
Piotr Olszewski: srebro light contact -66kg
Grzegorz Amanowicz: brąz semi -175cm
Szymon Grabowski: brąz light contact -78kgJuniorzy
Ola Grzywacz: złoto semi -160cm, złoto light contact -50kg, srebro formy

Kadeci
Patryk Banaszek: złoto semi +170cm, złoto formy
Kuba Grzywacz: złoto light contact -48kg, brąz semi -170cm
Kacper Trzos: srebro semi -170cm, srebro light contact -48kg, brąz formy

Młodzicy
Alicja Wiszniowska: złoto semi -150cm, brąz formy
Wiktoria Rutkowska: złoto formy, brąz tech. szybkościowe, brąz semi -145cm
Julia Czachor: srebro tech. szybkościowe -145 cm
Kuba Płachta: srebro semi +155cm
Oskar Amanowicz: udział

Wyjazd zawodników na mistrzostwa odbył się w ramach realizacji zadania publicznego: „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo z terenu Gminy Miasto Pionki”.
Warto podkreślić, że zawodnicy Centrum Tang Soo Do są również w trakcie realizacji ogólnopolskiego programu „Klub” finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Credo Studenta: Sztukę Walki będę wykorzystywał tylko do samoobrony, nie będęnigdy agresywny i nie będę nikogo obrażał.
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript