English version Strona główna

   Mistrzostwa Polski Północnej Taekwon-do PUTW ostatnią sobotę października (2016) w Ostródzie odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej Taekwon-do, które zorganizował jeden z wiodących klubów Polskiej Unii Taekwondo – "Gladius". W mistrzostwach wystąpiło 185 zawodników z 16 silnych klubów, wywodzących się nie tylko z taekwondo ale także z tangsoodo i kickboxingu. Bardzo dobrze w tym gronie zaprezentowała się 12-osobowa reprezentacja pionkowskiego Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do, która wywalczyła w sumie 20 medali: 7 złotych, 6 srebrnych i 7 brązowych.Najlepiej zaprezentowali się Ola Grzywacz i Patryk Banaszek, którzy wywalczyli po dwa złote medale a ponadto zdobyli puchary dla najlepszych zawodników mistrzostw: Ola w kategorii kobiet a Patryk w kategorii mężczyzn. Ola wygrała obie formuły walki: semi i light contact, prezentując wszystkie swoje walory a więc skuteczne techniki ręczne, dobrą pracę nóg i zmysł taktyczny.Patryk, który wzrostowo mieści się na granicy kategorii -170cm, postanowił trochę eksperymentalnie wystąpić w silniej obsadzonej kategorii +170cm. Przyszło mu tutaj rywalizować z zawodnikami znacznie wyższymi od siebie. Zakładaliśmy, że w finale Patryk może spotkać się z najlepszym zawodnikiem gospodarzy, który w okresie wakacji, trenując z czołówką polskiego pointfightingu, poczynił niesamowite postępy. Po wygraniu trzech walk turniejowych, otwierających drogę do walki o złoty medal, tak się właśnie stało. Pierwsze dwie rundy walki finałowej to nieznaczna przewaga przeciwnika. Patryk kontrolował wynik, choć w pierwszej rundzie był moment, w którym tracił do rywala aż 3 punkty. Trzecia runda była już popisem naszego zawodnika, który narzucił swój styl walki przeciwnikowi i wygrał zasłużenie. Warto odnotować fakt, że po skończonej walce obaj finaliści zostali nagrodzeni głośnymi brawami. To była chyba najciekawsza i najlepsza technicznie walka całych mistrzostw.Pozostali nasi zawodnicy wystąpili na swoim poziomie i w większości wywalczyli to, co aktualnie mogli wywalczyć. Bardzo cieszą wszystkie zdobycze medalowe, szczególnie w konkursie form tradycyjnych otwartych, gdzie mieliśmy nawet po dwóch zawodników na podium młodzików i kadetów. Dwóch zawodników mieliśmy też na najwyższych stopniach podium walk light contact kadetów -48kg. Cieszą coraz lepsze występy seniorów.Największym objawieniem tego turnieju okazała się Alicja Wiszniowska, która w swoim debiucie w walkach młodziczek na imprezie tak wysokiej rangi od razu sięgnęła po złoty medal.Szczegółowe wyniki:
Seniorzy
Piotr Olszewski: srebro light contact -66kg
Grzegorz Amanowicz: brąz semi -175cm
Szymon Grabowski: brąz light contact -78kgJuniorzy
Ola Grzywacz: złoto semi -160cm, złoto light contact -50kg, srebro formy

Kadeci
Patryk Banaszek: złoto semi +170cm, złoto formy
Kuba Grzywacz: złoto light contact -48kg, brąz semi -170cm
Kacper Trzos: srebro semi -170cm, srebro light contact -48kg, brąz formy

Młodzicy
Alicja Wiszniowska: złoto semi -150cm, brąz formy
Wiktoria Rutkowska: złoto formy, brąz tech. szybkościowe, brąz semi -145cm
Julia Czachor: srebro tech. szybkościowe -145 cm
Kuba Płachta: srebro semi +155cm
Oskar Amanowicz: udział

Wyjazd zawodników na mistrzostwa odbył się w ramach realizacji zadania publicznego: „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo z terenu Gminy Miasto Pionki”.
Warto podkreślić, że zawodnicy Centrum Tang Soo Do są również w trakcie realizacji ogólnopolskiego programu „Klub” finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript


Fatal error: 'break' not in the 'loop' or 'switch' context in /users/0003/tsd/www/tangsoodo.pl/stat/Php/log_function.php on line 680