English version Strona główna

   Puchar Europy Kickboxingu WAKOWiosna 2016 to intensywny okres startowy zawodników pionkowskiego Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do. Po występach w indywidualnych i drużynowych mistrzostwach Polski taekwon-do, przeplecionych startem w Pucharze Świata Kickboxingu WAKO w Austrii przyszedł czas na Puchar Europy Kickboxingu WAKO. Turniej ten odbył się w dniach 30 kwietnia do 1 maja w pobliskim Ostrowcu Świętokrzyskim. Niestety na starcie tej, w założeniach prestiżowej imprezy, nie stanęła aż tak duża liczba zawodników, jakiej należałoby się spodziewać. Wystąpiło niewiele ponad czterystu zawodników z ponad siedemdziesięciu klubów, z pięciu krajów europejskich. W rozłożeniu na kilka formuł walki poszczególne kategorie nie były więc zbyt licznie obsadzone a nawet zdarzały się przypadki braku rywali dla niektórych zawodników. Klub Centrum wystawił do walk pointfighting na matach Ostrowca siedmiu reprezentantów ze wszystkich grup wiekowych od kadeta młodszego do seniora włącznie.Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, zdobywając w sumie 11 medali: 4 złote, 6 srebrnych i 1 brązowy.

Najlepiej wypadł Patryk Banaszek, który wywalczył dwa złote medale, pokonując w finałach swojej kategorii i wyższej bardzo silnych zawodników z czołówki krajowej, z którymi do tej pory jeszcze nie wygrał. Również po dwa, ale srebrne medale wywalczyli Kuba Grzywacz i Kacper Trzos. Obaj zawodnicy wystąpili w stosunkowo licznie obsadzonych kategoriach, przegrywając walki finałowe dopiero po dogrywkach. Bardzo odważnie w kategoriach seniorów poczynał sobie Artur Kozłowski, który wywalczył srebro i brąz.Szczegółowe wyniki:

Patryk Banaszek – kadet starszy: złoto -57kg, złoto -63kg
Michał Borkowski – junior: złoto -89kg
Ola Grzywacz – junior: złoto -50kg
Kuba Grzywacz – kadet starszy: srebro -47kg, srebro -52kg
Kacper Trzos – kadet młodszy: srebro -42kg, srebro -47kg
Artur Kozłowski – senior: srebro -79kg, brąz -74kg
Wiktoria Rutkowska – kadet młodszy: srebro -32kg

Udział zawodników w Pucharze Europy został dofinansowany przez Burmistrza Miasta Pionki w ramach zadania „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo”.« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Tang Soo Do to sztuka samoobrony wywodząca się z Korei
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript