English version Strona główna

Puchar Europy Kickboxingu WAKO

Wiosna 2016 to intensywny okres startowy zawodników pionkowskiego Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do. Po występach w indywidualnych i drużynowych mistrzostwach Polski taekwon-do, przeplecionych startem w Pucharze Świata Kickboxingu WAKO w Austrii przyszedł czas na Puchar Europy Kickboxingu WAKO. Turniej ten odbył się w dniach 30 kwietnia do 1 maja w pobliskim Ostrowcu Świętokrzyskim. Niestety na starcie tej, w założeniach prestiżowej imprezy, nie stanęła aż tak duża liczba zawodników, jakiej należałoby się spodziewać. Wystąpiło niewiele ponad czterystu zawodników z ponad siedemdziesięciu klubów, z pięciu krajów europejskich. W rozłożeniu na kilka formuł walki poszczególne kategorie nie były więc zbyt licznie obsadzone a nawet zdarzały się przypadki braku rywali dla niektórych zawodników. Klub Centrum wystawił do walk pointfighting na matach Ostrowca siedmiu reprezentantów ze wszystkich grup wiekowych od kadeta młodszego do seniora włącznie.

Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, zdobywając w sumie 11 medali: 4 złote, 6 srebrnych i 1 brązowy.

Najlepiej wypadł Patryk Banaszek, który wywalczył dwa złote medale, pokonując w finałach swojej kategorii i wyższej bardzo silnych zawodników z czołówki krajowej, z którymi do tej pory jeszcze nie wygrał. Również po dwa, ale srebrne medale wywalczyli Kuba Grzywacz i Kacper Trzos. Obaj zawodnicy wystąpili w stosunkowo licznie obsadzonych kategoriach, przegrywając walki finałowe dopiero po dogrywkach. Bardzo odważnie w kategoriach seniorów poczynał sobie Artur Kozłowski, który wywalczył srebro i brąz.

Wiktoria Rutkowska – kadet młodszy: srebro -32kg

Udział zawodników w Pucharze Europy został dofinansowany przez Burmistrza Miasta Pionki w ramach zadania „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo”.