English version Strona główna

   Piaseczno Open 2015Nie zwalniają tempa zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do. Tym razem wystąpili w ogólnopolskich zawodach kickboxingu kadetów i dzieci „Piaseczno Open”. Zawody odbyły się w sobotę 28 marca 2015 roku w Sali GOSIR w Piasecznie a ich organizatorem był czołowy polski klub kickboxingu „X fight”.

Zgodnie z trzyletnią tradycją turniej zorganizowano na kilka tygodni przed Mistrzostwami Polski Kadetów i jest on traktowany jako ostatni poważny sprawdzian formy przed tą właśnie imprezą. Dlatego na starcie stanęło blisko dwustu zawodników z kilkunastu bardzo silnych ośrodków Polskiego Związku Kickboxingu, wśród nich wielu członków Kadry Polski. Poziom zmagań był bardzo wysoki a o medale było niezwykle trudno.

Bardzo dobrze w tym gronie zaprezentowała się reprezentacja pionkowskiego klubu, która wywalczyła 10 medali indywidualnych ( 2 złote, 3 srebrne, 5 brązowych) i jeden srebrny w walkach drużynowych. Ponadto, debiutujący w grupie kadetów młodszych Szymon Miller, wywalczył tytuł najlepszego zawodnika w tej właśnie grupie wiekowej. Szymon, który przypomnijmy dwa tygodnie wcześniej wywalczył tytuł Mistrza Polski taekwondo, w swoim kickboxerskim debiucie zdobył złoty i srebrny medal w walkach indywidualnych.

Ponadto wraz z Kacprem Trzosem i Jakubem Płachtą, trochę niespodziewanie, wywalczył srebrny medal w walkach drużynowych. Chłopcy odprawili z kwitkiem kilka silnych drużyn, przegrywając dopiero w finale z drużyną gospodarzy. Wśród kadetów starszych najlepiej wypadł Kuba Grzywacz, zdobywając złoty i srebrny medal w walkach poitfighting i brązowy medal w light contact. W naszym składzie, z różnych względów, nie wystąpiło kilku czołowych zawodników a mimo to wypadliśmy nadspodziewanie dobrze.

Najtrudniej o medale było w rywalizacji dzieci. Kategorie były bardzo liczne, nawet po trzydziestu kilku zawodników. Tutaj najlepiej wypadła Alicja Wiszniowska, która nieznacznie przegrywając walkę półfinałową, wywalczyła brązowy medal. O krok od medalu była nasza drużyna dzieci starszych ( Alicja Wiszniewska, Filip Jaroszek, Karol Woźniak), która wśród 32 teamów uplasowała się na 4 miejscu.

Sponsorami wyjazdu na zawody byli Rodzice, część opłat startowych została sfinansowana ze środków własnych klubu, pochodzących z comiesięcznych składek.

Szczegółowe wyniki:
Kadeci starsi
Jakub Grzywacz – złoto pointfighting -47kg, srebro -42kg, brąz lightcontact -47kg
Asia Maciejewska – brąz poitfighting +65kg

Kadeci młodsi
Szymon Miller – złoto pointfighting -37kg, srebro -32kg, najlepszy zawodnik
Kacper Trzos – srebro pointfighting -37kg, brąz -42kg
Jakub Płachta – brąz poitfighting +47kg
Drużyna: Szymon Miller, Kacper Trzos, Jakub Płachta – srebro poitfighting

Dzieci starsze
Alicja Wiszniewska – brąz
Filip Jaroszek, Bartek Brydziński – miejsce 5-8
Karol Woźniak, Julia Rdzanek, Daria Słomka - udział


« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Tang Soo Do to sztuka samoobrony wywodząca się z Korei
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript