English version Strona główna

Piaseczno Open 2015

Nie zwalniają tempa zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do. Tym razem wystąpili w ogólnopolskich zawodach kickboxingu kadetów i dzieci „Piaseczno Open”. Zawody odbyły się w sobotę 28 marca 2015 roku w Sali GOSIR w Piasecznie a ich organizatorem był czołowy polski klub kickboxingu „X fight”.

Zgodnie z trzyletnią tradycją turniej zorganizowano na kilka tygodni przed Mistrzostwami Polski Kadetów i jest on traktowany jako ostatni poważny sprawdzian formy przed tą właśnie imprezą. Dlatego na starcie stanęło blisko dwustu zawodników z kilkunastu bardzo silnych ośrodków Polskiego Związku Kickboxingu, wśród nich wielu członków Kadry Polski. Poziom zmagań był bardzo wysoki a o medale było niezwykle trudno.

Bardzo dobrze w tym gronie zaprezentowała się reprezentacja pionkowskiego klubu, która wywalczyła 10 medali indywidualnych ( 2 złote, 3 srebrne, 5 brązowych) i jeden srebrny w walkach drużynowych. Ponadto, debiutujący w grupie kadetów młodszych Szymon Miller, wywalczył tytuł najlepszego zawodnika w tej właśnie grupie wiekowej. Szymon, który przypomnijmy dwa tygodnie wcześniej wywalczył tytuł Mistrza Polski taekwondo, w swoim kickboxerskim debiucie zdobył złoty i srebrny medal w walkach indywidualnych.

Ponadto wraz z Kacprem Trzosem i Jakubem Płachtą, trochę niespodziewanie, wywalczył srebrny medal w walkach drużynowych. Chłopcy odprawili z kwitkiem kilka silnych drużyn, przegrywając dopiero w finale z drużyną gospodarzy. Wśród kadetów starszych najlepiej wypadł Kuba Grzywacz, zdobywając złoty i srebrny medal w walkach poitfighting i brązowy medal w light contact. W naszym składzie, z różnych względów, nie wystąpiło kilku czołowych zawodników a mimo to wypadliśmy nadspodziewanie dobrze.

Najtrudniej o medale było w rywalizacji dzieci. Kategorie były bardzo liczne, nawet po trzydziestu kilku zawodników. Tutaj najlepiej wypadła Alicja Wiszniowska, która nieznacznie przegrywając walkę półfinałową, wywalczyła brązowy medal. O krok od medalu była nasza drużyna dzieci starszych ( Alicja Wiszniewska, Filip Jaroszek, Karol Woźniak), która wśród 32 teamów uplasowała się na 4 miejscu.

Sponsorami wyjazdu na zawody byli Rodzice, część opłat startowych została sfinansowana ze środków własnych klubu, pochodzących z comiesięcznych składek.