English version Strona główna

   Piaseczno Open 2015Nie zwalniają tempa zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do. Tym razem wystąpili w ogólnopolskich zawodach kickboxingu kadetów i dzieci „Piaseczno Open”. Zawody odbyły się w sobotę 28 marca 2015 roku w Sali GOSIR w Piasecznie a ich organizatorem był czołowy polski klub kickboxingu „X fight”.

Zgodnie z trzyletnią tradycją turniej zorganizowano na kilka tygodni przed Mistrzostwami Polski Kadetów i jest on traktowany jako ostatni poważny sprawdzian formy przed tą właśnie imprezą. Dlatego na starcie stanęło blisko dwustu zawodników z kilkunastu bardzo silnych ośrodków Polskiego Związku Kickboxingu, wśród nich wielu członków Kadry Polski. Poziom zmagań był bardzo wysoki a o medale było niezwykle trudno.

Bardzo dobrze w tym gronie zaprezentowała się reprezentacja pionkowskiego klubu, która wywalczyła 10 medali indywidualnych ( 2 złote, 3 srebrne, 5 brązowych) i jeden srebrny w walkach drużynowych. Ponadto, debiutujący w grupie kadetów młodszych Szymon Miller, wywalczył tytuł najlepszego zawodnika w tej właśnie grupie wiekowej. Szymon, który przypomnijmy dwa tygodnie wcześniej wywalczył tytuł Mistrza Polski taekwondo, w swoim kickboxerskim debiucie zdobył złoty i srebrny medal w walkach indywidualnych.

Ponadto wraz z Kacprem Trzosem i Jakubem Płachtą, trochę niespodziewanie, wywalczył srebrny medal w walkach drużynowych. Chłopcy odprawili z kwitkiem kilka silnych drużyn, przegrywając dopiero w finale z drużyną gospodarzy. Wśród kadetów starszych najlepiej wypadł Kuba Grzywacz, zdobywając złoty i srebrny medal w walkach poitfighting i brązowy medal w light contact. W naszym składzie, z różnych względów, nie wystąpiło kilku czołowych zawodników a mimo to wypadliśmy nadspodziewanie dobrze.

Najtrudniej o medale było w rywalizacji dzieci. Kategorie były bardzo liczne, nawet po trzydziestu kilku zawodników. Tutaj najlepiej wypadła Alicja Wiszniowska, która nieznacznie przegrywając walkę półfinałową, wywalczyła brązowy medal. O krok od medalu była nasza drużyna dzieci starszych ( Alicja Wiszniewska, Filip Jaroszek, Karol Woźniak), która wśród 32 teamów uplasowała się na 4 miejscu.

Sponsorami wyjazdu na zawody byli Rodzice, część opłat startowych została sfinansowana ze środków własnych klubu, pochodzących z comiesięcznych składek.

Szczegółowe wyniki:
Kadeci starsi
Jakub Grzywacz – złoto pointfighting -47kg, srebro -42kg, brąz lightcontact -47kg
Asia Maciejewska – brąz poitfighting +65kg

Kadeci młodsi
Szymon Miller – złoto pointfighting -37kg, srebro -32kg, najlepszy zawodnik
Kacper Trzos – srebro pointfighting -37kg, brąz -42kg
Jakub Płachta – brąz poitfighting +47kg
Drużyna: Szymon Miller, Kacper Trzos, Jakub Płachta – srebro poitfighting

Dzieci starsze
Alicja Wiszniewska – brąz
Filip Jaroszek, Bartek Brydziński – miejsce 5-8
Karol Woźniak, Julia Rdzanek, Daria Słomka - udział


« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript