English version Strona główna

Czech Open w Pradze

W dniach 24-25.10. 2014 r. w Pradze odbył się międzynarodowy turniej kickboxingu – Czech Open. Na starcie tej prestiżowej imprezy stanęło ponad pięciuset zawodników z 15 krajów, nie tylko europejskich. Rywalizowano w trzech formułach walk: pointfighting, light contact i kick light, we wszystkich kategoriach wiekowych od kadeta młodszego do weterana włącznie. Obsada turnieju była bardzo silna, w Sparta Arena pojawiło się wielu utytułowanych zawodników, między innymi aktualni mistrzowie i medaliści Mistrzostw Świata z Rimini. Najliczniej obsadzona była formuła pointfighting i w niej było najtrudniej o medale. Rewelacyjnie spisała się czwórka zawodników pionkowskiego Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do, która zdobyła w sumie pięć miejsc na podium. Najlepiej wypadł Patryk Banaszek, który wygrał kategorię -42kg kadetów młodszych a w kategorii - 47kg wywalczył drugie miejsce.

Wyniki pozostałych zawodników:
Jakub Grzywacz – 3 miejsce pointfighting -47kg kadeci młodsi,
Aleksandra Grzywacz – 3 miejsce light contact -50kg kadetki starsze,
Paulina Banaszek – 3 miejsce pointfighting +70kg seniorki.

Patryk Banaszek w drodze do zwycięstwa musiał pokonać między innymi mistrza świata z Rimini oraz brązowego medalistę, z którym przegrał we Włoszech medal w ćwierćfinale. Obaj pokonani kickbokserzy reprezentowali słynną węgierską Akademię Pointfightingu – Kiraly Team. Tak naprawdę kategorie wagowe -42kg i -47kg zostały zdominowane przez zawodników z Kiraly Team i z naszego klubu. Do strefy medalowej, oprócz Patryka, doszedł też Kuba Grzywacz, który wywalczył odpowiednio 3 i 4 miejsce. To było niesamowite uczucie gdy nasi młodzi tangsoodocy tak udanie rywalizowali ze słynnymi Węgrami, dzieląc się z nimi równo miejscami na podium.

Blisko medalu w pointfightingu -55kg była też Ola Grzywacz. Ola prowadziła przez cały czas walki półfinałowej z zawodniczką z Wielkiej Brytanii. Niestety znowu zadziałało „fatum drugiej rundy” ,w ostatnich sekundach jej przeciwniczka doprowadziła do wyrównania i musiała odbyć się dogrywka, którą Ola przegrała. W efekcie nasza zawodniczka musiała walczyć o brązowy medal i tutaj natrafiła na bardzo dobrą zawodniczkę z LKSW Dan Świdnik, z którą jeszcze do tej pory nie wygrała. Mimo bardzo ambitnej postawy ( jeszcze 20 sekund przed końcem walki był remis) Ola została pokonana, zdobywając 4 miejsce. Jesteśmy zadowoleni z wyjazdu do Pragi nie tylko z osiągniętych wyników sportowych ale także ze zdobycia nowych doświadczeń i obserwacji, które powinny zaprocentować w przyszłości.