English version Strona główna

   Czech Open w PradzeW dniach 24-25.10. 2014 r. w Pradze odbył się międzynarodowy turniej kickboxingu – Czech Open. Na starcie tej prestiżowej imprezy stanęło ponad pięciuset zawodników z 15 krajów, nie tylko europejskich. Rywalizowano w trzech formułach walk: pointfighting, light contact i kick light, we wszystkich kategoriach wiekowych od kadeta młodszego do weterana włącznie. Obsada turnieju była bardzo silna, w Sparta Arena pojawiło się wielu utytułowanych zawodników, między innymi aktualni mistrzowie i medaliści Mistrzostw Świata z Rimini. Najliczniej obsadzona była formuła pointfighting i w niej było najtrudniej o medale. Rewelacyjnie spisała się czwórka zawodników pionkowskiego Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do, która zdobyła w sumie pięć miejsc na podium. Najlepiej wypadł Patryk Banaszek, który wygrał kategorię -42kg kadetów młodszych a w kategorii - 47kg wywalczył drugie miejsce.

Wyniki pozostałych zawodników:
Jakub Grzywacz – 3 miejsce pointfighting -47kg kadeci młodsi,
Aleksandra Grzywacz – 3 miejsce light contact -50kg kadetki starsze,
Paulina Banaszek – 3 miejsce pointfighting +70kg seniorki.

Patryk Banaszek w drodze do zwycięstwa musiał pokonać między innymi mistrza świata z Rimini oraz brązowego medalistę, z którym przegrał we Włoszech medal w ćwierćfinale. Obaj pokonani kickbokserzy reprezentowali słynną węgierską Akademię Pointfightingu – Kiraly Team. Tak naprawdę kategorie wagowe -42kg i -47kg zostały zdominowane przez zawodników z Kiraly Team i z naszego klubu. Do strefy medalowej, oprócz Patryka, doszedł też Kuba Grzywacz, który wywalczył odpowiednio 3 i 4 miejsce. To było niesamowite uczucie gdy nasi młodzi tangsoodocy tak udanie rywalizowali ze słynnymi Węgrami, dzieląc się z nimi równo miejscami na podium.

Blisko medalu w pointfightingu -55kg była też Ola Grzywacz. Ola prowadziła przez cały czas walki półfinałowej z zawodniczką z Wielkiej Brytanii. Niestety znowu zadziałało „fatum drugiej rundy” ,w ostatnich sekundach jej przeciwniczka doprowadziła do wyrównania i musiała odbyć się dogrywka, którą Ola przegrała. W efekcie nasza zawodniczka musiała walczyć o brązowy medal i tutaj natrafiła na bardzo dobrą zawodniczkę z LKSW Dan Świdnik, z którą jeszcze do tej pory nie wygrała. Mimo bardzo ambitnej postawy ( jeszcze 20 sekund przed końcem walki był remis) Ola została pokonana, zdobywając 4 miejsce. Jesteśmy zadowoleni z wyjazdu do Pragi nie tylko z osiągniętych wyników sportowych ale także ze zdobycia nowych doświadczeń i obserwacji, które powinny zaprocentować w przyszłości.

« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript


Fatal error: 'break' not in the 'loop' or 'switch' context in /users/0003/tsd/www/tangsoodo.pl/stat/Php/log_function.php on line 680