English version Strona główna

Podwójny puchar świata dla Jakuba Płachty

W dniach 16-19 maja 2019 w Budapeszcie odbył się 25 Puchar Świata Kickboxingu, w którym zgłoszono ponad trzy tysiące zawodników z ponad czterdziestu krajów.

Rewelacyjnie zaprezentował się zawodnik Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, Jakub Płachta, który zdobył dwa puchary w walkach light contact kadetów starszych. Pierwszy złoty medal wywalczył na rozpoczęcie zawodów w piątek, w kategorii +57 kg kadetów starszych dla zawodników posiadających maksymalnie 5 stopień kickboxingu.

Drugi złoty medal wywalczył w ostatnim dniu zawodów, w regularnej kategorii kadetów starszych +69kg. To wielki sukces naszego młodego zawodnika, który debiutował w Pucharze Świata Kickboxingu. Kuba wystąpił również w walkach poitfighting ale niestety przegrał swoje walki eliminacyjne kończąc rywalizację poza podium. Podczas tych zawodów w składzie reprezentacji Polski seniorek pointfighting wystąpiła Aleksandra Grzywacz. Ola, która dwa lata temu również w Budapeszcie zdobyła Puchar Świata walk light contact juniorek tym razem debiutowała jako seniorka. W obu kategoriach wagowych (-50kg i -55kg), do których została zgłoszona zaprezentowała się godnie wygrywając dwie walki eliminacyjne ale w ćwierćfinałach musiała uznać wyższość ekspresyjnie walczących zawodniczek z Włoch i Grecji. Tym samym zakończyła rywalizację poza podium i została sklasyfikowana na piątych miejscach.

Ola jest pierwszą zawodniczką pionkowskiego klubu, która wystąpiła w reprezentacji Polski seniorek. Wyjazd na Puchar Świata Jakuba Płachty odbył się w ramach realizacji zadania publicznego „Upowszechnianie Kultury Fizycznej i Sportu” i został sfinansowany przez Wójta Gminy Pionki Mirosława Ziółka. Wyjazd Aleksandry Grzywacz odbył się w ramach Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu.