English version Strona główna

   Podwójny puchar świata dla Jakuba PłachtyW dniach 16-19 maja 2019 w Budapeszcie odbył się 25 Puchar Świata Kickboxingu, w którym zgłoszono ponad trzy tysiące zawodników z ponad czterdziestu krajów.

Rewelacyjnie zaprezentował się zawodnik Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, Jakub Płachta, który zdobył dwa puchary w walkach light contact kadetów starszych. Pierwszy złoty medal wywalczył na rozpoczęcie zawodów w piątek, w kategorii +57 kg kadetów starszych dla zawodników posiadających maksymalnie 5 stopień kickboxingu.

Drugi złoty medal wywalczył w ostatnim dniu zawodów, w regularnej kategorii kadetów starszych +69kg. To wielki sukces naszego młodego zawodnika, który debiutował w Pucharze Świata Kickboxingu. Kuba wystąpił również w walkach poitfighting ale niestety przegrał swoje walki eliminacyjne kończąc rywalizację poza podium. Podczas tych zawodów w składzie reprezentacji Polski seniorek pointfighting wystąpiła Aleksandra Grzywacz. Ola, która dwa lata temu również w Budapeszcie zdobyła Puchar Świata walk light contact juniorek tym razem debiutowała jako seniorka. W obu kategoriach wagowych (-50kg i -55kg), do których została zgłoszona zaprezentowała się godnie wygrywając dwie walki eliminacyjne ale w ćwierćfinałach musiała uznać wyższość ekspresyjnie walczących zawodniczek z Włoch i Grecji. Tym samym zakończyła rywalizację poza podium i została sklasyfikowana na piątych miejscach.

Ola jest pierwszą zawodniczką pionkowskiego klubu, która wystąpiła w reprezentacji Polski seniorek. Wyjazd na Puchar Świata Jakuba Płachty odbył się w ramach realizacji zadania publicznego „Upowszechnianie Kultury Fizycznej i Sportu” i został sfinansowany przez Wójta Gminy Pionki Mirosława Ziółka. Wyjazd Aleksandry Grzywacz odbył się w ramach Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu.

« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript