English version Strona główna

   Dominacja TSD Pionki w Pucharze Polski Kickboxingu31.05.2014 w Pułtusku odbył się Puchar Polski Kadetów w Kickboxingu w formule pointfighting i light contact. W zawodach wystartowało prawie stu dwudziestu zawodników z 13 klubów. Rewelacyjnie spisała się trójka młodych zawodników z Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki. Patryk Banaszek zdobył dwa Puchary Polski w pointfighting i light contact kadetów młodszych -42kg, Ola Grzywacz zdobyła Puchar Polski w pointfighting -55kg i złoty medal w light contact -50kg kadetów starszych a Kuba Grzywacz wywalczył Puchar Polski w light contact i srebrny medal w pointfighting -37 kg kadetów młodszych.

Ponadto Patryk i Kuba wraz z Pauliną Juźwicką z Klubu Taekwon-do Tradycyjnego wywalczyli pierwsze miejsce w turnieju drużynowym pointfighting kadetów młodszych a Ola Grzywacz wraz z Pawłem Zdunem (DAN Świdnik) i Oskarem Zawiślakiem (Klub Taekwon-do Tradycyjnego) wgrała turniej drużynowy pointfighting kadetów starszych. Tak wspaniałe osiągnięcia zapewniły naszej zaledwie trzyosobowej reprezentacji drugie miejsce w klasyfikacji medalowej klubów.

To był „genialny” start naszych młodych kickboxerów. Mimo, że mamy bardzo intensywny i „napięty” sezon startowy, postanowiliśmy wystartować w Pułtusku. Bo aby być najlepszym trzeba walczyć z najlepszymi. A tych najlepszych można spotkać właśnie na turniejach Polskiego Związku Kickboxingu bo poziom sportowy kadetów jest tutaj bardzo wysoki.

Patryk Banaszek, który jest aktualnym wicemistrzem Polski kadetów młodszych w obu formułach, nie dał szans swoim rywalom walcząc bardzo pewnie i efektownie, mimo, że ostatni tydzień spędził na szkolnym wyjeździe i nie brał udziału w treningach. Możemy tylko żałować, że w Pułtusku nie pojawił się aktualny Mistrz Polski bo na pewno byłoby jeszcze ciekawiej.

Szansę konfrontacji z aktualnym Mistrzem Polski kategorii -37 kg light contact otrzymał za to Kuba Grzywacz. Podobnie jak dwa miesiące temu na Mistrzostwach Polski w Lubawie i tym razem Kuba trafił na tego samego zawodnika z XFight Piaseczno już w pierwszej rundzie. Porażka oznaczała odpadnięcie z turnieju. W Lubawie Kuba przegrał nie zdobywając medalu ale w Pułtusku było odwrotnie. Jednogłośne, chociaż niełatwe zwycięstwo otworzyło mu drogę do kolejnych pojedynków i w efekcie Kuba wywalczył Puchar Polski. W pointfightingu Kuba również doszedł do finału ale tutaj po bardzo emocjonującej dogrywce musiał uznać wyższość rywala stając na drugim stopniu podium.

Nasza kadetka starsza Ola Grzywacz przełamała wreszcie fatum „drugiej rundy” w pointfightingu. Podczas kilu ostatnich turniejów najwyższej rangi w pierwszej rundzie zwykle obejmowała nawet kilkupunktowe prowadzenie, które traciła w drugiej, doznając porażek. Tutaj w finale Ola nieznacznie wygrała pierwszą rundę by w drugiej utrzymać prowadzenie aż do końca. Niestety w light contact nie było dla niej przeciwniczki i nie było możliwości weryfikacji aktualnej formy w tej formule naszej mistrzyni. Przypomnijmy, że Ola jest aktualną Mistrzynią Polski Kickboxingu kadetów w formule light contact -50kg. Jeżeli doliczymy do tego udane starty naszych młodych zawodników w rywalizacji drużynowej obu kategorii wiekowych to udział w Pucharze Polski w Pułtusku należy uznać jako rewelacyjny.

Warto podkreślić bardzo dobrą organizację zawodów, które dodatkowo były połączone z turniejem na pałki piankowe dla dzieci. Szczególnie wysoko należy ocenić poziom sędziowania w walkach pointfighting.

« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Czarny pas chroni tylko 2 cm twego tyłka... Resztę musisz chronić sam...
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript