English version Strona główna

   Mistrzostwa Świata w KickboxinguW dniach 6 do 14 września 2014 r. we włoskim Rimini odbyły się Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów w Kickboxingu. Na starcie tej bardzo prestiżowej imprezy stanęło ponad półtora tysiąca zawodników z całego świata, którzy rywalizowali we wszystkich możliwych formułach, od form przy muzyce, poprzez formuły planszowe, aż do ringowych włącznie.

W Kadrze Polski wystąpiła czwórka zawodników z Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki. Trójka z nich dotarła aż do ćwierćfinałów. Tutaj jednak, w walkach o wejście do strefy medalowej nasi tangsoodocy-kickboxerzy ulegli wymagającym przeciwnikom i ostatecznie zostali sklasyfikowani na miejscach 5-8. Biorąc pod uwagę liczną obsadę kategorii (od kilkunastu do ponad dwudziestu zawodników) i wysoki poziom rywalizacji to bardzo dobry wynik.

Najbliżej medalu był walczący w pointfightingu kadetów młodszych Patryk Banaszek. Po efektownym zwycięstwie w eliminacjach nad zawodnikiem z Republiki Południowej Afryki, Patryk wygrał pierwszą rundę ćwierćfinału z faworyzowanym zawodnikiem węgierskim. W drugiej rundzie, gdy wynik się wyrównał, nasz zawodnik doznał kontuzji kolana i nie był w stanie kontynuować walki.

Bardzo efektownie przez eliminacje walk light contact kadetek starszych przeszła Ola Grzywacz. Ola zwyciężyła przez RSC zawodniczkę ze Stanów Zjednoczonych. Niestety w ćwierćfinale musiała uznać wyższość technicznie walczącej reprezentantki Włoch. Również na ćwierćfinale zakończył swój występ w walkach pointfightingu juniorów Michał Borkowski, który nie sprostał zawodnikowi austriackiemu.

Czwarty z kadrowiczów Artur Kozłowski w rundzie eliminacyjnej pointfightingu juniorów trafił na faworyzowanego Włocha i zakończył swój start już po pierwszej walce.

Nasi zawodnicy wrócili więc bez medali, ale samo powołanie do Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu, aż czterech tangsoodoków z regionu Pionek i możliwość rywalizacji z najlepszymi kickboxerami poszczególnych kategorii wiekowych na świecie należy ocenić bardzo wysoko. Zaprocentować też powinien udział w poprzedzających mistrzostwa wakacyjnych zgrupowaniach, gdzie mieli oni sposobność trenowania pod okiem najlepszych polskich trenerów.

Zawodnicy i kadra trenerska Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do dziękują Wójtowi Gminy Pionki Panu Mirosławowi Ziółkowi i Burmistrzowi Miasta Pionki Panu Markowi Janeczkowi za okazane wsparcie finansowe, dzięki któremu mogli wziąć udział w tak historycznym wydarzeniu jakim bez wątpienia były Mistrzostwa Świata w Rimini.

« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript