English version Strona główna

   Mistrzostwa Świata w KickboxinguW dniach 6 do 14 września 2014 r. we włoskim Rimini odbyły się Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów w Kickboxingu. Na starcie tej bardzo prestiżowej imprezy stanęło ponad półtora tysiąca zawodników z całego świata, którzy rywalizowali we wszystkich możliwych formułach, od form przy muzyce, poprzez formuły planszowe, aż do ringowych włącznie.

W Kadrze Polski wystąpiła czwórka zawodników z Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki. Trójka z nich dotarła aż do ćwierćfinałów. Tutaj jednak, w walkach o wejście do strefy medalowej nasi tangsoodocy-kickboxerzy ulegli wymagającym przeciwnikom i ostatecznie zostali sklasyfikowani na miejscach 5-8. Biorąc pod uwagę liczną obsadę kategorii (od kilkunastu do ponad dwudziestu zawodników) i wysoki poziom rywalizacji to bardzo dobry wynik.

Najbliżej medalu był walczący w pointfightingu kadetów młodszych Patryk Banaszek. Po efektownym zwycięstwie w eliminacjach nad zawodnikiem z Republiki Południowej Afryki, Patryk wygrał pierwszą rundę ćwierćfinału z faworyzowanym zawodnikiem węgierskim. W drugiej rundzie, gdy wynik się wyrównał, nasz zawodnik doznał kontuzji kolana i nie był w stanie kontynuować walki.

Bardzo efektownie przez eliminacje walk light contact kadetek starszych przeszła Ola Grzywacz. Ola zwyciężyła przez RSC zawodniczkę ze Stanów Zjednoczonych. Niestety w ćwierćfinale musiała uznać wyższość technicznie walczącej reprezentantki Włoch. Również na ćwierćfinale zakończył swój występ w walkach pointfightingu juniorów Michał Borkowski, który nie sprostał zawodnikowi austriackiemu.

Czwarty z kadrowiczów Artur Kozłowski w rundzie eliminacyjnej pointfightingu juniorów trafił na faworyzowanego Włocha i zakończył swój start już po pierwszej walce.

Nasi zawodnicy wrócili więc bez medali, ale samo powołanie do Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu, aż czterech tangsoodoków z regionu Pionek i możliwość rywalizacji z najlepszymi kickboxerami poszczególnych kategorii wiekowych na świecie należy ocenić bardzo wysoko. Zaprocentować też powinien udział w poprzedzających mistrzostwa wakacyjnych zgrupowaniach, gdzie mieli oni sposobność trenowania pod okiem najlepszych polskich trenerów.

Zawodnicy i kadra trenerska Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do dziękują Wójtowi Gminy Pionki Panu Mirosławowi Ziółkowi i Burmistrzowi Miasta Pionki Panu Markowi Janeczkowi za okazane wsparcie finansowe, dzięki któremu mogli wziąć udział w tak historycznym wydarzeniu jakim bez wątpienia były Mistrzostwa Świata w Rimini.

« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Musić ćwiczyć co najmniej 2 x w tygodniu, aby Twój trening przynosił zamierzone rezultaty.
Pamiętaj, aby wkładać całe serce w zajęcia!
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript