English version Strona główna

Slovak Open 2015

W sobotę 21 lutego 2015 w Banskiej Bystricy, Słowacja odbył się międzynarodowy turniej kickboxingu „Slovak Open”. Na starcie tej bardzo cenionej w Europie imprezy stanęło ponad pięciuset uczestników z 66 klubów z 10 krajów. Zawody rozegrano na sześciu matach i dwóch ringach.

Doskonale zaprezentowała się czwórka zawodników z pionkowskiego Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do, która w swym pierwszym tegorocznym starcie wywalczyła w sumie 8 medali: 2 złote, 4 srebrne i 2 brązowe.

Najlepiej wypadł Patryk Banaszek, który zdobył puchar za pierwsze miejsce i złoty medal w walkach pointfighting w kategorii open +47kg kadetów młodszych. Ponadto wywalczył dwa srebrne medale: jeden w swojej regularnej kategorii -47kg pointfighting a drugi w walkach light contact.

Drugi puchar i złoty medal dla naszego klubu wywalczył Jakub Grzywacz w walkach light contact -42kg w swoim debiucie w kategorii kadetów starszych.

Dwa srebrne medale w pointfighting zdobył nasz junior Michał Borkowski, który startował w grupie seniorów. Również dwa ale brązowe medale wywalczyła Ola Grzywacz.

Patryk, który jeszcze przez trzy miesiące będzie występował w kategorii kadetów młodszych, po raz kolejny udowodnił, że jest zawodnikiem europejskiego formatu. W tym turnieju ponownie o najwyższe laury musiał rywalizować z zawodnikami ze słynnego Kiraly Team z Węgier i z tej rywalizacji wyszedł na lekki plus. Zwyciężył w kategorii open a w swojej regularnej kategorii przegrał w finale w dogrywce zaledwie jednym punktem ze swoim „odwiecznym” rywalem Patrikiem Erosem z Kiraly Team.

Jednak największą niespodziankę sprawili nasi kadeci w walkach light contact. Kuba Grzywacz wywalczył złoty medal a Patryk Banaszek srebrny. Musieli oni rywalizować z zawodnikami, specjalizującymi się właśnie w tej formule walk, którzy byli wypoczęci, gdyż wcześniej nie rywalizowali w pointfightingu.

Jeżeli dołożymy do tego bardzo dobre walki Michała Borkowskiego z występu naszych zawodników należy być bardzo zadowolonym. Olę Grzywacz bezpośrednio przed zawodami „dopadło” silne przeziębienie i część walk musiała poddać.