English version Strona główna

   Slovak Open 2015W sobotę 21 lutego 2015 w Banskiej Bystricy, Słowacja odbył się międzynarodowy turniej kickboxingu „Slovak Open”. Na starcie tej bardzo cenionej w Europie imprezy stanęło ponad pięciuset uczestników z 66 klubów z 10 krajów. Zawody rozegrano na sześciu matach i dwóch ringach.

Doskonale zaprezentowała się czwórka zawodników z pionkowskiego Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do, która w swym pierwszym tegorocznym starcie wywalczyła w sumie 8 medali: 2 złote, 4 srebrne i 2 brązowe.Najlepiej wypadł Patryk Banaszek, który zdobył puchar za pierwsze miejsce i złoty medal w walkach pointfighting w kategorii open +47kg kadetów młodszych. Ponadto wywalczył dwa srebrne medale: jeden w swojej regularnej kategorii -47kg pointfighting a drugi w walkach light contact.Drugi puchar i złoty medal dla naszego klubu wywalczył Jakub Grzywacz w walkach light contact -42kg w swoim debiucie w kategorii kadetów starszych.

Dwa srebrne medale w pointfighting zdobył nasz junior Michał Borkowski, który startował w grupie seniorów. Również dwa ale brązowe medale wywalczyła Ola Grzywacz.Patryk, który jeszcze przez trzy miesiące będzie występował w kategorii kadetów młodszych, po raz kolejny udowodnił, że jest zawodnikiem europejskiego formatu. W tym turnieju ponownie o najwyższe laury musiał rywalizować z zawodnikami ze słynnego Kiraly Team z Węgier i z tej rywalizacji wyszedł na lekki plus. Zwyciężył w kategorii open a w swojej regularnej kategorii przegrał w finale w dogrywce zaledwie jednym punktem ze swoim „odwiecznym” rywalem Patrikiem Erosem z Kiraly Team.

Jednak największą niespodziankę sprawili nasi kadeci w walkach light contact. Kuba Grzywacz wywalczył złoty medal a Patryk Banaszek srebrny. Musieli oni rywalizować z zawodnikami, specjalizującymi się właśnie w tej formule walk, którzy byli wypoczęci, gdyż wcześniej nie rywalizowali w pointfightingu.

Jeżeli dołożymy do tego bardzo dobre walki Michała Borkowskiego z występu naszych zawodników należy być bardzo zadowolonym. Olę Grzywacz bezpośrednio przed zawodami „dopadło” silne przeziębienie i część walk musiała poddać.

« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript