English version Strona główna

   Puchar Polski Kickboxingu Pointfighting - PionkiBardzo udany start zawodników Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do w Pucharze Polski Kickboxingu Pointfighting Kadetów i Juniorów, który odbył się w sobotę 28 października 2017 w Świdniku. W tych bardzo dobrze zorganizowanych zawodach wystąpiło prawie dwustu zawodników z 21 czołowych klubów krajowych i jeden klub z Czech. Nasi zawodnicy, występując w 9-cio osobowym składzie wywalczyli 6 pucharów, 3 srebrne medale i 3 brązowe. Ponadto wygrali turniej walk drużynowych kadetów starszych.

Taki dorobek medalowy zapewnił nam trzecie miejsce w klasyfikacji punktowej klubów, za które otrzymaliśmy wyjątkowo okazały puchar. Genialnie zaprezentował się kadet starszy Patryk Banaszek, który bezapelacyjnie wygrał obie kategorie (-69kg i +69kg), kilka pojedynków kończąc przed czasem. Miał także swój wielki udział w zwycięstwie naszego klubu w rywalizacji drużyn, szczególnie w walce półfinałowej, gdzie wychodząc do ostatniego pojedynku ze stratą 12 punktów, walcząc pod presją wyniku i szybko upływającego czasu, doprowadził do dwupunktowego zwycięstwa. Tak udany występ Patryka sprawił, że otrzymał on puchar dla najlepszego kadeta starszego zawodów.

Po jednym pucharze Polski zdobyli też Kuba Grzywacz (-52kg) i Kacper Trzos (-57kg). Tego dnia obaj nie byli w najwyższej dyspozycji a mimo to wygrali silnie obsadzone kategorie. Nie jest sztuką wygrywać, gdy forma jest wysoka i wszystko układa się po myśli, sztuką jest zwyciężyć będąc w nie najlepszej dyspozycji, gdy jest trochę pod górkę i za to należą im się wielkie gratulacje.

Również nie zawiodła nasz kadrowiczka Oliwia Pańczak, która wygrała swoją kategorię (-42kg) a w wyższej zdobyła srebrny medal ulegając w finale koleżance z kadry narodowej. Bardzo wielki sukces odniosła nasza najmłodsza zawodniczka Alicja Wiszniowska, która zdobyła swój pierwszy puchar Polski w walkach kickboxingu, po raz kolejny udowadniając jak wielkie ma serce do walki.

Bardzo dobry turniej zanotował Kuba Płachta, który występując w tych samych kategoriach co Patryk wywalczył kolejno srebrny i brązowy medal. Szczególnie zaimponował w nieznacznie przegranym półfinałowym pojedynku z bardzo utytułowanym zawodnikiem z Częstochowy. Kolejny dobry występ zanotowała kadetka młodsza Wiktoria Rutkowska, zdobywając srebrny medal. Niestety po raz kolejny nie sprostała w finale zawodniczce ze Świdnika.

Warto podkreślić udany start Zuzi Maj, która w walkach indywidualnych zdobyła brązowy medal. Udało się to występując w drużynie i wywalczyła swój pierwszy złoty medal kickboxingu, mając duży wkład w zwycięstwo drużyny, zwłaszcza w walce finałowej.

Tym razem bez medalu swój start w kategorii open kadetów młodszych zakończył Oskar Amanowicz, który dosyć nieszczęśliwie zakończył rywalizację zaraz za podium. Jednak walczył lepiej niż na poprzednich turniejach i należy z optymizmem oczekiwać kolejnych startów.

Wyjazd na zawody został sfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu: „Wspieranie szkolenia sportowego kadry wojewódzkiej w wybranych klubach sportowych Mazowsza, wytypowanych na podstawie osiągniętych wyników sportowych w systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży” oraz przez Burmistrza Miasta Pionki w ramach zadania publicznego: „Upowszechnianie Kultury Fizycznej i Sportu”.

Szczegółowe wyniki:
KADECI STARSI
Patryk Banaszek – złoto -69kg, złoto +69kg, najlepszy zawodnik
Oliwia Pańczak – złoto -42kg, srebro -46kg
Kuba Grzywacz – złoto -52kg, brąz -57kg
Kacper Trzos – złoto -57kg
Kuba Płachta – srebro -69kg, brąz +69kg
Zuzia Maj – brąz -65kg

DRUŻYNA
Zuzia Maj, Kuba Grzywacz, Kacper Trzos, Patryk Banaszek – złoto walki drużynowe

KADECI MŁODSI
Alicja Wiszniowska – złoto -37kg
Wiktoria Rutkowska – srebro -42kg
Oskar Amanowicz - udział


« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Tang Soo Do to sztuka samoobrony wywodząca się z Korei
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript