English version Strona główna

   Puchar Polski Kickboxingu Pointfighting - RoninAreną Otwartego Pucharu Polski Kick-Boxingu w Point Fightingu PZKB był w dniu 28 października 2017 był Świdnik. W hali sportowej w 181 startach rywalizowali z sobą zawodnicy z 21 czołowych klubów, w tym jedna ekipa z Czech. Pośród ekip nie mogło też zabraknąć 5 osobowej reprezentacji TSD „Ronin” Tęcza Stanisławów, która uzyskała czwartą lokatę w klasyfikacji drużynowej. Było to nie lada zaskoczeniem biorąc pod uwagę ilość startujących klubów i skromną ilość zawodników naszego teamu. Niemniej jednak to bardzo miłe uczucie. Dodatkowo Adrian Laskowski otrzymał okazały Puchar dla Najlepszego zawodnika pośród juniorów.

Te osiągnięcie to wynik startów naszych zawodników.

Adrian Laskowski będąc bezkonkurencyjny w obu kategoriach wagowych pewnie sięga po najwyższe laury turnieju zdobywając 2 złote medale i puchary konkurencji. Zostaje również uznany za najlepszego zawodnika pośród juniorów co zapewnia mu trofeum w postaci okazałego pucharu i nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę „Czarny Rycerz”.

Tuż po nim, jest to piękny dzień dla kadetki starszej – Magdaleny Gadomskiej, która po wygranych walkach dochodzi do finałowych walk w dwóch kategoriach wagowych. W obu finałach spotyka bardzo doświadczone zawodniczki. Zdobywa złoto uzyskując przewagę nad Mają Popczyk, zaś srebro ulegając Zuzannie Kalbarczyk. Wyniki Magdy cieszą bowiem ma duży respekt i szacunek do swoich przeciwniczek. Włącza się stres:). Podjęła wyzwanie i walkę. Wykorzystała zasięg swoich technik nożnych, ale też zaczęła wykorzystywać troszkę technik ręcznych. Uwierzyła się w siebie. :). Potrzebne jej jednak częste starty.

Srebrny medal turnieju to występ Mateusza Pasika pośród kadetów starszych w jednych z najsilniej obsadzonych kategoriach. W jednej z kategorii ulega w pierwszej walce co eliminuje go z dalszych walk. W drugiej jednak idzie, bardzo uważnie do przodu. Ma przeciwników z dobrych klubów i jest świadomy, że musi być ostrożny. Nie odczuwa jednak presji. Bardzo ładnie się porusza, wyczekuje odpowiednich momentów by rozstrzygać walkę na swoją korzyść. To zapewnia mu turniejowe srebro.

Martyna Woch – tego dnia zabrakło jej troszkę by wygrać. Prowadzi walkę przewagą punktową w pierwszej rundzie, by w kolejnej ją stracić. Ostatecznie przegrywa walkę różnicą jednego punktu stosunkiem 7:8. Otrzymuje srebro i brąz.

Szymon Szulc w obydwu swoich walkach od razu trafia na utytułowanego zawodnika z bliźniaczego klubu własnej federacji KS Centrum TSD Pionki – Patryka Banaszek, któremu ulega. Wraca z turnieju z dwoma brązowymi krążkami.

To był bardzo dobrze zorganizowany turniej z doborową obsadą zawodników. To wszystko dzięki Piotr Bernat LKSW Dan Świdnik. Wyniki jak na naszą ekipę bardzo dobre, niekiedy wręcz zaskakujące, ale to cieszy i buduję. Daje niesamowita radość. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, klubom trenerom za rywalizację i wspaniałą atmosferę. Tang Soo !« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Tang Soo Do to sztuka samoobrony wywodząca się z Korei
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript